Onemli Gunler Banner
Sayfa 44/47 İlkİlk ... 344243444546 ... SonSon
Arama sonucu : 371 madde; 345 - 352 arası.

Konu: EkoDream ile Bist ve Finansal Okuryazarlık

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,990
    Bu başlığı şu anda 6 kişi okumaktadır. (3 üye ve 3 ziyaretçi)
    selimtogrul, delismen571, EkoDream
    sizi görünce birden heyecanlandım. bir selam vereyim dedim.
    Hayırlı akşamlar Sevgili EkoDream.

2. Arkadaşlar artık çok nadir girebilicem özel işlerimden dolayı sorularınızı cevaplayamayabilirim... görmezsem gönül koymayın...
    Yatırımlarınızda bilgiyi bilimi reel ekonomiyi beklentiyi esas alın belki önce zarar edersiniz ama sonrası hep iyidir borsanın sırrı sabırdır her kağıt zamanı geldiğinde hareket eder ama aldığınız kağıt üreten ürettiğini satan sattığı ile yeni yatırım yapan büyüyen büyümek için kaynak yaratan karını paylaşan ve işi hariç başka işlerle ilgilenmeyen şirketleri tercih etmeye özen gösterin....
    Maalesef size a hissesi çıkar b hissesi uçar diyenlerin kendilerinin o hisselerde olup olmadığını hep aklınıZda sorgulaayın
    Kimsenin tavsiyesi ile işlem yapmayın!
    Oyuncu deil yatırımcı olun ihtiyacınız olan para ile yatırım yapmayın gereksiz stres yaparsınız anksiyete kararlarınızı olumsuz etkiler...
    Sürekli ekrana bakmayın yatırımlarınızıda satışlarınızıda parça parça yapın tek seferde işlem yapmayın...
    Düşerken almak çıkarken satmak Türk tipi yatırımcılıktır... tecrübelerim düşerken satıp çıkarken almanın daha karlı olduğunu göstermiştir...
    Türk yatırımcının 40 gün yabancı yatırımcının 250 gün ortalama hisseyi
    Sakladığını ve borsanın sabırlıdan sabırsıza para transferi olduğunu unutmayın
    Milyarlarca dolar dönen bi piyasada şirkerlerin yada speklerin amiyane tabirle sosyal medyada yer almadığını düşünmeyin...
    Sorgulayın! Sorun! Araştırın ama bunu yaparken aptalca yapmayın kimse kusura bakmasın etkileyici olsun diye yazdım sürekli sormayın kendiniz ARAŞTIRIN ---OKUYUN ----TECRÜBELERİ OKUYUN...TEKRAR OKUYUN OLMADI YİNE OKUYUN ARAŞTIRIN
    Kitap listesi bi kaç sayfa öncede var...
    Ortagı olduğunuz şirketle duygusal bağ kurmayın olumlu yanları kdar olumsuz yanlarını da görün
    Genel kurullarına katılın sürekli yatırım ilişkileri ile görüşün
    Kar etmeyen şirketlerle yada karını dağıtmayan dağıtmadığı halde büyümeyen şirketlere yatırımı 2 kez sorgulayın...

Hepinize selam ve sevgilerimle...
    Bol kazançlar dilerim...
    Vakit buldukça yazmaya devam edicem
    Hisse senedi bazlı yorumlardan çok Finansal okuryazarlık sağlamaktır amacım.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

3.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Bu başlığı şu anda 6 kişi okumaktadır. (3 üye ve 3 ziyaretçi)
    selimtogrul, delismen571, EkoDream
    sizi görünce birden heyecanlandım. bir selam vereyim dedim.
    Hayırlı akşamlar Sevgili EkoDream.
    Dostum selamlar ama geç kaldın Allah nasip ederse hayırlı bir olaydan dolayı sosyal medyayı askıya alıcam ... özel durumlarda yine yazarım yoksa işlem yaparken sıkılıyorum sizleri özlüyorum bi nevi sohbet oluyor banada ama artık zor
    Zirvede bırakmak lazım
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

4. Ben bilindiği üZere olumsuz olayları görmeyi seven korkak bi yatırımcıyım çok sorgular az işlem yaparım...(trade işlemlerim hariç ana portföy)
    Aldım tuttum attım sattım benlik deildir...
    Size altın değerinde bi uyarım olacak... Fed olayı çok banallaştı çok içselleşti vix endeksi tarihi dipte bi gün herkes önemsemiyor dendiği gün dünya piyasalarını bu fed fena sallayacak o gün bu vix i görücez
    Bunu tarihe not düşün...
    Son düzenleme : EkoDream; 26-07-2017 saat: 22:14.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,990
     Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    1- daniel pink- drive
    2- arzu yıldırım- borsada önden koşanlar okuyan arkadaşlrla bi beyin fırtınası yaparız müsait olursam yüzyüze bile olabilir...
    Drive bist ile alakası yok ama çağı yakalamak adına önemli
    Borsada önden koşanlar ise geçmişte bist de başarılı olmuş spekülatör yada manüplatörlwerin stratejilerini içermekte
    Tecrübe en değerli bilgidir
    [QUOTE=EkoDream;687838]3. Olarak Orhan Tekeoğlu- ipler manüplatörde kitabını okursanız aynı pencerden bakabiliriz muhtemel sanal ortam da vardır bu kitaplar para vermeden temin edilebilen mecralar vardır yada düşük bütçe ile... Eğer okumak istiyorum maddi durumum yok diyen varsa ben kendimdekileri okuması için kargolayabilirim... Ama sadece okuması için kitaplarım ve bilgim değerlidir[/QUOTE

Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    1- daniel pink- drive
    2- arzu yıldırım- borsada önden koşanlar okuyan arkadaşlrla bi beyin fırtınası yaparız müsait olursam yüzyüze bile olabilir...
    Drive bist ile alakası yok ama çağı yakalamak adına önemli
    Borsada önden koşanlar ise geçmişte bist de başarılı olmuş spekülatör yada manüplatörlwerin stratejilerini içermekte
    Tecrübe en değerli bilgidir

izninizle bende pdf formatında bir kitap ekleyeyim. Yaşar ERDİNÇ "Yatırımcı ve Teknik Analiz Sorgulanıyor" isimli kitabı

https://www.bilgeyatirimci.com/2014/...gulaniyor-pdf/

bunları da pdf bulabildim....

Teknik Analizmi Dedin Hadi Canim Sende1.pdf
    http://yadi.sk/d/lxqucwr4N723c
    Teknik Analizmi Dedin Hadi Canim Sende2.pdf
    http://yadi.sk/d/ISSYTK4ON72C3
    Teknik Analizmi Dedin Hadi Canim Sende3.pdf
    http://yadi.sk/d/MkHBAmPYN72J5
    Teknik Analizmi Dedin Hadi Canim Sende4.pdf
    http://yadi.sk/d/JKcwNtPLN72Nw

(mümkünse kitap eklemelerini liste altı devam edersek bulmak kolay olur sanırım)
    Son düzenleme : selimtogrul; 26-07-2017 saat: 22:51. Sebep: ekledim sandım ama liste girmemiş

Sayın yuyuse netten takas bilgilerini takip edebileceğimiz bir önerimiz varmıdır, teşekkürler

CASPER_VIA_E1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kimse yazdıklarıma aldırmasın hiç bir mantıkı yok
    yatırım tavsiyesi değildir olmasıda beklenemez

7.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Arkadaşlar artık çok nadir girebilicem özel işlerimden dolayı sorularınızı cevaplayamayabilirim... görmezsem gönül koymayın...
    Yatırımlarınızda bilgiyi bilimi reel ekonomiyi beklentiyi esas alın belki önce zarar edersiniz ama sonrası hep iyidir borsanın sırrı sabırdır her kağıt zamanı geldiğinde hareket eder ama aldığınız kağıt üreten ürettiğini satan sattığı ile yeni yatırım yapan büyüyen büyümek için kaynak yaratan karını paylaşan ve işi hariç başka işlerle ilgilenmeyen şirketleri tercih etmeye özen gösterin....
    Maalesef size a hissesi çıkar b hissesi uçar diyenlerin kendilerinin o hisselerde olup olmadığını hep aklınıZda sorgulaayın
    Kimsenin tavsiyesi ile işlem yapmayın!
    Oyuncu deil yatırımcı olun ihtiyacınız olan para ile yatırım yapmayın gereksiz stres yaparsınız anksiyete kararlarınızı olumsuz etkiler...
    Sürekli ekrana bakmayın yatırımlarınızıda satışlarınızıda parça parça yapın tek seferde işlem yapmayın...
    Düşerken almak çıkarken satmak Türk tipi yatırımcılıktır... tecrübelerim düşerken satıp çıkarken almanın daha karlı olduğunu göstermiştir...
    Türk yatırımcının 40 gün yabancı yatırımcının 250 gün ortalama hisseyi
    Sakladığını ve borsanın sabırlıdan sabırsıza para transferi olduğunu unutmayın
    Milyarlarca dolar dönen bi piyasada şirkerlerin yada speklerin amiyane tabirle sosyal medyada yer almadığını düşünmeyin...
    Sorgulayın! Sorun! Araştırın ama bunu yaparken aptalca yapmayın kimse kusura bakmasın etkileyici olsun diye yazdım sürekli sormayın kendiniz ARAŞTIRIN ---OKUYUN ----TECRÜBELERİ OKUYUN...TEKRAR OKUYUN OLMADI YİNE OKUYUN ARAŞTIRIN
    Kitap listesi bi kaç sayfa öncede var...
    Ortagı olduğunuz şirketle duygusal bağ kurmayın olumlu yanları kdar olumsuz yanlarını da görün
    Genel kurullarına katılın sürekli yatırım ilişkileri ile görüşün
    Kar etmeyen şirketlerle yada karını dağıtmayan dağıtmadığı halde büyümeyen şirketlere yatırımı 2 kez sorgulayın...

Hepinize selam ve sevgilerimle...
    Bol kazançlar dilerim...
    Vakit buldukça yazmaya devam edicem
    Altın değerinde bilgiler için sağolun, fed olayı için değerlendirmenizi teknik tabirleri bilmeyenler için daha sade açıklaması olabilir mi? Hürmetler..

E6633 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Yarın için ve2 hafta takip edeceğim hisseleride bu vesile ile paylaşayım... İzleyeceğim rakamlar...Katiyetle bilgilendirme amaçlıdır. 2 hafta yeni liste paylaşmayacağım
    Asels- Tamamı ile senaryosal harmonik- Alçalanı kırarsa 24,20 üzeri-24,56 üstü uzun bar 24,20 kırılmadan izlerim normalde ama uzun zamandır zaten beraberiz ayrılamıyoruz... kurallarımın dışına çıkarıyor bazen beni fazla bağlandık birbirimize...
    Kartn- 293,30 önemli üstü başka dünya
    Halkb- 10 günlük 14,51 14,77 çok önemli kırarsa devam daha gidecek yolu var gibi... Halkb hikayemi anlatmama gerek yok herhalde
    Gubrf- Ne yaptıysa düşeni kıramadı bi umut yine yazayım istedim sınırda dolaşıyor sürekli
    Krdmd- Psikolojik nedenler(herkesin düşecek beklentisi) hedef çanağı tamamlamak 2,32 izlenmeli temkinli olunmalı...
    Enkaı-5,55 izlenmeli yeni zirve yapacaktır muhtemelen
    Algyo- Tamamıyle teknik nedenler matriks taramasında çıktı.
    Jants- Yüksek potansiyel çok farklı yerlere gidebilir ama benim uv yatırım kriterlerimi taşımıyor. 31,30 olur mu?
    Murat Bey anlamlandırmak adına soruyorum izlenmeli dediğiniz kağıtlarda yazdığınız fiyatlar üstüne çıktığında mı almayı düşünüyorsunuz yoksa şimdi alıp o fiyatı geçince satmak mı gerekli? Teşekkürler

Sayfa 44/47 İlkİlk ... 344243444546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •