Sayfa 440/1000 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Atilla yeşilada IMF gelecek herşey düzelecek en kötü bitti diyor. Dolarlar gelince dolar düşecek diyor sizce ımf doları düşürür mü

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son 3 ayda 3 kez 180 derece döndü usd konusunda. Asena ile yarışır. IMF gelince dolar düşüyormuymuş? IMF Türkiye ye 2002 yılında gelmedi. 1999 dan beri stand by anlaşmaları yapılıyordu zaten. 1999-2001 arası dolar/tl grafiğine bir bakın bakalım ne göreceksiniz. Keza Arjantin bu yıl 8 Haziran tarihinde IMF ile 50 milyar dolarlık anlaşma imzaladığında Peso/usd paritesi kaçmış sonra kaç görmüş ve şu anda değeri kaçmış bir bakmak lazım en yakın örnek.

Laf ola beri gele.

Telden yazıyorum grafik koyamıyorum arjantin pezosuna imf anlasmasi ne sağlamış bakmak lazım

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Telden yazıyorum grafik koyamıyorum arjantin pezosuna imf anlasmasi ne sağlamış bakmak lazım
    28 den 41 e gitti anlaşma sonrası. Şu anda 38.

4. Merak ediyorum imf geldiğinde alınan para ne olacak ? En fazla devlet giderleri karşılanır ve konut alımına 0.90 faizle para verilir. Başka şekilde üretime destek vs hiç sanmıyorum. Kemer sıkma politikası ile halka ödetilip kaymağı başkaları yiyecek ve bu sefer delik daha fazla açılmayacak mı ?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Enflasyonu bugün iliklerime kadar hissettim.

Geçen sene 15 TL ye aldığım ajanda 25 TL

Gitmişken fotokopi kağıdı da alıyım dedim

8 TL idi , 16,5 TL (düşmüş fiyatı)
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    28 den 41 e gitti anlaşma sonrası. Şu anda 38.
    e işte imf anlaşırsak bizim dolarda aynı rotayı izler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Enflasyonu bugün iliklerime kadar hissettim.

Geçen sene 15 TL ye aldığım ajanda 25 TL

Gitmişken fotokopi kağıdı da alıyım dedim

8 TL idi , 16,5 TL (düşmüş fiyatı)
    16,5 iyi fiyat okullar açıldığında 21 tl idi seneye 25 olur
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. AMOLED ekran teknolojisi konusunda önde gelen şirketlerden biri olan BOE, Çin'de 6.7 milyar dolarlık toplam yatırımla 6. nesil AMOLED ekran üretim hattı kuracağını duyurdu.
    https://www.donanimhaber.com/BOE-6-n...apacak--106369
    Bu da TSMC değil adını yeni bellediğimiz firma 6.7 milyar dolarlık toplam yatırım yapıyor,
    Türkiyede 16 yıldır hangi firma teknolojiye bunun ondabiri para yatırdı?
    İktidar AR-GE/Eğitim'i reddediyor, ücretlerde rekabetçi olmayı da reddediyor..
    2019da döviz ne olacak diye kimse meraklanmasın herkesi hoplatacak kadar yüksek olacak..

Sayfa 440/1000 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •