Sayfa 440/917 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon
Arama sonucu : 7332 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    bu zamana kadar zaten satışlara oran olarak çok fazla arge ve pazarlama yatırımları yapılıyordu ( yıllık satışların yüzde80 ni , yüze 90 ları kadar yapılıyordu ) .. bundan sonrası için benim anladığım faaliyet raporundan, bu sene çok daha fazla arge ve pazarlama yatırımları yapılacak gibi..

bu sebeble 2022 yıllık bilançoda net karı, faaliyet karını çok az , sıfır, hatta eksi görürsem şaşırmam , çünkü bütün para arge ve pazarlama yatırımlarına gidecek bundan sonra benim anladığımm..

işte bu yüzden neye bakılırmış bu tip şirketlerde?

F/S oranına...
    F/K oranı bakılmaz çünkü yukarda sebeblerini yazdım...

velevki bakılırsa bile dünyadaki örnekleri 30-40-60 bile değil çok daha yukarıları ve şu an kront FKsı 17e inmiş durumda...

F/S ye bakılır bu tip şirketlerde.... dünyada F/S bu tip şirketlerde 15- 20 ve üzeri ...

Şu an krontun F/S kaç?

6,9 .....

2.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    bilanço kısa özet geçeceğim..

bilançoya çok iyi gelmiş diyenlerin, gazlayanların laflarına bakmayın , bunca senedir verilen hedeflere ve girilen gartner omdia vs raporlalarına göre bildiğin berbat gelmiş..

5 senedir bir adım yol alınmamış..

dolar bazlı satışlar 5 senedir yerinde sayıyor. satışlar dolar olarak sürekli azalıyor..

evet bilanço dolar bazlı kötü geldi .. ancak hisse de zaten dolar bazlı zirvesinden yüzde 75 düşmüş ... 5 senedir dolar bazlı aynı yerinde hisse.. piyasa değeri..

bundan sonra satışlar dolar bazlı iyi gelebilir.. çünkü bu seneden itibaren çok daha fazla arge ve pazarlama yatırımları yapılacak, avrupada ofisler açılacak vs...

Spek Bey daha seninle çok çay kahve içeceğiz burada..

burası borsa yatırım yeri ve borsada yatırım, geleceği fiyatlar geçmişi değil..

3. az önce canlı yayında ukrayna başkanı konuşması sırasında , rusya tarıfından siber saldırı yapıldı kendisi canlı yayında söyledi , kulaklığını değiştirdi ....bunu şaka olarak söyledi ancak verdiği mesaj sürekli siber saldırı altındayız rusya tarafından

https://twitter.com/bikash_jha_/stat...57514924490753

4. Spek bey , yedin içitin , kçük yatırımcıları parasını 1 seneden fazladır yiyorsun ...

bir kaç kişi kaldı belki burda ..

sasa , hektaşta binlerce ky yatırmcı var kaç senedir ikiside dik açıyla yükselmeye devam ediyor..

yani ky nin olduğu bir hisse yükselmez tamamen peri masalı ..

yükselecek olan hisse yükselir , bu kadar basit.

5. bu arada seçimlere de 1 sene 3 ay kaldı...

Endeks dolar bazlı 5 kat aşağıda zirvesinden ..

şu anki anket sonuçları eğer gerçek olursa ..

erken seçim kararı ile veya seçime doğru yükselmeye başlayacak endeks minimum 2-3 sene boyunca sürekli yukarı doğru gidecek minimum 2-3 kat yükseliş bekliyorum 2-3 senede.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu sonbaharda erken seçim beklediğini söylemişti bir kaç hafta önce.

bu da Şu demek erken seçim kararı alınırsa mayıs haziran gibi açıklanması gerek bu kararın.

Yani borsa Endekste mayıs hazirandan sonra 2-3 sene boyunca sürecek bir ralli başlabilir.
    Son düzenleme : lionnes; 19-02-2022 saat: 18:59.

6. Borsa seçim sevmez diye bilirim ama. Yanılıyor muyum?

7.  Alıntı Originally Posted by 51TARIMDUNYAM Yazıyı Oku
    Borsa seçim sevmez diye bilirim ama. Yanılıyor muyum?
    o dediğiniz bu seçimler için geçerli değil..

siyaset konuşmak gereksiz..

ancak bu seçimi bekleyen binlerce yerli yabancı hem bireysel hem de kurumsal , büyük fonlar yatırımcılar var..

TR ye para akını olacak 2-3 sene boyunca benim tahminim o yüzden bu seçim farklı
    Son düzenleme : lionnes; 19-02-2022 saat: 20:28.

8. bankalar dolar bazlı zirvelerinden 15 te1 fiyatına satılıyor ona rağmen neden para girişi olmuyor büyük fonlardan bunca senedir?

çünkü herkes bu seçimi bekliyor ... paraları TR ye akacak ...tarihin en büyük sermaye girişleri olabilir Türkiyeye 2-3 sene boyunca

Xbank 12 sene önce 1200 doları görmüş şu an 129 dolarda yani genel banka endeksi 10 da bir fiyatında hem de aradan 12 sene geçmiş...

bazlı bankalar zirvesinden 15 te bir fiyatında... aradan 12 sene geçmesine rağmen..

ben XBankta , yani bankalarda da önümüzdeki 2-3 sene boyunca büyük ralli bekliyorum

aslında ne alınırsa buralardan ciddi kazançlar olabilir sadece sasa, hektaş , logo kontrolmatik ,kront vs değil .. bankaları alanda ciddi kazanç sağlayablir önümüzdeki 2-3 sene boyunca , tabi sepet yapmak en iyisi hepsinden
    Son düzenleme : lionnes; 19-02-2022 saat: 20:51.

Sayfa 440/917 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •