Sayfa 442/631 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon
Arama sonucu : 5042 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Israel's Foreign Minister Mr Cohen said: "Given the grave statements coming from Turkey, I have ordered the return of diplomatic representatives there in order to conduct a re-evaluation of the relations between Israel and Turkey."

Persembenin gelisi Carsambadan belli idi. Borsa bunlari zaten Carsambadan biliyordur.
    Neyse belki yatirimlar icin KETOnun yatakcisi yardimci olur.
    100 sene sonra petrolun isi bitince dogmak vardi. Tek ona uzulurum.

Ahmet Mergen hocadan.

@ahmet_mergen
    Kutlu olsun.. NİCE ASIRLARA..
    Sana ve arkadaşlarına bin selam olsun.. Teşekkürler...

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ABD'de faizler 5 puan (500 baz puanı) arttı, banka hisseleri fena dayak yedi. 50 doların üstünde olan Bank Of America hissesi 25 dolara düştü. TR'de faizler 5 ayda %8.5 dan %35 e 2650 baz puanı arttı ama banka hisseleri düşmek bir yana faizlerin çok kısa sürede böylesine devasa adımlarla artış sürecinde roketledi durdu. Hareketli ortalamaların eşliğinde Haziranın başından bu yana bu hissedeki çıkış trendini destekleyen Directional Movement DMI da günlük kapanışlar bazında "orta vade bazlı trend değişti" mesajı veriyor artık. Tedbirli olmakta fayda var.
    TREND US Banks 2023'un basindan beri nerdeyse yari fiyatina indi. Norvec Fonu 2022'de 150 milyar dolar, gecen ay da 40 milyar dolar zarar yazmis cogu hisse ve tahvillerden. Senin dedigin gibi Yahudilerin derdi kendine.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    "Sermayemiz az diye endişe etmeyin. En önemli sermaye zeka, dikkat ve iffettir"..... demis büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    TREND US Banks 2023'un basindan beri nerdeyse yari fiyatina indi. Norvec Fonu 2022'de 150 milyar dolar, gecen ay da 40 milyar dolar zarar yazmis cogu hisse ve tahvillerden. Senin dedigin gibi Yahudilerin derdi kendine.
    Evet 666, bu kayıpların detaylarını okudum. MTM (mark to market) yatırım fonlarının ve banka bilançolarının baş belası kesildi. Elinde uzun vadeli tahvil bulunduranlar kafadan %33 zarardalar. BoA da bundan nasibini aldı ve hisse 56 dolardan 25 dolara çakıldı. Bilançosu sadece bu sebeple 100 milyar dolardan fazla zarar gördü. Son zamanlarda ABD'de batan bankalar zaten bu yüzden batmıştı. Benzer olay TR bankaları için de söz konusu ama burada tahviller MB'nin talimatıyla gerçek değerinin çok üzerinden (getirilerin olması gerekenin çok altında olması durumu) işlem gördüğü için bilançoya etkisi kısıtlı oluyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. Hem ekonomide hem de borsada genel kural şudur: Yükselen faiz ortamında almak isteyeceğiniz en son hisse banka hissesidir çünkü böyle bir ortamda bankaların aktifindeki tahviller ciddi değer kaybedip SYR' ler düşer ve böylece bankaların sermayesi erir, batık kredi oranları roketler dolayısıyla zarar yazarlar, ayrıca reel bazda karlılık ciddi darbe yer. Tabii burası Türkiye, olaylar farklı boyutta gelilşiyor, konvansiyonel ve ortodoks şekilde vuku bulması gereken olaylar 180 derece ters yönde gelişebiliyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. Ray Dalio ABD menşeli 150 milyar dolarlık Bridgewater fonunun kurucusu, sahibi ve CEO'su. Ray'in benim de üye olduğum bir email grubu var. 50 yıllık tecrübesi var ve piyasayı harika okuyor. 2020 nin başından itibaren cash is trash (nakit çöptür) diyerek hep borsayı işaret eden Ray, Eylül 2023 de "cash is king" diyerek 180 derece döndü yani artık borsanın bir cazibesi kalmadığını ve nakde dönülmesi gerektiğini vurguladı. 2 Ekimde bana da gelen maili şöyle başlıyor:

My comments over the last month regarding cash now being “good” have gotten some attention and prompted people to ask why I changed my mind from my early 2020 stance that “cash is trash.

Sayfa 442/631 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •