Sayfa 442/899 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon
Arama sonucu : 7187 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Bekleyip göreceğiz, ben zaten trkcm'ı ucuz buluyor almayı düşünüyordum gelen haberlede aldım

nasip bakalım.
    söylemeseniz anlamayacaktık!

bir tarafta krizde olan inşaat, araba sektörüne cam üreten şirketler, diğer yanda % 100 kapasite çalışan, yeni yatırımlar peşinde koşan soda. şirket açıklama yapıyor; sadece defter değerine bakılmayacak diye ky üç maymunu oynuyor. cam şirketleri halinden memnun soda ya yamanmaktan memnunlar. soda yatırımcısı tapon şirketlerle birleşmekten mutsuz. hangisinin değerli olduğu gün gibi ortada değil mi? şirket piyasa çarpanlarına bakılacak diyor; piyasa çarpanı sadece defter değeri mi? f/k da önemli bir rasyo, trkcm 6,7 -şişe 6,6 iken soda 6 . hangisi ucuz. kaldı ki soda nın gelecek beklentileri çok daha büyük.
    bana makul görünen şişe ile soda nın birleşmesidir. diğer camları kendi aralarında birleştirmelidir.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Defter değeri eşitleme falan adil değil. Zaten açıklama da geldi degerlemenin hangi kıstaslarda yapılacağı konusunda . Şişe verecekler diye niye sadece şişeye göre değer biçelim .

Değerleme bagenilmeyip dava açılsa sonuç alınır mı acaba onu merak ediyorum. Benzer olay bilen var mı ?

4. OYAK çimento şirketlerinin birleşme raporu. Yol gösterici bilgiler var.

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...6f5a998e386d73

5. Cuma günü iş yatırım 5 milyon net , deutche ve hsbc 7 milyon net almış. Belli ki birilerinin kulağına kar suyu kaçmış, ben hisselerimi aynen tutacağım, bu benim için önemli bir gösterge.......

6. Burada yapılan çalışmanın aynısını buraya yaparlarsa sodanın işine gelir.
    Çimentolarda Piyasa değerinin ( defter değerinin değil, trakya camdakileri üzülecek ama) %50
    Ina nın %45
    Benzer şirket çarpanın %5 alınmış.

7. Çimento analizini görünce resmen rahatladım. 4 farklı değerleme de de %25 olarak dağıtılrsa, en karlı çıkacak olan bence soda.

Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Burada yapılan çalışmanın aynısını buraya yaparlarsa sodanın işine gelir.
    Çimentolarda Piyasa değerinin ( defter değerinin değil, trakya camdakileri üzülecek ama) %50
    Ina nın %45
    Benzer şirket çarpanın %5 alınmış.
    benzer şirket alkim pddd 3 üzeri, başka söze gerek yok.

Sayfa 442/899 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •