Sayfa 445/899 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon
Arama sonucu : 7187 madde; 3,553 - 3,560 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    1-30 Ocak arasi ortalaması 6.32 . Bahsettiğin fiyat bu galiba.
    Kastettiğim pwc nin piyasa değerini hesaplarken son gün fiyatınımı( 6.480.000.000) yoksa yıllık ortamasınımı alacak.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Kastettiğim pwc nin piyasa değerini hesaplarken son gün fiyatınımı( 6.480.000.000) yoksa yıllık ortamasınımı alacak.
    Aylık ortalama . 1- 30 Ocak arasındaki aylık ortalama.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by cancan5001 Yazıyı Oku
    Ben cuma sabahından beri anlatmaya çalışıyorum pd/dd önemli değil bizim için önemli olana sizin de yakındığınız abd yatırımı bu hesaba katılacak ilerde getirisi ne olur ne kadar temettüye katkısı olur ve bir diğer önemli konu düzenli temettü ödemesi çimentolardada görüldüğü üzere 5 yıllık gelecekte verebileceği temettülerde hesaplamaya konmuş.
    Evet beni en çok orası deli etmişti. 2023 'te üretime geçecekti. 5 yıl hesaplarlarsa 2 yıllik bir temettü artışı olabilir . Ha o 2 yılla birlikte alınan kredisi de ödenmeye başlayacaktı. Yani çok da mutlu edecek şekilde yansımayabilir ama az veya cok pozitif temettü açısından .

ABD yatırımı nasıl değerlemeye alınacak? ilginç yani. daha para harcamaya başlamamış, kredi çekmemiş. Yatırım çok para mı kazanacak, yoksa batık yatırım mı? Neye göre değerleme yapılıyor. Matematik bu yatırımda nasıl çalışacak?

Ayrıca İş holding sizce yatırımcısını mı sever yoksa cebini mi sever?

Açıkcası trakyacam ve soda hisse sahibi olarak, 2019 sonuna doğru milyonlarca hissesini geri alım yapan bu holdingi seviyorum. Ama bu geri alım hareketi, birleşme için bir ön hazırlık mı yoksa gerçekten piyasaya "hopp bu hissenin ederi bu kadar düşemez, *okunu çıkarmayın mı diyor?

5.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Kpss Deneme Sınavı

Bir lot hisse fiyatı 673 TL olan EGEEN ile 0,85 TL olan IHLAS şirketleri birleşme kararı almışlardır. INA (İndirgenmiş Nakit Akımı) yöntemine göre yeni şirketin 1 lot hissesi kaç lira olur?
    Sn osman misal iki tane birbşrinden bağımsız iki bina var ve 43 katlı,
    Biri c blok bir d blok,
    Ben c blok -3 den asansöre binsem 17.kata bassam,d blok 17. katta inebilirmiyim?

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Mal canın yongası
    oralet bey'de hisseler düşse de çıksa da
    her daim keyif gıcır
    kafası kırıklık ne güzel şey

7.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    ABD yatırımı nasıl değerlemeye alınacak? ilginç yani. daha para harcamaya başlamamış, kredi çekmemiş. Yatırım çok para mı kazanacak, yoksa batık yatırım mı? Neye göre değerleme yapılıyor. Matematik bu yatırımda nasıl çalışacak?

Ayrıca İş holding sizce yatırımcısını mı sever yoksa cebini mi sever?

Açıkcası trakyacam ve soda hisse sahibi olarak, 2019 sonuna doğru milyonlarca hissesini geri alım yapan bu holdingi seviyorum. Ama bu geri alım hareketi, birleşme için bir ön hazırlık mı yoksa gerçekten piyasaya "hopp bu hissenin ederi bu kadar düşemez, *okunu çıkarmayın mı diyor?
    Zaten varolan bir hesaplama var.bu yatırımın sodaya yıllık 300 milyon dolar ciro katkıda bulunacağı daha önceki kap ha erlerinde mevcut.bunları hesaplamak bu kuruluşların işi uzmanlık alanı .soda temettü verimi yüksekti yazık oldu diye birşeyde yok 5 yıllık temettüyü almış gibi hesap yapılacak .spkda bu işin takipçisi hak gaspı olacağını sanmam hatta yatırımcılar lehine ayrılma hakkı giyatlarınında daha yukarılara çekileceğini düşünüyorum.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Integral Yatırım

CAMLARDAKİ BİRLEŞME – Uzun Vade İçin Pozitif

Geçen haftanın borsa açısından en önemli gelişmesi Şişe Cam grubu şirketleri, TRKCM, ANACM, DENCM, SODA ve Paşabahçe’nin SISE çatısı altında birleşme kararı oldu. Bu birleşme sonucunda uzun vadede
    SISE'nin pozitif etkilenmesini bekliyorum. Daha büyük, daha verimli ve hızlı yönetilen bir şirket ortaya çıkacak. Şirket birleşmenin FAVÖK marjlarında 2 puan artış yönünde etkisinin olacağını bildiriyor.
    Yıllık 18 milyar TL ciro yapan bir gurup için marjlardaki 2 puanlık artış 350-400 mnTL bir FAVÖK artışına karşılık gelir. Bu oldukça önemli bir gelişme olacak. Diğer yandan temettü ödemesinin devam edeceği bildirildi. Temettü verimi hangi seviyelerde olacak bunu 2021 yılında göreceğiz. Sonuç olarak uzun vadeli yatırımcılar için bu birleşmeyi olumlu görüyorum. Diğer yandan SODA yatırımcıları bu yıl temettülerini alacaklar. Yeni şirket gelecek yıllarda temettü verimi
    SODA kadar yüksek olacak mı net bir yorum yapmak zor. Ancak temettü ödemesi yapacak. Bir temettü yatırımcısı iseniz bu duruma üzülmeniz mümkün. SO A için temettü yatırımı açısından ALKIM kimya bir alternatif olabilir. Eğer uzun vadeli büyüme yönünde bir yatırımcı iseniz yeni birleşmiş şirket tatmin edici performans gösterebilir.
    Birleşme Raporu Değerleme Beklentilerini Harekete Geçirmiş Görünüyor
    Birleşme ile ilgili birleşme raporu beklenecek. Bu rapor ile bir birleşme oranı ve değiştirme oranları açıklanacak. Bu oranların açıklanması ile günlük dalgalanmalar olabilir. Piyasa değiştirme katsayılarına göre fiyatları dengeleyecektir.
    Birleşme raporunu yapmak için şirketlerin değerlemelerinin yapılması gerekecek. Piyasada zaten SISE, TRKCM ve SODA hesaplanan hedef değerlerine göre iskontolu işlem görüyor. Değerlemelerin yapılacak olması ve bu değerler üzerinde oranların hesaplanacak olması, hisselerdeki iskontoların fiyatlanmaya başlamasına neden olmuş görünüyor. Cuma günkü hareketler bunu gösteriyor. Başka deyişle normal şartlarda piyasa bu hisselerin ucuz olmasına karşın hedef değerlerine yükseltecek bir hikaye bulamazken, bu birleşme ve değerleme yapılacak olması iyi bir bahane olmuş görünüyor. Zaten ucuz olan hisseler, olası fiyatlarına doğru yükseliş başladı.
    Bu arada Şişe Cam grubu şirketleri 4Ç19 bilançolarını açıkladı.
    Gruba en büyük katkı Anadolu Cam tarafından sağlanmaya devam etmiş.
    Ancak hepsi için beklenen yönde bilançolar diyebiliriz. Yılın son çeyreğinde kar marjlarındaki gevşeme devam etmiş. 3Ç19 dönemindeki değerlemelerimize paralel olarak SISE için 6.40TL, TRKCM için 4.22TL,
    SODA için 8.67TL, ANACM için 3.80TL hedef fiyatlarımızı koruyorum.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Sayfa 445/899 İlkİlk ... 345395435443444445446447455495545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •