Sayfa 446/1003 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546946 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,561 - 3,568 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Elz % + 0.67
    Tca % - 1.00
    Zpf % - 0.89
    Zpe % + 1.39
    hocam bu elz var ya, benim açımdan tam bir hayal kırıklığı. ilk zamanlar tamamen buna geçecektim ama aceleci bir yapım da olduğumdan yarı kadarını aldıktan birkaç gün sonra derhal satıp rbh'ye devam ettim. kat50 1.30 artıyor. elz yarısını zor yakalıyor. kaç günndür böyle. Allah aşkına, böyle fon mu olur? rbh ve kpc de bazı günler endeks altı kalıyorlar ama özellikle de rbh, birkaç günün acısını bir günlük atraksiyonla çıkarıveriyor. illa ki kısa sürede kesin yargıya varılmaz ama şu ana kadarki performansı, benim açımdan hayal kırıklığı.

2. üstatlar ters indikatörümüz Halil Reçber bu gün bir video atıp borsayı adeta yerin dibine sokmuş. ona göre bundan sonra rus borsasının başına gelenlerin aynısı, bizim de başımıza gelecekmiş. endekste yükselişin sonuna gelinmiş ve uzun süre bir şey beklememek gerekirmiş. hatta zamanla bir dolara kadar, yani şu anki kurla kabaca 75 binlere kadar düşüş olabilirmiş falan. tutturmuş bir hdtr, sanki borsanın şifrelerini en iyi çözen formülü bu yazmış. formül, ona her şeyi net şekilde söylüyormuş. 16 aylık yükselişler veya düşüşler falan. sıkı durun, dolar da önümüzdeki yıl 6 buçuklara doğru düşebilirmiş. ben teknikten meknikten anlamam da bayağı tuhaf geldi anlattıkları. bir de kendisini naza çekmeler falan. artık çok değerli bilgilerini açıktan paylaşmayacakkmış. sadece katıl ikonuna dokunanlar izleyebilecekmiş. twitter sayfasında endeksle ilgili en ufak bir ip ucu dahi yayınlamayacakmış. kimse tivitleri beğenmiyormuş falan filan. sen bir endeks yorumuna karşılık 15 tane ataizm deizm paylaşımı yapıp insanların kutsallarıyla dalga geçersen tabi kimse beğenmez. neymiş, herkese açıktan yorum yapacak vakti yokmuş ama gece gündüz ataizm deizm paylaşımı yapmaya vaktin var. değişiklik olsun diye izliyordum ama şu saat itibarıyla insanların inançlarıyla dahi dalga geçen bu adamı izlemeyeceğim. ondan gelecek hayır, Allah'tan gelsin. borsacı mı, kendini ataizmi yaymaya adamış bir gönüllü mü diyorum ve daha çok ikinci şıkka odaklanıyor gibi bir hali var.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hocam bu elz var ya, benim açımdan tam bir hayal kırıklığı. ilk zamanlar tamamen buna geçecektim ama aceleci bir yapım da olduğumdan yarı kadarını aldıktan birkaç gün sonra derhal satıp rbh'ye devam ettim. kat50 1.30 artıyor. elz yarısını zor yakalıyor. kaç günndür böyle. Allah aşkına, böyle fon mu olur? rbh ve kpc de bazı günler endeks altı kalıyorlar ama özellikle de rbh, birkaç günün acısını bir günlük atraksiyonla çıkarıveriyor. illa ki kısa sürede kesin yargıya varılmaz ama şu ana kadarki performansı, benim açımdan hayal kırıklığı.
    Sn hayrani, evet Elz performans sönük gibi duruyor. Tefastan baktım şuan aralık ayının 8 inde tefas verisi başladı Elz'nin, o günden bugüne diğer katılım hisse fonlar ile beraber durumu,

1. Mps - 8,87
    2. Zpe - 8,11
    3. Rbh - 7,49
    4. Elz - 7,36
    5. Kpc - 6,43

Performanslar kısmen yakın duruyor. Endekste bir düzeltme olduğunda da bir bakmak lazım. Saygılar

4.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstatlar ters indikatörümüz Halil Reçber bu gün bir video atıp borsayı adeta yerin dibine sokmuş. ona göre bundan sonra rus borsasının başına gelenlerin aynısı, bizim de başımıza gelecekmiş. endekste yükselişin sonuna gelinmiş ve uzun süre bir şey beklememek gerekirmiş. hatta zamanla bir dolara kadar, yani şu anki kurla kabaca 75 binlere kadar düşüş olabilirmiş falan. tutturmuş bir hdtr, sanki borsanın şifrelerini en iyi çözen formülü bu yazmış. formül, ona her şeyi net şekilde söylüyormuş. 16 aylık yükselişler veya düşüşler falan. sıkı durun, dolar da önümüzdeki yıl 6 buçuklara doğru düşebilirmiş. ben teknikten meknikten anlamam da bayağı tuhaf geldi anlattıkları. bir de kendisini naza çekmeler falan. artık çok değerli bilgilerini açıktan paylaşmayacakkmış. sadece katıl ikonuna dokunanlar izleyebilecekmiş. twitter sayfasında endeksle ilgili en ufak bir ip ucu dahi yayınlamayacakmış. kimse tivitleri beğenmiyormuş falan filan. sen bir endeks yorumuna karşılık 15 tane ataizm deizm paylaşımı yapıp insanların kutsallarıyla dalga geçersen tabi kimse beğenmez. neymiş, herkese açıktan yorum yapacak vakti yokmuş ama gece gündüz ataizm deizm paylaşımı yapmaya vaktin var. değişiklik olsun diye izliyordum ama şu saat itibarıyla insanların inançlarıyla dahi dalga geçen bu adamı izlemeyeceğim. ondan gelecek hayır, Allah'tan gelsin. borsacı mı, kendini ataizmi yaymaya adamış bir gönüllü mü diyorum ve daha çok ikinci şıkka odaklanıyor gibi bir hali var.
    Bu tarz boş beleş adamları takip edip prim vermeyelim, endeks,altin dolar tahminleri için Selçuk Gonencler, İsmail Aslanözyar ve Haluk Canberk yeter, gerisi kafa karışıklığı yapar.

5. daha önce fon almadım hisse senedi alım satım yapıyorum
    bir yakınım için aft fonu alacaktım ama bugün baktığımda fiyat 0.083 yazıyordu, aracı kurumumun sitesinden almak istediğimde 0.098 yazıyor
    bilgili tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur mu neden bu kadar fark var

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by komando Yazıyı Oku
    dostlar bir arkadaşım yıllardır parasını vadesiz mevduatta tutmuş faiz hassasiyeti için bende ona fon önermek istiyorum kira fonları dışında önerebileceğim fon var mı en az mevduat kadar getirisi olan risk içermeyen
    Katılım fonları arasında en az risk içeren kısa vade kira sertifikası fonları, sonrada kira sertifikası fonlarıdır. Henüz kira sertifikası fonları genel itibariyle mevduat kadar getirmiyordur, ileride özelliklede faizler tepe yaptığı noktada mevduattan fazla getirecektir.

Tavsiyem boşta tutacağına çalıştığı kurumun kısa vadeli kira sertifikası fonu varsa onu alabilir. Yoksa tefas açık olan Mpf (Aktif Portföy Kısa vadeli kira sertifikası fonu) olabilir, hem valör yok, t+0(saat 13.30 a kadar satışlarda) mevduat kadar olmasada, boşta bırakmaya değmeyecek kadar getirisi olur.

T+1 valörlülerdende Mpk, Ekf olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Shangil hocam merhaba dediğin gibi tcd ile ne günlerimiz geçti geçen sene buzamanlar buraların kraliydi
    Bence tcd her daim fonların kralıdır.
    Uzun vadede ihya eder de bizim gibi
    Mevduatciya pek uymuyor.gecen sene ilkdefa cumadan almıştım 3 gün zarar yazmıştı.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Cerento hocam
    Keşke ömürümüzün yaş sayımızında kuvvetli destekleri olsun. Grafiği en kötü fonlar gibi olsun
    Canlar gider heyyyy

8. Bu arada RBH bende yok ama kuşlu siteden, mkk dan düzenli Rbh verisi yazan biri % - 0,79 olarak belirtmiş.

Sayfa 446/1003 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546946 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •