Sayfa 447/601 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Şirket yurtiçinde 2021 için 476mn TL FAVÖK öngörmüş. Ancak zaten 6 ayda yurtiçinde 449mn TL FAVÖK'e ulaşmış durumda. Görünen o ki yurtiçinde 1milyar TL FAVÖK'ü aşacak. Yurtdışı da 6 ayda 648 mnTL olmuş ve bu rakam da sene sonu 1.4 milyar TL civarına gelecek gibi mevcut kur artışlarıyla(Yalnız burada Gana'nın 75%'i bizim). Gana payından dolayı da bu rakamı kabaca 1.2 milyar TL alabiliriz.

Yani yıl sonu 2 milyarı aşan 2.2-2.4 milyar civarı bir ana ortaklık FAVÖK'ü görebiliriz. Maalesef şirket garantici olmak için beklentilerini düşük açıklıyor. Bu rakamlar Özbekistan ve Kongo hariç rakamlar bu arada. 2022'de onlarında katılımı bayağı bir hoş olacaktır... YTD.
    2021 için öngördüğünüz favök'ü 2022 de net kar olarak görebilir miyiz? Ne dersiniz

2. Görebiliriz tabiki. Çok olası .

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Sayın neva91 bazı rakamların ben de farkındayım ama sanki kafamdaki rakamları yazsam çok uçuk olacaktı. Spk biliyorsunuz bu konularda çok hassas. Elimizde.yüklü mal olmasa yazacak çok şey var tabi ki.
    Bir de insanları yönlendirmiş olmamak için mevcut reel rakamlar üzerinden yorum yaptım. Çünkü bu rakamlar bile enteresan rakamlar.

Hani bir benzetme vardır.
    Tilkiye sormuşlar tavuk sever misin, diye. O da demiş ki :
    - Gülmekten konuşamıyorum.

Ben de bazı şeyleri yazacam da gülmekten yazamıyorum.

4. Ben de normalde çok yazmam ama malum zaten 3 haftaya bilanço gelecek ve herşey belli olacak. O yüzden biraz erken de olsa yazayım. Gelecek sene ile ilgili de tabiki her şey olası ama benim net kar beklentim bu seneki FAVÖK'ün 70-75%'i. Temkinli olmakta fayda var . Ama hepsi de olabilir yani. Sonucta kur 1 TL oynasa bizim FAVÖK 300mnTL civarı oynar yani. Şu konjonktürde her şey olası. YTD.
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Sayın neva91 bazı rakamların ben de farkındayım ama sanki kafamdaki rakamları yazsam çok uçuk olacaktı. Spk biliyorsunuz bu konularda çok hassas. Elimizde.yüklü mal olmasa yazacak çok şey var tabi ki.
    Bir de insanları yönlendirmiş olmamak için mevcut reel rakamlar üzerinden yorum yaptım. Çünkü bu rakamlar bile enteresan rakamlar.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

Hedef nedir usta.ozelden uçuk fiyatları da yazın lütfen

Buyurun bakalım ANGOLA ya

AŞAĞIDA ORJİNALİ GEÇEN HABERİN TERCÜMESİ;
    Aksa Holding'den Türk işadamları Luanda'da
    Bu, Cumhurbaşkanı João Lourenço'nun bir bakanlar heyeti ve ulusal işadamları başkanlığında o ülkeye gitmesinden sonra ülkeyi ziyaret eden ikinci Türk işadamları grubu.
    PAZAR /LUANDA /07 EYLÜL 2021 / 08:34 H.
    Aksa Holdings şirketinden Türk işadamlarından oluşan bir heyet, bu Pazartesi (6) öğleden sonra iş temasları için yarından itibaren çalışacakları Luanda'da bulunuyor.

Heyete başkanlık eden AKSA Enerji Başkanı Cemil Kazancı, Elektrik Üretim Şirketleri (PRODEL), Enerji ve Su Bakanlığı ve Özel Yatırım Geliştirme ve İhracatı Geliştirme Ajansı'nda (AIPEX) yapılacak duruşmalarda karşılanacak.

Jornal de Angola'ya göre grup, gecenin başında özel bir uçakla Türkiye'ye dönüyor.

Bu, Cumhurbaşkanı João Lourenço'nun bir bakanlar heyeti ve ulusal işadamları başkanlığında o ülkeye gitmesinden sonra ülkeyi ziyaret eden ikinci Türk işadamları grubu.

Angola Devlet Başkanı, yönetimde ve yabancı yatırımcıların korunmasında gerçekleştirilen değişiklikler ışığında Türkleri ülkeye yatırım yapmaya davet etti.

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

Twitterda bu yil icin net kar tahmini yapmistim.sen ucmussun hocam dediler incittiler beni o yuzden artik bende yapmiyorum.ulkenin su halinde enflasyonu dolari ust uste koyup yenelim yeter zaten.

Yatirim tavsiyesi degildir.

8. Sürekli afrika alacakları yükseliyor. Bugune kadar kaç dokarlık elektrik satışı yapılmış, bunun ne kadarı tahsil efilmiş bugune kadar!? Bu sorunun cevabı önemli!

Sayfa 447/601 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •