Sayfa 447/853 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: Bana kalırsa.

yemedi sinirli gençler gümüş %10 altın onsu 0,60 yukarıda gram ise ekside
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Anlamadığım nokta,doların nasıl bu kadar düşebildiği.Tamam swap dan 3 milyar dasha gelmiş ama kısa vadede çok ödemeniz var,nasıl döndürecekler? Sonunu düşündükçe moralim bozuluyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan gümüşle işleri bitince belki altın a atlarlar yada başka bir tahtaya. gram altın aldıysan zaten TL den darbe yiyorsundur.

adanalı, USD'nin 3 TL den 8.50 lere gelişinin ANA sebebi 2 tane. Birincisi ülkenin ekonomik durumunun kötüye gitmesi.
    İkincisi ise siyasi. tayyip ile abd kapışınca doviz çıktı.

Şimdiki düşüşün sebebi. tayyip abd ve fetö ile barışınca, dovizin siyasi olarak yükselen kısmı geri düşüyor. Yani balon kısmı sönüyor.

Balonu yapanda TR deki yabancı bankalar ve onlarla hareket eden diğer yerli bankalardı. abd ile işler düzelince şimdide indiriyorlar. Halbuki hala piyasadan doviz alan yerliler var ve bankalardaki doviz mevduatı MİKTARI hala artıyor. O rakama bakarsan hala doviz fiyatının yükselmesi lazım.

Doviz yükselirken ben ne yazıyordum. Yükselten bankalar, piyasadan doviz alanlar değil. Suçlunun bankalar olduğunu açık seçik yazmıştım.
    Hali ile hala doviz alınıyor ama fiyat düşüyor.

Daha sonrada MB ye baskı için dovizi yükselttiler. Yine başrolde bankalar vardı. MB de istediklerini yaptı. Artık yükseltmeleri için sebep kalmadı.

Doviz fiyatının bir kısmı arz taleple belirlendi, bir kısmıda bankaların devlete şantajı sebebi ile suni yükseltildi.

Suni yükselen kısmı düşüyor.

Yani keçi yine efsane çıktı görüyomusun. Keçi yi aldatamıyorsun yaw. Dolaylı verilerle gerçeği mutlaka görüyor buluyor. "Yok artık" dedirtiyor.

---

Bu arada sabahki bir kaç hisse vadeli longa bir kaç ekleme daha yaptım. Şimdi BIST'i düşürür adiler.
    Hep öyle olur ya, "piyasa üzerime oynuyor" denir.

Halbuki ben alıyorsam, aynı şeyi görüp alan yüzbinlerce KY vardır. Balinalarda sofraya oturup o KY lerin kılçığını ayıklıyorlar.

Bakalım 1500 ü ilk seferde geçebilecekmiyiz.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ayhan gümüşle işleri bitince belki altın a atlarlar yada başka bir tahtaya. gram altın aldıysan zaten TL den darbe yiyorsundur.

.
    sorun zaten orada altını aldığımda yaklaşık 1.830-40 larda idi ons olarak bişey düştüğü yok ama 490 a aldığımdan da 470 e aldığımdanda 4.60 larda aldığımdanda en son 440 lardan aldığımdada kol böreği gibi zarar yazdı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sorun zaten orada altını aldığımda yaklaşık 1.830-40 larda idi ons olarak bişey düştüğü yok ama 490 a aldığımdan da 470 e aldığımdanda 4.60 larda aldığımdanda en son 440 lardan aldığımdada kol böreği gibi zarar yazdı
    Yaw sen çiğ köfteyide acılı seviyorsundur.
    Doviz düşecek diye elindeki dovizleri satıyorsun, sonra gidip doviz fiyatından çok etkilenen gram altın alıyorsun. Olmadı.
    Benim odunlu yaz kampı var, potansiyel müşteri gördüm seni. Formu doldur bakalım bi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST kapanış fena değildi. Yarında yeşil kaparsak düzeltme bitmiş demektir. tabi yeni bir korku dalgası çıkmazsa.

Artık tayyip arıza çıkarmazsa diye eklemiyorum, çünki adam keşkül kadar yumuşak oldu. Yanlış anlamayın millete karşı değil güçlülere karşı. Hali ile artık siyasi arıza çıkarmıyor. İç siyasi sorunda pek çıkarmıyor. Galata kulesini cami, atakuleyi sinagog yapacam, kız kulesini evlendirecem diyede ortaya fırlamıyor.

Artık o tür numaralarla kendi sürüsünden ilave oy alamadığını gördü. Yeni taktik peşinde.

Bugün BISt endeksi S&P endeksine belli ölçüde direndi. Sebebi gsd holding olsa gerek. Holding endeksi yukardaydı baktım gsd yi tavana çakmışlar. gsd holdin mesut yılmazın kardeşinin. mesut yılmaz mavi akım projesini ruslarla imzaladıktan sonra mesut yılmaz ailesi hızla zenginleştiler.

Her neyse herif öldü gitti, attığı kazığı yedi nesil ödeyeceğiz. Tabi bunu okuyanların onda sekizi "ne diyor bu yaw, ne kazığı" filan diyordur. Her neyse.

Yarın bakalım BIST de ne olacak. Kapanışın hafif düşerek kapamasının sebebi S&P deki o andaki hafif düşüş hareketi idi. S&P toparladı hafiften çıkıyor. Tabi yarına kadar yönü aşağı çevirirmi bilemem.

Bir miktar hisse vadeli longla akşama girdim. Yarın belki takviye yaparım yada zararına kaparım bilemiyorum.

Bilançolarda bir yandan geliyorlar, ekonomik verilerde iyi geliyor, imalat PMI son veride 54 ü geçti.

---

ons altın abd açıldıktan sonra yükselir diyordum, henüz yükselmedi. 1880 ler civarı shorta girerim diye hesaplamıştım ama oraları göreceği şüpheli. Şu an 1860 civarında. Yükselmeyeceğine inanırsam buralardan az miktar short alırım, yükselirsede yine 1870 üzerinden shortlanırım.

---

usdtry malum. 7.0 beklediğimi biliyorsunuz. Oraya gelince yeniden analiz.

---

Son durum;
    hisse vadelide az miktar long, yarın duruma göre artıracağım veya kapayacağım.
    ons vadeli de bu gece short kovalıyorum.
    usdtry vadeli de Şubat short devam.

.
    Son düzenleme : alicemal; 01-02-2021 saat: 19:12.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Yaw sen çiğ köfteyide acılı seviyorsundur.
    Doviz düşecek diye elindeki dovizleri satıyorsun, sonra gidip doviz fiyatından çok etkilenen gram altın alıyorsun. Olmadı.
    Benim odunlu yaz kampı var, potansiyel müşteri gördüm seni. Formu doldur bakalım bi.
    dövizi fena fiyatlardan bozmadım 3 te birini tl vadeli bile yaptım ama anca 2 ay dayandım onuda tutum 3 e böldüm maliyet düşsün diye altın euro sterline yatırdım 10 gün daha bekleyebilsem şimdi 7.20 lerde doalr bilem alırdım parada kalmadı maliyet düşürecek artık bekleyeceğiz bir ara döviz ve altında al satla 2 yılda parayı nerdeyse 2 ye katladım ama şu son düşüşlerde doğru hesap ettiysem zirveden neredeyse %20 kaybım var ailecek bi küba bide fransa gezisi kadar kardan zarar var

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Doviz hala aklından çıkmamış.

Sen kamp formunu bi doldur halledecez.

Sayfa 447/853 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları