Sayfa 447/1000 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mornek Yazıyı Oku
    Hocam hisse oranı az portfoylerinde bist artışında birebir yansimiyor maalesef. Her gün 50 MK verse ne istersiniz başka .eksi getirmesinde

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hergün %50 mk diye birşey yok, öyle bir fon yok maalesef. Bu fon eksi de getiriyor, yatay nötr olduğu da oluyor. Mayıs ayını açın da bir bakın ne olmuş.

2.  Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    Orta vade için tek seçenek var TCD. Hergün bakıp düştü diye stres yapmamak kaydıyla. Başarılar sevgili supremegod.
    Teşekkür ederim Blackhawk TCD ve GPG zaten var, başka ne ekleyebilirim merak ediyorum. IST de vardı ama sattım, getirisi fazla düşük bence, ve PPF’lerden bir farkı yok gibi geldi bana

3. TIV %36 mk

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    GPG aşırı defansif bir fon, bist bugün iyi bir getiri vermesine rağmen fonun kazancı çok muhafazakar olmuş. Galiba doğru fonu bulamadık hala. Nerede o eski GPG nin 0.34, 0.40, 0.57 oranindaki getirileri.
    Hayal kırıklığı yaşadım bugün.
    O zamanlar hisse oranı bu kadar düşük değildi diye tahmin ediyorum. Şu an %5'in altında diyor net hisse oranı. Endeks bugün %1.8 artış gösterdi, endekse paralel bir getiri elde etse bile fona yansıyacak artış %0.09, faizden gelende 0.05 işte size GPG getirisi %0.14. Daha fazla getiri beklentisi için hisse oranı daha yüksek fonlara yönelmek gerekir diye düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Son portföy dağılımım
    %44.56 GPG,
    %34.87 IST,
    %9.33 GL1,
    %9.15(Hisse),
    %2.09 OBP.
    %9.15(Hisse) kısmını biraz açabilir misiniz hocam?
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    %9.15(Hisse) kısmını biraz açabilir misiniz hocam?
    Açmak derken üstadım portföyümde bulunan hisse senetlerinin tüm portföye oranı. Bunun dışında fiziki altın ve BES hesabımda var ama onları dahil etmedim tüm portföye.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Açmak derken üstadım portföyümde bulunan hisse senetlerinin tüm portföye oranı. Bunun dışında fiziki altın ve BES hesabımda var ama onları dahil etmedim tüm portföye.
    Hocam hisse içeriği nedir?
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Hocam hisse içeriği nedir?
    Anladım üstadım 4 hisse var şu an portföyde Eregl, Petkm, Trkcm ve Thyao Hisse için pek bir sistemim yok eğer merak ettiğiniz buysa. O yüzden pek girmiyorum hisse konularına.

Sayfa 447/1000 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •