Onemli Gunler Banner
Sayfa 45/999 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 353 - 360 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    viop'ta teminat tutan yoldaşlara bir sorum olacak. Brüt nema üzerinden stopaj harici brüt net nema farkı adı altında ikinci bir kesinti yapılıyor mu?

Not: Finans yatırımla çalışıyorum. Stopajla brüt net nema farkı farklı rakamlar. Stopaj 15% brüt net nema farkı 5%.
    Getiriler nasıl finans yatırımda?

Finansbank 9K USD temdit 32 gün ->4.2

3.  Alıntı Originally Posted by beyazyakalı Yazıyı Oku
    Aktifbankın n kolayına 28-27 orandan baglayıp hala bozmayan varmı
    Var 28 den. Hala bekliyorum bu şartlarda uzun süre de dokunmaya niyetim yok

4. 140 gunu daha var sanırım cıddı getırısı oldu. Ne kadar var sızde

5.  Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    1.93*12ay *0.9fonun stopajı*100/85 faizin stopajı=24.52

0.18 günlük çok değil mi....
    12 ay yerine 365 gün koyun

0.18 ne biliyormusunuz...3 günlük.... bugün pzt olduğu için cumadan pzt ye açıklanıyor....
    Hocam yıllık hesaplama karışık biraz. Orda eğer mevduat aylık bağlanıyorsa bileşik getiri eklenmesi gerekir. Sadece 1 yıl vadeli bağlandıysa da stopaj yüzde 10 olması gerekir. O yüzden yıllık bazda fon getirisi mevduat eşleniği bulmak aylık baza göre biraz daha zordur. Sizin formül sadece aylık getiri karşılaştırması için doğru çalışır.

6.  Alıntı Originally Posted by beyazyakalı Yazıyı Oku
    Aktifbankın n kolayına 28-27 orandan baglayıp hala bozmayan varmı
    28 ve 24'ten bağlananlar duruyor. Dolarda cazip fırsat görmedikçe satmayacağım sanırım.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hocam yıllık hesaplama karışık biraz. Orda eğer mevduat aylık bağlanıyorsa bileşik getiri eklenmesi gerekir. Sadece 1 yıl vadeli bağlandıysa da stopaj yüzde 10 olması gerekir. O yüzden yıllık bazda fon getirisi mevduat eşleniği bulmak aylık baza göre biraz daha zordur. Sizin formül sadece aylık getiri karşılaştırması için doğru çalışır.
    az önce 15 stopaj 22 sabit orana göre aylık hesapta bileşik faiz hesabı yaptığımda bileşik netini 20 civarı buldum.
    fonda da ortalama 1.9 x 12 desek 22.8 geliyor. %10 stopaj koyunca rakam 20.52 çıkıyor.
    1.95 ve üstünde 1 puan avantaj olur 21'e gelir neti. en iyi yönetilende olursanız bi parça fark eder yani.
    ben fonlarda çok aman aman fırsat göremedim.
    onun yerine basiti yüksek bonolar bulup almak daha ilgimi çekiyor. geçen ay 24,25'ler varken küpü doldurmak lazımdı onlarla.
    tpp de fena değil ama viop teminata bağlayınca oradaki ortalama veriliyor mu bilmiyorum.

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    en dogru karar 3 ay faize baglayıp dolara gecmekti...haziranda 6 tl üstü doları kucagınızda bulabilirsiniz : D
    Trump denen lavuga bagli. O mahallenin delisi yuzunden suan en iyi ekonomistler dolarin ne olacagini kestiremiyor. Ha bir de suan suskun duran tepedeki deli var. Putin
    Heryerimizi deli sarmis. Iraninda ne halt edecegi belli degil. Gelde sen dolar su olur de
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 45/999 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •