Sayfa 45/147 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 353 - 360 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1. Selam,
    Evden calisma konusunda benim bakis acim su:
    Ofis alaninin m2 masraflari cok ciddi azalacak. Gayrimenkul kendi mali ise kiralayarak ek gelir bile elde edebilir.
    Servis masraflari vs minimuma inecek.
    Eger varsa ofis alanina alinan hizmetler (yemek, kafeterya hizmetleri vs) minimuma inecek.

Metropollerde yasayan beyaz yakalar icin trafik vs cilesinin ortadan kalkmasi bile baslibasina bir arti.
    Plaza ortamina uygun kiyafet masraflarinin azalmasi.
    Oglenleri disarida yenilen plaza yemeklerinin masrafinin azalmasi.

Ha belki de en paha bicilemez olani, yapmacik vicik vicik muhabbetlerden uzak kalmak yuzunu gormeye tahammul edemedigin insanlarin pufff bir anda ortadan kaybolmasi

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Hocam bu pandeminin beyaz yaka calisma sartlarini iyilestirme durumu biraz goz boyama biraz da cicim aylari.

Aksine beyaz yakalilarin zaten az olan is guvencesini tamamen bitirecek bu uzaktan calisma sekli.. yakinda kisa sureli sozlesmeler, proje bazli anlasmalar gundeme gelecek. Proje bittiginde hadi eyvallah diyecek sirket.
    Nasilsa ofise gelmiyoruz diyerek yan haklari da tirpanlamaya baslayacaklar ( saglik sigortasi, ekstra izin, telefon vs)

Basi sonu belli olmayan mesai saatleri, wcdeyken bile callconf atan calisma arkadaslari, hsonu calismanin normallestirilmesi.
    Masraflarin calisana kitlenmesi, asosyallik calisma hayati disinda hic bir seyin kalmamasi gibi seyleri saymiyorum.

Resmen ev hapsinin guze bir sey diye yutturulmasi home ofis calisma
    Home ofis yeni icat edilmedi ki ?
    Amaç ofisteki alanı esnek kullanmaktı. Bir dizüstü bilgisayar ve bir kaç kişisel eşya ile çalışmak üzerine kuruluydu. Yazılım tabanlı ses iletişimi ile gayet verimli hale geldi.
    Yan haklar, ücret gibi konular zaten işverenin yapılan işe verdiği değerle ilgili konular işiniz sıradanlaştıysa bırakın evde çalışmayı şirket bahçesine çadır kursanız haklarınız tırpanlanır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Ben biraz daaha sevgili egeli ve callandor un görüşüne yakınım...tabii ki şirketten şirkerte uygulama değişecektir..zamanla değişip dönüşebilir de uygulama.

En azından şimdilik, benim çevremdeki arkadaşlar hayatından memnun.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Diyorum ya su donem cicim aylari, calisanlar su an sadece normalden farkli olarak evden calisiyorlar.

Fakat sirketler bu durumu kendi lehlerine nasil cevireceklerinin, calisanlari etten kemikten bir varlik olarak degilde nasil sadece birer sanal is gucu hale getireceklerinin hesabini yapmaya basladilar bile.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben biraz daaha sevgili egeli ve callandor un görüşüne yakınım...tabii ki şirketten şirkerte uygulama değişecektir..zamanla değişip dönüşebilir de uygulama.

En azından şimdilik, benim çevremdeki arkadaşlar hayatından memnun.
    Selam,
    Calistigim sirketteki bazi calisanlar bu ise cok cabuk uyum saglayip direk avantaja donusturduler. Soyle ki islerini uzaktan >%70 kapasite ile idare edebilecek bazi calisanlar direk baska eyaletlere tasindi.
    Ornegin bizim sirketin merkez ofisi NJ'de gozukuyor. Eski duzende calisanin ofise yakin ikamet etmesi beklenir. Fakat komsu PA eyaletinin vergileri ve emlak masraflari ciddi manada daha dusuk. Benzer konutlarda kiralar PA lehine yari yariya farkedebiliyor. Birkac merkez calisani direk PA'ye tasindi.
    1-2 bekar kisi ailesinin yanina ulkenin diger ucuna gitti. Onlarin dezavantaji saat farki olacak gelecek donemde (ulkenin iki ucu arasinda 3 saat fark var).
    3-5 kisi isi abartip ulkeleri olan Hindistan'a gidip oradan devam etmek istediler. Simdilik o konuya set cekildi; sebebi ise vergi karmasasi dogurmasi (Bu benim de orta vadede gundemimde olan bir husus. Vatandaslik sureci sonuclanana kadar bu konularin bir duzene oturacagini varsayiyorum. Bu da yaklasik 6 yil ediyor. )
    Sirket evden calisanlara toplamda $1000 ev ofisi arac gereci icin destek sagliyor (masa, sandalye, yazici, monitor, internet vs vs).
    Evde 2 arabasi olanlar birini elden cikardi gerek kalmadigi icin.
    Sirket bosalan merkez ofis alanlarina sagda solda dagilmis irili ufakli ofisleri tasidi. Hos, hala koca merkez bombos. Yuksek ihtimal baska bir sirkete kismen ya da tamamen kiralanacak ya da satilacak. Onu zaman gosterecek.
    Ha bi de oncelikli sanayi tesisi oldugumuz icin asi masi dagitim planina gore ayagimiza geliyor. Bu konuda su an icin notrum. Artik cipli mipli olucaz asiyi yapacak birsey yok.

Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,
    Calistigim sirketteki bazi calisanlar bu ise cok cabuk uyum saglayip direk avantaja donusturduler. Soyle ki islerini uzaktan >%70 kapasite ile idare edebilecek bazi calisanlar direk baska eyaletlere tasindi.
    Ornegin bizim sirketin merkez ofisi NJ'de gozukuyor. Eski duzende calisanin ofise yakin ikamet etmesi beklenir. Fakat komsu PA eyaletinin vergileri ve emlak masraflari ciddi manada daha dusuk. Benzer konutlarda kiralar PA lehine yari yariya farkedebiliyor. Birkac merkez calisani direk PA'ye tasindi.
    1-2 bekar kisi ailesinin yanina ulkenin diger ucuna gitti. Onlarin dezavantaji saat farki olacak gelecek donemde (ulkenin iki ucu arasinda 3 saat fark var).
    3-5 kisi isi abartip ulkeleri olan Hindistan'a gidip oradan devam etmek istediler. Simdilik o konuya set cekildi; sebebi ise vergi karmasasi dogurmasi (Bu benim de orta vadede gundemimde olan bir husus. Vatandaslik sureci sonuclanana kadar bu konularin bir duzene oturacagini varsayiyorum. Bu da yaklasik 6 yil ediyor. )
    Sirket evden calisanlara toplamda $1000 ev ofisi arac gereci icin destek sagliyor (masa, sandalye, yazici, monitor, internet vs vs).
    Evde 2 arabasi olanlar birini elden cikardi gerek kalmadigi icin.
    Sirket bosalan merkez ofis alanlarina sagda solda dagilmis irili ufakli ofisleri tasidi. Hos, hala koca merkez bombos. Yuksek ihtimal baska bir sirkete kismen ya da tamamen kiralanacak ya da satilacak. Onu zaman gosterecek.
    Ha bi de oncelikli sanayi tesisi oldugumuz icin asi masi dagitim planina gore ayagimiza geliyor. Bu konuda su an icin notrum. Artik cipli mipli olucaz asiyi yapacak birsey yok.
    Ülke dışı çalışma zor iş. Fatura kesmediğiniz sürece şirketin size ödeme yapmasının yasal bir yolu yok diye biliyorum.
    Buna iş kazası vs durumları eklemiyorum. evde kaza geçirirseniz bu iş kazası diye değerlendirilebilir. Üzerinize kaynar çay dökülmesi iş kazası sayılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,456
    bence problemleri gerçekten artıracak bir uygulama... pandemi sürecinde bir sürü anti sosyal eğilimler ortaya çıktı ve yavaş yavaş yalnızlaşan, hastalaşan bir toplum olmaya doğru gitmeye başladık... sosyal ilişkiler olmayan hatta çalışanını yerinde göremeyen bir beyaz yaka hususunda biraz daha düşünmeliyiz bence...

8. Ben bu ülkede , son 15 senede çıkarılan herhangi bir uygulamanın beyaz yakaya yaradığını görmedim.

Mesela , KÇÖ veya ücretsiz izin uygulamaları, bir çok kişiyi mağdur etti.

Sayfa 45/147 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •