Sayfa 45/963 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon
Arama sonucu : 7702 madde; 353 - 360 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Pınar gurubunda bilancolar belli bir patikaya oturmuş durumda gorünüyor.pazar payı büyümüyor standart bilancolar açıklanıyor.yılsonu bilancolarıda uç aşağı beş yukarı paralel gelecek gibi görünüyor.boykot ile ilgili tedbirlerin hizla hayata geçırıldigini düşünuyorum.örneyin birinci çekrekte bilançoda 9 milyon reklam gideri oluşmuş .bu çeyrekte bu giderin 1-2 milyonu geçmeyecegini düşünüyorum zira nisan başından bu yana reklam giderleri azaltılmış görünüyor.kar marjlarinda biraz azalısla ciroda artış saglama gayretleri belirginleşiyor.buda kar miktarinı koruma amacına yönelik bir hamle.
    Ez cümle ben sürpriz haberlerin gelebileceğini ve bu haberlerin belirleyici olacaginı düsünüyorum.

GT-P5210 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by aturkoz Yazıyı Oku
    Pınar gurubunda bilancolar belli bir patikaya oturmuş durumda gorünüyor.pazar payı büyümüyor standart bilancolar açıklanıyor.yılsonu bilancolarıda uç aşağı beş yukarı paralel gelecek gibi görünüyor.boykot ile ilgili tedbirlerin hizla hayata geçırıldigini düşünuyorum.örneyin birinci çekrekte bilançoda 9 milyon reklam gideri oluşmuş .bu çeyrekte bu giderin 1-2 milyonu geçmeyecegini düşünüyorum zira nisan başından bu yana reklam giderleri azaltılmış görünüyor.kar marjlarinda biraz azalısla ciroda artış saglama gayretleri belirginleşiyor.buda kar miktarinı koruma amacına yönelik bir hamle.
    Ez cümle ben sürpriz haberlerin gelebileceğini ve bu haberlerin belirleyici olacaginı düsünüyorum.

Reklam gideri ile boykotun ne alakası var.bu bilanço 3 aylık. Seçim bile nisan da oldu. Nisan 4.ay biliyorsunuz. Sanırım yorumda yanlışlık oldu

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : uzunvadeci35; 29-04-2017 saat: 13:28.

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvadeci35 Yazıyı Oku
    Reklam gideri ile boykotun ne alakası var.bu bilanço 3 aylık. Seçim bile nisan da oldu.mart 4.ay biliyorsunuz. Sanırım yorumda yanlışlık oldu

Reklam gideri ile boykotun çok alakası var.bu boykotun ciro uzerine ve dolayisi ile kar uzerinde olumsuz etkisi varmı ? Elbette var bu olumsuz etkiyi bazi harcamalaŕınizi erteleyerek yada yapmayarak tasarruf edebilirmisiniz? Elbette edebilirsiniz yani ilk çeyrekte 9 milyon harcadiğinız bir gider kalemini kucülterek tasarruf saglayabilirsiniz.net kar artar. Zaten marka bilinirliginiz yüksek yogun reklama gerek yok şirketler bazen reklam bombardumani yapar bazen sessiz kalır.şimdi sessizlik zamanı.buda iskonto yu finanse eder.bilmem anlatabildim mi?

4.  Alıntı Originally Posted by aturkoz Yazıyı Oku
    Reklam gideri ile boykotun çok alakası var.bu boykotun ciro uzerine ve dolayisi ile kar uzerinde olumsuz etkisi varmı ? Elbette var bu olumsuz etkiyi bazi harcamalaŕınizi erteleyerek yada yapmayarak tasarruf edebilirmisiniz? Elbette edebilirsiniz yani ilk çeyrekte 9 milyon harcadiğinız bir gider kalemini kucülterek tasarruf saglayabilirsiniz.net kar artar. Zaten marka bilinirliginiz yüksek yogun reklama gerek yok şirketler bazen reklam bombardumani yapar bazen sessiz kalır.şimdi sessizlik zamanı.buda iskonto yu finanse eder.bilmem anlatabildim mi?

Anlatamadin çünkü benim yazdıklarımı okumamissiniz bile

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by aturkoz Yazıyı Oku
    Reklam gideri ile boykotun çok alakası var.bu boykotun ciro uzerine ve dolayisi ile kar uzerinde olumsuz etkisi varmı ? Elbette var bu olumsuz etkiyi bazi harcamalaÅ•ınizi erteleyerek yada yapmayarak tasarruf edebilirmisiniz? Elbette edebilirsiniz yani ilk çeyrekte 9 milyon harcadiğinız bir gider kalemini kucülterek tasarruf saglayabilirsiniz.net kar artar. Zaten marka bilinirliginiz yüksek yogun reklama gerek yok şirketler bazen reklam bombardumani yapar bazen sessiz kalır.şimdi sessizlik zamanı.buda iskonto yu finanse eder.bilmem anlatabildim mi?

Ürünlerin fiyatlamasında da bir miktar değişikliğe gidilebilir, en azından belli süreliğine, 3,10-20 liraya satılacağına sütü 2,80-90 aralığına çekerlerse bir talep artışı yakalamaları olasıdır. Birde yok sayılıyor ancak daha önce hiç satın almayan bir kesim de almaya başlayacak.

Şu anda Türkiye'de olmadığım için marketlerde fiyatların seyrini izleme imkanım yok, ancak o kaşar peynirde olan indirim vs daha önce benim gördüğüm şeyler. Büyük kaşarı 14 liraya aldığımı bilirim. Yani özellikle bu olaylar yüzünden büyük indirimler yapılmamıştır.

Zamanla her şey yoluna girer. Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Kahvaltıda iyi gidiyor ))

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR CUMAOVASI
    Gönderi
    2,299
    izmir li Bir bakkal olarak söyleyeyim ben haftalık 4 koli 1 lik pınar süt 1 kolide yarımlık birde 1 koli çocuk sütü alıyordum
    bugün 1 lik 2 koli çocuk 1 koli aldım yarımlık almadım diğer markalarım balkan içim yörsan buaralarda sek sormaya başladılar

Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Fiyatlanmamış çok şey var daha.. tat gıda da fiyatlandi cüzzi..

sene sonu bilançosu 58 den 100 küsür olacak bu sene için düşünüyorum..

ve katlayarak devam edecek..

o dingil facebook açıklamasındaki kırmızı kalbin yanında ki yeşil kalbi biliriz biz..
    Allah Selçuk Yaşar a uzun ömürler versin..
    Durmuş Yaşar a gani gani rahmet eylesin..

Ülkenin ilklerini bu ülkeye kazandırdı Yaşar.. Oğlan hata yapar..

Olsun .. Kızlar var delikanlı.. HAS KARŞIYAKALI.

Velhasıl kelam..

durum hiç te kötü değil..

Türkiye borsasının iyi hisseleridir Yaşar holding hisseleri.. dyo.. pınar süt.. pınar et.. viking.. pınar su..
    35 ½

Sayfa 45/963 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •