Sayfa 450/981 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, son 4 gündür İstanbul'da (toplam otomotiv pazarının yüzde 35-40'ını temsil eder) 1 adet bile fatura kesilmediğini söylüyor. Gözler Ankara'da...
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, son 4 gündür İstanbul'da (toplam otomotiv pazarının yüzde 35-40'ını temsil eder) 1 adet bile fatura kesilmediğini söylüyor. Gözler Ankara'da...
    Ciğerci önü kediler gibi hep ısmarlama haberler.ÖTV insinde gizli zamlarla milleti daha çok kazıklamak dertleri.

3.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Ciğerci önü kediler gibi hep ısmarlama haberler.ÖTV insinde gizli zamlarla milleti daha çok kazıklamak dertleri.
    Bence devlet ithalatın artmasını istemiyor.

Zira yurt içinde satılan araçların büyük bölümünün ithal olduğunu okumuştum bir yazıda.

ÖTV indirimi istikrarlı ve düşük kur ile birleşirse carı açığı zorlayabilir.

Bu istenmiyor olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4. ötv indiriminden faydalanmak isteyen satıcılar ellerindeki araçları kendilerine fatura ettiler

sıfır araçlar satılsa da belirli bir süre 2. araç muamelesi görecektir..

Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    2009 da Guzelce, ben dahil ahaliyi güzelce düdüklemislerdi, OTV indirimini geydirerek.

Beter olsunlar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bence devlet ithalatın artmasını istemiyor.

Zira yurt içinde satılan araçların büyükbölümünün ithalolduğunu okumuştum bir yazıda.

ÖTV indirimi istikrarlı ve düşük kur ile birleşirse carı açığı zorlayabilir.

Bu istenmiyor olabilir.
    Zaten böyle yapmaları çok mantıklı ülkenin araç parkının çok eski olduğunu sanmıyorum. 1 - 2 sene bu şekilde idare edilebilir.
    Bu arada gümrük birliği nedeniyle bildiğim kadarıyla yerli üretim içinde bir pozitif ayrım yapamıyorsun.

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    2009 da Guzelce, ben dahil ahaliyi güzelce düdüklemislerdi, OTV indirimini geydirerek.

Beter olsunlar.
    Son indirimde de aynı şey oldu. İlk 2-3 gün gerçek indirim oldu sonra baktılar talep var fiyatları güncelleyerek en az 3 te 1 ini ceba attılar. Bakın şimdi fiyatları not edin ÖTV kalksın kur sabit kalsın 6 ay sonra fiyatlara bakın.

8.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Zaten böyle yapmaları çok mantıklı ülkenin araç parkının çok eski olduğunu sanmıyorum. 1 - 2 sene bu şekilde idare edilebilir.
    Bu arada gümrük birliği nedeniyle bildiğim kadarıyla yerli üretim içinde bir pozitif ayrım yapamıyorsun.
    Evet aynen öyle o yüzden örtülü bir ayrım yapabilmek için meblağa bağlı artan ÖTV getirdiler. Bu şekilde çok zayıf ta olsa yerli üretilen araçların çoğu meblağ limitlerinin altında kaldığı için nispi olarak daha düşük ÖTVile sayılabildi.
    Ama tabii çok belirgin şekilde bir fark oluşması zor zira yurt içi imalatçılar da araçlarını euro ile/veya euroya endeksli fiyatlıyorlar. Zira aslında çoğu yabancı imalatçılar.

Sayfa 450/981 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •