Sayfa 452/548 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Siz sayın SPK yetkililerinin en önemli görevlerinden bir tanesi sermayenin tabana yayılması ve mevcut yatırımcıların haklarının korunması olduğundan yola çıkarak, bu satış işlemi sonucu binlerce küçük yatırımcının mağdur olmaması için hakkımızı koruyacağınıza inanıyor ve gereğinin yapılmasını arz ediyorum. 24.05.2018.
    __________________________________________________ ______________________________
    Ek olarak ilave ederseniz memnun olurum bu eki tüm diğer göndereceklerde yapsın lütfen.

''Şayet yaşanabilecek aleyhimdeki gelişmelerde siz sayın SPK yı ve şirketi satın alan Demirören grubuna mahkeme hakkım saklı kalmakla'' ibaresini ekleyiniz.

Sn Balıkadam emeğiniz için teşekkürler.
    YTD
    Aynen. henüz yollamadım. Bu konuyu da ekleyelim.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aynen. henüz yollamadım. Bu konuyu da ekleyelim.
    Ben ana konuyu yazdım siz gerekli düzenlemeyi yapın lütfen.(ilaveten cevabın delil olacağı kısmınıda). Teşekkürler.

''Şayet yaşanabilecek aleyhimdeki gelişmelerde siz sayın SPK yı ve şirketi satın alan Demirören grubuna mahkeme hakkım saklı kalmakla ve cevabınızı mahkemede delil olarak kullanacağımı.'' ibaresini ekleyiniz.

YTD[/QUOTE]

Bu neden önemli? Şayet iş mahkemeye intikal ederse bu evrakı delil olarak dosyaya ilave ettiğimizde mahkeme hakiminin SPK ya bilgi alma yazışmasına gerek kalmayarak zaman kazanacağımızı düşünüyorum.

YTD

Hürriyet te sadece tabanda alış var bizde neden taban yapmadılar?

YTD

5.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Hürriyet te sadece tabanda alış var bizde neden taban yapmadılar?

YTD
    Bizde çağrı var ondan,hırsızlığın boyutu biraz daha küçük yani.

Alıntı Originally Posted by Gümüşlü Yazıyı Oku
    Bizde çağrı var ondan,hırsızlığın boyutu biraz daha küçük yani.
    Çağrı 22 mart dolar kurundan olmayacakmıymış?

YTD

7. Cimerde 1000 karakter sinirlamasi var uzun uzun yazinca sigmiyor . Asagidaki sekilde sadelestirdim konuyu . Isteyenler asagidaki sekilde cimere sikayette bulunabilir .

Sayin Cumhurbaskanim
    Ben Dogan Gazetecilik A.S yatirimcisiyim. Demirören Medya Yatirimlari Dogan Gazetecilik zorunlu pay alim teklifi icin SPK ya basvurmustur.Fakat basvuruda SPK nin Pay Alim Teklifi Madde-17 2. Fikrasina aykiri olarak 22.03.2018 tarihli TCBM doviz alıs kurunun kullanilmasini Spk dan talep etmistir.Mevzuata gore cagri fiyatinin hesaplanmasinda kullanilacak USD/TRY paritesi, hisse devrinin yapildigi gunun TCMB doviz alis kuru ile pay alim teklifinin fiilen baslayacagi gunden onceki is gunu TCMB doviz alis kurundan yuksek olani kullanilarak hesaplanan tutarin Turk Lirasi karsiligi olarak belirlenir denilmektedir.
    Hisse devri 16.05.2018 de tamamlanmistir.22.03.2018 tarihinin bu konuyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadir. Demiroren Medya yatirimcilari panikleterek hisselerini dusuk fiyattan sattirmak amaciyla yaniltici haber (basvuru) yoluyla pay fiyatlarini pay fiyatlarini etkilemistir. Bu grubun dogrudan ve dolayli olarak yaptigi islemler incelenmelidir. Saygilarimla

8. Spk ya da asagidaki metni gonderebilirsiniz .

Sayin Yetkili;

Ben Borsa Istanbul A.S. (Bist) de islem gormekte olan Dogan Gazetecilik A.S yatirimcisiyim. Bilindigi uzere Dogan Holding ile Demiroren Medya Yatirimlari Ticaret A.S. arasinda 06.04.2018 gunu yaklasik olarak 919.000.000 Amerikan Dolari uzerinden hisse satis sozlesmesi imzalanmis, Rekabet Kurulu onayindan sonra 16.05.2018 gunu pay devri yapilarak satis islemi tamamlanmis ve Dogan Gazetecilik ile Hürriyet Gazetecilik sirketlerinin kontrolu tamamen Demiroren Medya Yatirimlari Ticaret A.S. gecmistir.

Sirketlerin kontrolunun Demiroren Medya Yatirimlari Ticaret A.S. ye gecmesinden sonra Resmi Gazetenin 23 01.2014 tarih ve 28891 sayisi ile yururluge giren PAY ALIM TEKLIFI TEBLIGI geregi yasal zorunluluk olarak diger pay sahiplerine cagri yapmak zorunlulugu ortaya cikmıstir. Ancak Demiroren Medya Yatirimlari Ticaret A.S. 23.05.2018 gunu KAP`a gonderdigi aciklamada ozetle;

Dogan Gazetecilik A.S. icin 22,03,2018 tarihindeki Merkez Bankasinca belirlenen dolar kuru uzerinden cagri yapmak için SPK ya basvuru yaptigini bildirmistir. Oysa ki;

SPK nın Pay Alim Teklifi Madde-17 2. Fikrasi geregi ;

(2) Zorunlu pay alim teklifini doguran islemde fiyatin yabanci para birimi cinsinden belirlenmis olmasi halinde pay alim teklifi fiyati, pay alim teklifi yukumlulugunu doguran pay devri tarihindeki T.C. Merkez Bankasinca aciklanan doviz alis kuru ile pay alim teklifinin fiilen baslayacagi gunden onceki is gunu T.C. Merkez Bankasinca aciklanan doviz alis kurundan yuksek olani kullanilarak hesaplanan tutarin Turk Lirasi karsiligi olarak belirlenir denilmektedir.

Tebligin ilgili maddesi bu kadar acik ve net iken hangi niyetle ve amacla konuyla hic alakasi olmayan 22.03.2018 tarihindeki T.C.M.B. dolar kurunun esas alinmasinin istenmesi anlasilacak bir durum degildir. (Pay devri tarihi:16.05.2018 dir. Cagri sureci baslamadigi icin diger tarih henuz belli degildir)

Demiroren Medya Yatirimlari Ticaret A.S. nin yaptigi bu hamleyle yatirimcilari gereksiz yere panikleterek hisselerini dusuk fiyattan sattirmak amaciyla bilerek ve isteyerek yaniltici haber (basvuru) yoluyla pay fiyatlarini etkilemistir. Bu grubun dogrudan ve dolayli olarak yaptigi tum pay senedi alim satim islemleri incelenmelidir.

Yukarıdaki aciklamalardan anlasilacagi uzere , Demiroren Medya Yatirimlari Ticaret A.S. nin Dogan Holding A.S. den baglı medya sirketlerini satin alirken pesin 919.000.000 usd odeyerek almasi ancak is kucuk yatirimcinin paylarini almaya gelince PAY ALIM TEKLIFI TEBLIGI maddeleri cok acik ve net olmasina ragmen hicbir hukuki ve kanuni dayanagi olmayan sebeplerle Dogan Gazetecilik A.S icin cagri fiyatini dusuk tutmaya calismasi binlerce kucuk yatirimciyi magdur etme cabasi anlasilacak bir durum degildir. Bir tarafta 919.000.000 dolarını pesin alarak mutlu olan bir kisi, diger tarafta kanuni ve yasal haklari gasp edilmeye calisilan magdur olan binlerce kucuk yatirimci. Siz sayin SPK yetkililerinin en onemli gorevlerinden bir tanesi sermayenin tabana yayilmasi ve mevcut yatirimcilarin haklarinin korunmasi oldugundan yola cikarak, bu satis islemi sonucu binlerce kucuk yatirimcinin magdur olmamasi icin hakkimizi koruyacaginiza inaniyorum.

Ayrica Teblig hukum ve maddeleri bu kadar acik ve net iken teblig hukumlerine aykiri olarak alinacak kararlarla magdur edilmem ve zarara ugratılmam durumunda, konudan sorumlu kisiler ve kurumlar hakkinda dava hakkimin sakli oldugunu belirtir, cevabinizin mahkemede delil olarak kullanacagimi beyan eder gereginin yapilmasini arz ederim. 24.05.2018.

Sayfa 452/548 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •