Sayfa 452/1002 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Piyasalarda tecrube edilen uzun yillar sonra birinci amaç para kazanmaktan ziyade para kaybetmemek oluyor.
    Saygilar.
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ipb bugunu es gecmis muhtemelen turevden yoksa portfoydeki hisseler cok iyi getirmisti. %1.50 civari yukselis beklentim vardi. Bicagi kimi zaman duz sapliyor. Kimi zaman tersten sapliyor.

Bu fonda kafam rahat oluyor, tedirgin olmuyorum. Bi kere kendimi gercekten degisken olduklarina inandirmisim. Yine de yazmakta yarar var yatirim tavsiyesi degildir.

Daha onceki donemlerde yasadik, grafiginde de gorulecegi uzere bazenleri oyle bir firsat yakaliyorlar %5 - %7 getiriler soz konusu oluyor. Bol kazanclar , saygilar.
    SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ben ayda iki kez %2 getireceğine her gün kesin olarak %0,1 getiren bir fona razıyım

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Ben ayda iki kez %2 getireceğine her gün kesin olarak %0,1 getiren bir fona razıyım

ben de hep onu söylüyom ya, her 5 senede hisseden %400-500 kazanan şu fon aracı kurumlarından birisi bizim gibi panikatak veya kısa vadeci yatırımcıya günde garantili %0,1 veren bir fon kursa, 5 yıllık kalan %200 kazanç onun olsun: )

4.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Ben ayda iki kez %2 getireceğine her gün kesin olarak %0,1 getiren bir fona razıyım

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ben de hep onu söylüyom ya, her 5 senede hisseden %400-500 kazanan şu fon aracı kurumlarından birisi bizim gibi panikatak veya kısa vadeci yatırımcıya günde garantili %0,1 veren bir fon kursa, 5 yıllık kalan %200 kazanç onun olsun: )
    Hergün garanti 0,1 getiren fon olsa ortalık yıkılır.
    Yıllık % 36,5 yapar, bileşik getiriyle daha da yüksek olur hatta.
    O garantiyi verecek fon ancak hayallerde kalır

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    %0.05 getiren ppfler var. Getiri de bileşik...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    %0.05 getiren ppfler var. Getiri de bileşik...
    kurtarmıyor be hocam 100 bin lirası olana biri 1500 diğeri 3000 getiriyor. birikmiş parası olup işi olmayana hiç değilse asgari ücret olurdu: )

7. gerçek dünyaya dönersek hazır stopaj uzatıldığına ve canımız istediğinde ppf'ye dönüş sıkıntısı bittiğine göre bugünlerde faiz üstü düzenli getiri için RPD ve hazır dolar da bu kadar düşmüşken AFS denenebilir mi..yorum alabilirim: ) nerdeyse hepsi yabancı hisse olan AFS nin dolardaki dehşet düşüşe dayanması manidar.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    gerçek dünyaya dönersek hazır stopaj uzatıldığına ve canımız istediğinde ppf'ye dönüş sıkıntısı bittiğine göre bugünlerde faiz üstü düzenli getiri için RPD ve hazır dolar da bu kadar düşmüşken AFS denenebilir mi..yorum alabilirim: )
    Ben paazartesi AFS alacağım.RPD Osmanlı yatirimda görünmüyor.

Sayfa 452/1002 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •