Sayfa 453/742 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon
Arama sonucu : 5931 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. ciddi bir yatırım değil abartmayın. ne borç yükü olarak ne de ciro katkısı olarak.

2.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    iyi tamam.. ucuza kredi buldular kesin.. ihracatçıya verilen var ya 7.5% faizle mi neydi

gesan da 11,5 mv res için kurululum dahil her şey 18 milyon euro iş almış

mndrs kaç mv bu yatırımı

gesan haberi

Şirketimiz, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti (Azerbaycan) Maliye Bakanlığı ile ülkenin ilk Rüzgar Enerjisi Santrali olacak 11,5 MW gücündeki RES Projesinin ‘'Rüzgar türbini dahil tüm ekipmanların tedariği, elektrifikasyonu, montajı ve otomasyonu ile şebekeye bağlantısı işi'' için anlaşmaya varmıştır.

Anlaşma bedeli 18.100.000, -Euro'dur. (Onsekizmilyonyüzbin, Euro) (Güncel baz Euro/TL kuru ile anlaşma bedeli 331.230.000, -TL'dir.)

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

3.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Enerjiler hızlı gitmişti hocam ama Menderes alım garantili ve yekdem sabit döviz bazlı satıyor doğalgaz kömür fiyatlarından etkilenmiyor ki yenilenebilir enerji temiz gıda tekstil tarafında da haberler güzel seralarda ve reslerde kapasite artışı yapılsa güzel olacak oradaki kapasite artışından ses Seda yok.
    Bir tane son dönem arz enerji işinde şirket
    6 aylık satışlar 622 kar 79 piyasa değeri 20 milyar
    Çok ilerisini fiyatladılar bence
    Daha bugün ses Seda yok dedik Ses Seda gelmiş iyi oldu hisse hareketlendi akça res e yapılması iyi oldu oradaki verim çok iyi akça res kapasitesi epey artacak
    Son düzenleme : clastobar; 25-10-2022 saat: 18:47.

4. Firmamız tarafından Ege Bölgesinde geliştirilen toplam 272 MW kurulu güçteki 5 rüzgar enerjisi projesinden ikincisi olan Akça RES projemiz için 1 Kasım 2007 tarihinde EPDK’ya lisans başvurusu yapılmıştır. Başvurumuz kapsamında TEİAŞ tarafından yapılan ihale sonucunda lisans almaya hak kazanılmış olup, 10.01.2012 tarihinde EPDK Üretim Lisansı alınarak yatırım süreçlerine başlanmıştır. Akça RES projemizde 5 adet Nordex N149 4,5 MW yüksek verimli rüzgar türbinleri tesis edilmiştir. Akça RES tesisimizde Ekim 2019 tarihinde 1 türbin işletmeye alınmış olup, Mayıs 2020 tarihi itibarı ile 22,5 MWm/20 MWe kurulu güçte tam kapasite işletmeye geçilerek elektrik üretimine başlamıştır. Projemizde YEKDEM yerli aksam teşvik mekanizmasından faydalanabilmek için yerli olarak üretilen jeneratör ve kule ekipmanları kullanılmıştır.

ÖZELLİKLER

Akça RES:

İşletmeye Geçiş Tarihi: Ekim 2019

EPDK Lisans No: EÜ/3634-16/2205

Tesis Yeri: Aliağa-Bergama/İZMİR

İşletmedeki Kurulu Güç: 22,5 MWm/ 20 MWe

Türbin Tipi: Nordex 4,5 MW N149

Ünite Sayısı: 5 adet

Elektrik Satış Kanalı: YEKDEM (Yerli Jeneratör ve Kule)

https://www.akcaenerji.com.tr/tr/pro...-izmir-22-5-mw
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

Borsa ne tuhaf.
    Bugün 1.49-1.50 140 bin ilave alım yaptım. 1.30 Lara düşünce tüh dedim
    Keşke şimdi alsaydım.
    Neyse ekranı kapattım bahçe işleri , çiçek diktim vs derken saat 17.50 lerde bir baktım. 1.68 ooo süper dedim.
    Forumda baktım haber vs.
    Ya bir kere de biz gülelim değil mi? Umarım bu haber güzel bir bilanço ile taçlandırır

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    iyi tamam.. ucuza kredi buldular kesin.. ihracatçıya verilen var ya 7.5% faizle mi neydi
    Hocam niye şimdi dediğiniz gibi ya ucuza kredi bulmuş olabilirler yada hesap kitap yapıp kapasite artışına gitmişler işler yolunda demekki diye anlayalım mı ne dersiniz selamlar

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Borsa ne tuhaf.
    Bugün 1.49-1.50 140 bin ilave alım yaptım. 1.30 Lara düşünce tüh dedim
    Keşke şimdi alsaydım.
    Neyse ekranı kapattım bahçe işleri , çiçek diktim vs derken saat 17.50 lerde bir baktım. 1.68 ooo süper dedim.
    Forumda baktım haber vs.
    Ya bir kere de biz gülelim değil mi? Umarım bu haber güzel bir bilanço ile taçlandırır

1,49 / 1,50 nedir

7,49 / 7,50 mi yazacaktınız

8. yarın ilk iş finansmanı sormak lazım. tl kredi ağırlıklıysa müthiş olur. İlk öğrenen buraya yazar heralde.

Sayfa 453/742 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •