Sayfa 453/777 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Zerohedge, ABD'nin Çin'e karşı uyguladığı yeni savaş konseptini açıklamış:

https://www.zerohedge.com/news/2018-...ll-equally-bad

Pekin'e diz çöktürtmenin en iyi yolu, ABD'de sıkı bir para politikası yürütmektir. Çünkü Çin, dünyanın en fazla aşırı yüklü, en kırılgan finansal sistemine sahip.

2008 yılında, Çin'in toplam borç-GSYH oranı % 140 idi. Şimdi yaklaşık % 300 ve GSYİH yavaşlıyor. Çin ekonomisi, sermaye kontrolleri tarafından bir arada tutuluyor. Eğer bunlar başarısız olursa, tüm sistem başarısız olur.

Çin'den, 2015/16 yılındaki sermaye kaçışı 1 trilyon dolara mal oldu ve bu da ultra-güvercin Yellen zamanındaydı. Dümende Volcker ile neler olabileceğini düşünün. Çinliler paralarını yurt dışına çıkarmak için can atıyor.

Çin'e on yıl boyunca finansal krizler yaşatmak, ABD'nin başarabileceği en etkili dış politika olacaktır. Güney Çin Denizi'ni unutun, daha fazla uçak gemisi ile uğraşmayın, sadece Pekin'i mali sistemiyle boğuşmak zorunda bırakın. Ve biz bu yolun % 80'ini tamamladık. - bir ticaret savaşı başlattık ve faiz oranlarını yükseltmek için imkan yaratan muazzam bir mali teşvik uyguladık.

Bu politika, sermayenin Çin'den ayrılmayı istemesini sağlıyor ve aynı zamanda doları daha cazip hale getiriyor. Çin'e yeni yatırım girişlerinin yolunu etkili bir şekilde kapatıyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Yastık altındaki dövizleri, altınları çıkarma' çağrısına, Hakkari’deki aşiret düğününde tam destek geldi.

http://www.milliyet.com.tr/cumhurbas...undem-2719730/

İşte ülkeyi ve de ekonomimizi bataktan çıkaracak örnek davranış...

İyi de haberi okuyunca, cumuhurbaşkanının çağrısı destek olarak yeni ve de farklı ve yaptıklarını pek anlayamadım.

Varsın olsun.

Niyet bile önemli bizim durumumuzda.

Hayır dua, pozitif şeyler gönderme falan hep kabul.

Hastamız malum, kamber tay misali.

- Yatmış kalkmıyor, gözlerini kapatmış açmıyor, ayağını uzatmış çekmiyor.

3. Dün reel sektörün içinden bir arkadaşla konuştum
    piyasa çok kötü diyor..
    inşaat firmaları RTE den ucuz kredi bekliyor ama RTE de de para kalmadı diyor..
    Çok ciddi iflas dalgası bekleniyor.

Daha başka şeylerde konuşuldu ama spekülasyona girer..

ciddi ciddi allah sonumuzu hayr eylesin..
    öyle böyle bir bataklıkda değiliz yani..

gerçekten bazı şeylerin sonuna gelindi..buraya kadar..
    inşallah iş fiziksel durumlara varmaz..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Mevduat başlığında dolar yerine Yuan yatırımı yapsak diyen ve hesaplama yapan arkadaşa cevap olarak yazmıştım ama önemli olduğu için bu başlıktada bulunsun istedim..ortalıkta CNY şort modası varmış..şortlar derinleşirse yada aşağıda belirttiğim gibi 7'yi geçerse kurlarda bulaşma etkisi görülebilirmiş..
    Çin konusu açılmışken USD/CNY' de 7'nin aşılması neden önemli..tabii bu nokta hemen aşılacak diye bir şey yok..veya 7 aşıldıktan sonra PBOC 'dan müdahale gelebilir..YADA gelmez, ABD'ye misilleme olarak bir süre serbest bırakabilir, bilinmez..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Neyse, Temmuz ayı genelde EM kurlarında rahatlama görülürken(Zar, Rub, Brl vb..) Yuan'da ve bizim TL'de hiç bir rahatlama görülmedi..Birde DXY dışarı okeyi atarsa ne oluru bilemiyorum..
    Bilinmeyen sularlardayız..

Sloganımızı tekrar edelim; azla yetinmeyen çoğuda bulamaz..

5. 7,5 olsun düz olsun 5,14-5,15 bunlar hep küsuratlı rakamlar itici geliyor ama 7,5 öylemi mis gibi dümdüz bir rakam.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

6. Her gün 4-5 kuruş
    bazen 10 kuruş..

ekonomi bunu daha fazla kaldırmaz..

Piyasada TL de kalmadı DOLAR zaten yok..

Dış sermaye akışı sağlanmazsa bittik..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    7,5 olsun düz olsun 5,14-5,15 bunlar hep küsuratlı rakamlar itici geliyor ama 7,5 öylemi mis gibi dümdüz bir rakam.
    Bu tür ifade ve yaklaşımların kime yararı var bilmiyorum.

Yandaki başlıkta söylemekten yorulmuştum.

Baba Vanga'cılık oynamak keyifli gelebilir bünyeye.

Ama eğer bu ülkede yaşamayı düşünüyorsak kurun istediğiniz seviyeye gelmesi durumunda toplum olarak başımıza geleceklere de razı olmamız gerekir.

Çocukça laflar bunlar.

Bari bırakın bu başlık verilere dayalı yazıların yazıldığı bir başlık olarak temiz kalsın.

8. Márquez'in Kırmızı Pazartesi romanı gibi, yükseleceğini bile bile(ekonomik ve siyasi sebeplerden dolayi) izliyoruz dolari Uçacak kaçacak demiyorum
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Sayfa 453/777 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •