Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 453/1014 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553953 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Birisi isyat in temettu oranini paylasabilirmi?
    Bunu en iyi HISIM hocam yapar..
    Bu kagidin cigerini bilir..
    Ama yasi nedeni ile temettunun tamamini harciyor, enflasyon kadarini tekrar sermayeye eklemiyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Istanbul tarihinde hic goc vermismidir?

Asla
    1999 depreminden sonra 1-2 yilligina verdigini cok net hatirliyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Istanbul tarihinde hic goc vermismidir?

Asla
    Daha geçen yıl 71 bin kişi göç vermiş ve en çok göç veren il olmuş evet Ahmet abi şimdi ben yine bilmeden yazdım özür dilerim demeni bekliyoruz forumca.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Daha geçen yıl 71 bin kişi göç vermiş ve en çok göç veren il olmuş evet Ahmet abi şimdi ben yine bilmeden yazdım özür dilerim demeni bekliyoruz forumca.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    onun 5 katı afganistanlı suriyeli bilimum ülkelerden kişi gelmiştir. Göç verdiğini sanmıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Aşırı mantıksız çarpanlar var. 1.4m ye evini satsın aylık 15k net faiz geliri elde eder evin değerinin de aylık 12k artması söz konusu değil artık çünkü en temel veri tersine döndü Istanbul göç vermeye başladı.

Ankara piyasası biraz daha farklı, çok mantıklı çarpanlar mevcut pek çok yerde. Biz azıcık ortalama üstü baktığımız için böyle saçma sapan çarpanlarla muhattap oluo sinirlendik almamaya karar verdik o şekilde de devam ediyor.

Mesela Ametist projesinde 3.5k kira getiren konuta 900k verip sahip olabilirsiniz sizdeki gibi aşırı mantıksız değil bana göre.
    bu tip dairede bu sitede 3,000 tl kirada oturuyorum satılık fiyatı ortada...

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...20927188/detay

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben yillardir yaptirmiyorum.
    Risk gerceklesse de bir sey vermeyecekler zaten.
    Dask sadece bir harac toplama yontemidir tipki iletisim ucretleri uzerine konan deprem vergisi gibi.
    Syg,
    piyasa değeri 1 mn üstünde olan, belediye rayiç değeri 270 bin görünen bir dairenin yıllık dask primi 110 TL

%0.01 yani onbinde biri kadar bir meblağ, bunu ödemekten kaçınmak bana pek mantıklı gelmiyor.. yılda bir 110 TL vermemekle alınan risklere değmez (depremde yıkılmasını kastetmiyorum, maliye yarın bir gün ceza yazar beş senelik primi faiziyle toptan ödemek zorunda kalınabilir vs)

7.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku

157 m2 dediği brüt alandır herhalde..
    net metrekaresi nedir ??

Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku

Balkon falan yok dimi bunlarda ? İlk evlendiğim yıllarda böyle yüksek katlı binalardan birinde 10. katta oturmuştum, Toplam kat sayısı şimdikilerle kıyaslanmaz tabi sadece 14 katlı idi. Nasıl oturmuşum şimdi düşünemiyorum üstelik benim binada iyi kötü 1.5 m2 lik balkon vardı şimdikilerde o da yok. Tabi herkesin kendi seçimi ve yaşam standardı değişik oluyor. Ben bugünkü durumumda kirada, o da belki, böyle bir binada oturabilirim ama o fiyata orada bir daire ömür boyu almam zannımca...

Sayfa 453/1014 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •