Sayfa 453/4283 İlkİlk ... 3534034434514524534544554635035539531453 ... SonSon
Arama sonucu : 34261 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

***OZKGY*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi

***OZKGY*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi )

Yapılan açıklama düzeltme mi? Hayır
    İlgili Şirketler OZKGY

Açıklamalar Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Ahmet Akbalık tarafından Kuruluşumuza gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.
    Bildirimlerin MKK tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin MKK tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/830467

BIST

(18/03/2020 - 17:38:41)

***OZBAL*** ÖZBAL ÇELİK BORU SANAYİ TİCARET VE TAAHHÜT A.Ş.( Sermaye Artırımı - Azaltımı İşlemlerine İlişkin Bildirim

***OZBAL*** ÖZBAL ÇELİK BORU SANAYİ TİCARET VE TAAHHÜT A.Ş.( Sermaye Artırımı - Azaltımı İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi Yeni pay alma hakkı kullanımı sonrasında kullanılmayan payların Toptan Satışlar Pazarında satılması hakkında
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 19.12.2019
    Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 100.000.000
    Mevcut Sermaye (TL) 20.540.000
    Ulaşılacak Sermaye (TL) 43.920.000

Sermaye Azaltımı
    Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) Azaltılacak Sermaye Tutarı (TL) Azaltılacak Sermaye Oranı (%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREOZBL00028 7.900.000 6.807.692,310 86,17332
    B Grubu, OZBAL, TREOZBL00010 12.640.000 10.892.307,690 86,17332

Mevcut Sermaye (TL) Azaltılacak Sermaye Tutarı (TL) Azaltılacak Sermaye Oranı (%)
    TOPLAM 20.540.000 17.700.000,000 86,17332

Sermaye Azaltım Tarihi 28.02.2020

Bedelli Sermaye Artırımı (Rüçhan hakkı kullandırılarak)
    Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Tutarı (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) Rüçhan Hakkı Kullandırma Fiyatı (TL) Verilecek Menkul Grubu Verilecek Menkul Kıymet Nevi Rüçhan ISIN Kodu Kullanılmayan Rüçhan Hakkı Tutarı (TL) İptal Edilen Pay Tutarı (TL)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREOZBL00028 7.900.000 15.800.000,000 1.446,47887 1,00 B Grubu B Grubu, OZBAL, TREOZBL00010 Hamiline A Grubu, OZBL1(İMTİYAZLI RÜÇHAN), TRROZBL00038
    B Grubu, OZBAL, TREOZBL00010 12.640.000 25.280.000,000 1.446,47887 1,00 B Grubu B Grubu, OZBAL, TREOZBL00010 Hamiline B Grubu, OZBAL(RÜÇHAN), TRROZBL00046 429.926,561

Mevcut Sermaye (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Tutarı (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) Kullanılmayan Rüçhan Hakkı Tutarı (TL) İptal Edilen Pay Tutarı (TL)
    TOPLAM 20.540.000 41.080.000,000 1.446,47887 429.926,561

Satılamayan Payların Taahhüdüne İlişkin Açıklama Yeni pay alım haklarının kullanılması sonrasında kalan pay olursa, Erciyas Holding izahnamede yer aldığı şekil ve şartta tahsisli olarak kalan payları satın alacaktır.
    Rüçhan Hakkı Kullanımı Başlangıç Tarihi 28.02.2020
    Rüçhan Hakkı Kullanımı Bitiş Tarihi 13.03.2020
    Para Birimi TRY

Bildirilmesi Gereken Diğer Hususlar
    Tadil Edilecek Ana Sözleşme Madde No 6
    Ana Sözleşmenin Sermaye Maddesinin Tadiline İlişkin SPK Başvuru Tarihi 02.01.2020
    Ana Sözleşmenin Sermaye Maddesinin Tadiline İlişkin SPK Başvuru Sonucu ONAY
    Ana Sözleşmenin Sermaye Maddesinin Tadiline İlişkin SPK Onay Tarihi 13.02.2020
    Konunun Gündemde Yer Aldığı Genel Kurul Tarihi 21.02.2020
    Ana Sözleşmenin Sermaye Maddesinin Tadili Konusu Görüşüldü mü ? Kabul edildi mi ? Kabul edildi
    SPK Başvuru Tarihi 02.01.2020
    SPK Başvuru Sonucu Onay
    SPK Onay Tarihi 13.02.2020
    Artırılan Sermayeyi Temsil Eden Payların Niteliği Kaydi Pay
    Ödeme Tarihi 03.03.2020 * Sermaye artırımı varsa yeni payların, payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına gireceği, sermaye azaltımı varsa hesaplarından çıkacağı tarih.
    Kayıt Tarihi 02.03.2020 * Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih.

Ek Açıklamalar
    19.12.2019 Tarihli Yönetim Kurulu kararı çerçevesinde, Şirketimiz Özbal Çelik Boru Sanayi ve Taahhüt A.Ş.'nin (‘Şirket') çıkarılmış sermayesinin 20.540.000 TL'den 2.840.000 TL'ye azaltılması ve eş anlı olarak 43.920.000 TL'ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek 41.080.000 TL nominal değerli payları rüçhan hakkı kısıtlanmadan bedelli sermaye artırım kararı alınmış olup, 28.02.2020-13.03.2020 tarihlerinde yeni pay alma hakkı kullanımı gerçekleşmiştir.
    Yeni Pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan B grubu imtiyazsız payların toplam nominal değeri 429.926,561 TL olup, 16 Mart 2020 tarihinde yapılan kap açıklamamızda belirtildiği üzere
    Kalan paylar halka arz edilmeksizin tahsisli olarak Erciyas Holding A.Ş.'ye Borsa'nın Toptan satışlar Pazarı'nda 18.03.2020 tarihinde satılmıştır. Birim satış fiyatı beher pay için 1,24 TL fiyattan gerçekleştirilmiştir.
    Bu işlem neticesinde yeni pay alma haklarının tamamının satışı tamamlanmıştır.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Eklenen Dökümanlar
    EK: 1 Özbal Kalan Paylara İlişkin Rapor.pdf

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/830451

BIST

(18/03/2020 - 17:08:03)

***MEMSA*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi

***MEMSA*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi )

İlgili Şirketler MEMSA

Açıklamalar Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Halil Toktaş tarafından Kuruluşumuza gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.
    Bildirimlerin MKK tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin MKK tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/830420

BIST

(18/03/2020 - 1659)

***DOKTA*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi

***DOKTA*** KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU( Pay Alım Satım Bildirimi )

İlgili Şirketler DOKTA

Açıklamalar Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Çelik Holding A.Ş. tarafından Kuruluşumuza gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/830394

BIST

(18/03/2020 - 15:55:04)

***YUNSA*** YÜNSA YÜNLÜ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

***YUNSA*** YÜNSA YÜNLÜ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi 2019 Yılı Olağan Genel Kurul Bilgilendirme Dökümanı

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2019
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2019
    Karar Tarihi 12.03.2020
    Genel Kurul Tarihi 14.04.2020
    Genel Kurul Saati 14:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 13.04.2020
    Ülke Türkiye
    Şehir İSTANBUL
    İlçe BEŞİKTAŞ
    Adres Sabancı Center Sadıka Ana Salonu 34330 4.Levent/İstanbul

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve toplantı başkanlığının oluşturulması.
    2 - 2019 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun okunması ve müzakeresi
    3 - 2019 yılına ait Denetçi Raporlarının okunması
    4 - 2019 yılına ait finansal tabloların okunması, müzakeresi ve tasdiki
    5 - 2019 yılı faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu üyelerinin ibra edilmeleri
    6 - 2019 yılı Kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç payları oranlarının belirlenmesi
    7 - Denetçinin seçimi
    8 - 2019 yılı içinde yapılan bağış ve yardımlar hakkında Genel Kurul'a bilgi verilmesi
    9 - Şirket'in 2020 yılında yapacağı bağışların sınırının belirlenmesi
    10 - Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C.Ticaret Bakanlığı'ndan alınan izne istinaden, Şirket Esas Sözleşmesi'nin 9.maddesinin değiştirilmesinin onaylanması
    11 - Yeni Yönetim Kurulu Üyesi'nin seçimi ve görev süresinin tespiti
    12 - Yönetim Kurulu Üyeleri'nin aylık brüt ücretinin belirlenmesi
    13 - Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri'ne, Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı muameleleri yapabilmeleri için izin verilmesi
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 Genel Kurul Toplantısına Çağrı 2019.pdf - İlan Metni
    EK: 2 Genel Kurul Bilgilendirme Dökümanı 2019.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı

Ek Açıklamalar
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) Kurumsal Yönetim İlkeleri ve ilgili Tebliğleri gereğince 14 Nisan 2020 Salı günü saat 14.00 'de yapılacak olan
    Olağan Genel Kurul toplantısında görüşülecek konular ile ilgili olarak açıklanması gereken bilgi, belge ve raporları içeren Genel Kurul Bilgilendirme Dökümanı, Şirketimizin www.yunsa.com adresindeki "Yatırımcı İlişkileri" sayfasında yer alan "Genel Kurul Toplantıları" bölümünde "Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı" adı altında pay sahiplerimizin bilgi ve incelemesine sunulmuştur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/830389

BIST

(18/03/2020 - 15:31:12)

***RALYH*** RAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***RALYH*** RAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Yönetim Kurulumuz Şirketimizin 27.03.2020 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısında Hakan KARACA ve Bülent AYHAN Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak aday gösterilmelerine karar verilmiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/830366

BIST

(18/03/2020 - 14:19:57)

***BMELK*** BOMONTİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT TURİZM VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***BMELK*** BOMONTİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT TURİZM VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

İstanbul Anadolu 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne 2017/598 sayı ile Şirketimiz tarafından Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.' ne dava açılmıştır. Davalı banka nezdinde bulunan Şirketimize ait banka hesabında bulunan paranın, hesap kat edilmeden ve muaccel olmayan borca karşılık el konulması sebebi ile uğranılan zararın tazmini istemidir. Dava süreci devam etmektedir.
    Dava konusu olan olayın özeti ise
    17.02.2017 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayınlamış olduğumuz özel durum açıklamasında konu ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmişti. Özet olarak, Şirketimiz ve davalı banka arasında Genel Kredi Sözleşmesi akdedilmiş, akdedilen sözleşme uyarınca 15.619,23 EURO ve 627.669,47 EURO olmak üzere toplam 643.288,59 EURO kredi borcu altına girmiştir.
    Gerek sektörel bazda yaşanan gelişmeler gerekse şirket içi yaşanan olumsuzluklar sebebi ile yapılandırma görüşmelerine başlanmıştır. Banka ile 29.08.2016 tarihinde yapılandırma gerçekleştirilmiş olup yapılandırma çerçevesinde 06.01.2017 tarihinde başlayan ve 08.07.2019 tarihine kadar devam eden taksitler halinde ödeme planı oluşturulmuştur.
    Şirketimiz tarafından banka ile akdedilen sözleşme uyarınca 06.01.2017 tarihli taksit tutarı 15.896,40 EURO ve 125.000 EURO taksit ödemelerinin Banka tarafından tahsili için 22.12.2016 tarihinde talimat verilmiştir. Ancak davalı Banka tarafından bu talimatlar uygulanmamıştır. Şirketimiz tarafından tüm ödemenin alınması ile ilgili verilen herhangi bir talimat bulunmamasına rağmen, Banka tarafından ödeme planına uyulmaksızın vadesi gelmemiş olan taksitlerin tümünün tahsilatı yapılmıştır. Ayrıca her bir taksit tutarı için şirketimiz hesabından vergi ve sair masrafların tahsili de gerçekleştirilmiştir.
    Davalı bankanın açıklanan işlemi, Şirketimiz nakit akışını bozmuş, çok sayıda iş ve işlemin sekteye uğramasına sebep olmuştu.
    Davalı bankanın haksız tahsilatı ve mevduat ilişkisine aykırı davranması sebebi ile doğan doğmaya devam eden zararların önüne geçilebilmesi için muaccel olmayan paranın iadesi için ihtarname çekilmiş ve sonuç alınamamıştı ve işbu davanın ikamesi zorunluluk haline almıştı.
    Dava sürecinde dilekçeler aşaması bitmiş olup ön inceleme için duruşma beklenmekteydi.
    Ön inceleme duruşması yapılmıştır. Uğramış olduğumuz zararın somutlaştırılması adına tarafımıza feshedilen sözleşmenin sunulması için süre verilmiştir. Eksikliklerin giderilmesinin ardından dosyanın bilirkişiye gönderilmesi hususunda ara karar oluşturulacaktı.
    Ara karar sonucunda Banka'nın yapılandırma sözleşmesine aykırı davranıp davranmadığı ve zararın ortaya çıkıp çıkmadığının tespiti için dosya bilirkişiye gönderilmişti.
    Bilirkişi Raporu dosyaya sunulmuştur. Raporda Mahkemenin incelenmesini istediği hususların incelenmemiş olması nedeniyle rapora itiraz edilmiştir. Bilirkişi raporunda yapılan işlemin hukuka aykırı olup olmadığına değinilmeksizin bankaların bu yönde uygulamalarının mevcut olduğuna değinilmiş ve sadece faiz yönünden fazla tahsil edilen bedele ilişkin hesaplama yapılmıştır.
    Dava dilekçemizdeki taleplerin açıklanması için tarafımıza süre verilmiş ve bu ara karar yerine getirildikten sonra dosyanın tarafımızın itirazları doğrultusunda rapor düzenlenmesi için yeni oluşturulan heyete tevdiine karar verilmiştir. Taleplerimizin netleştirilmesi konusunda mahkemeden ek süre talep edilmiştir.
    26.11.2019 tarihinde görülen dava neticesinde taleplerimizin netleştirilmesi konusunda mahkeme ek süre talebimizi kabul etmiş ve eksiklerin tamamlanması sonrasında dosyanın bilirkişiye tevdini istemişti.
    Bilirkişi ücreti ödenmiş olup dosyanın bilirkişiye tevdi edilmesi beklenmekteydi.
    12.03.2020 tarihinde yapmış olduğumuz KAP açıklamasında bahsettiğimiz üzere, Şirketimiz ile Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. arasında imzalanmış olan Borç Tasfiye Protokolü hükümleri çerçevesinde bu davadan feragat etmiş bulunmaktayız.
    Kamuoyunun bilgisine sunarız.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/830365

BIST

(18/03/2020 - 14:17:30)

***SAFKR*** SAFKAR EGE SOĞUTMACILIK KLİMA SOĞUK HAVA TESİSLERİ İHRACAT İTHALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

***SAFKR*** SAFKAR EGE SOĞUTMACILIK KLİMA SOĞUK HAVA TESİSLERİ İHRACAT İTHALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim )

Özet Bilgi 2019 yılına ait olağan genel kurul toplantısı yapılması.

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2019
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2019
    Karar Tarihi 24.02.2020
    Genel Kurul Tarihi 18.03.2020
    Genel Kurul Saati 11:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 17.03.2020
    Ülke Türkiye
    Şehir İZMİR
    İlçe MENEMEN
    Adres 29 EKİM MAHALLESİ 10001 SOKAK NO:56 ULUKENT SAN. BÖLG.

Gündem Maddeleri
    1 - Açılış ve divan heyetinin seçimi,
    2 - Divan heyetine toplantı tutanaklarını hissedarlar adına imzalama yetkisinin verilmesi,
    3 - 2019 yılı Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile bilanço gelir gider tablosu hesaplarının okunması,
    4 - Genel Kurul da okunan 2019 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun müzakeresi kabulü ya da reddi hakkında karar alınması,
    5 - 2019 yılı bilanço, gelir-gider tablolarının müzakeresi kabulü ya da reddi hakkında karar alınması,
    6 - 2019 yılı Bağımsız Denetim Raporunun müzakeresi kabulü ya da reddi hakkında karar alınması,
    7 - Yönetim Kurulunun ibra edilmeleri,
    8 - Yönetim kurulu üyelerinin seçimi,
    9 - 2019 yılı dönem karının dağıtımı önerisinin müzakeresi kabulü ya da reddi hakkında karar alınması,
    10 - Yönetim Kurulu Üyelerinin huzur hakkı ücretinin tespiti,
    11 - Sermaye Piyasası mevzuatı gereğince Yönetim Kurulu tarafından 2020 yılı için önerilen Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşunun seçiminin onaylanması,
    12 - Temsil iç yönergesinin görüşülmesi ve kabulü,
    13 - Yönetim Kurulu üyelerine T.T.K.'nun 395. ve 396. maddelerinde sayılı hususlarda gerekli yetki ve izinlerin verilmesi hakkında karar alınması,
    14 - Dilekler ve kapanış,
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 genel kurul bilgilendirme.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı
    EK: 2 Vekaletname-ornegi.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı
    EK: 3 iç yönerge.pdf - İç Yönerge

Genel Kurul Sonuçları
    Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları 1) Açılış ve divan heyetinin seçimi,
    Açılış yapıldı. Divan Başkanlığına Mustafa Toğan TOPRAK, divan üyeliklerine Ali Sami EVKURAN ve Erdoğan ERDİL'ın seçilmelerine oy birliği ile karar verildi.
    2) Divan heyetine toplantı tutanaklarını hissedarlar adına imzalama yetkisinin verilmesi,
    Toplantı genel kurul tutanaklarının imzalanması için divan heyetine yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.
    3) 2019 yılı Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile bilanço gelir gider tablosu hesaplarının okunması,
    2019 yılı Yönetim Kurulu faaliyet raporu, 31.12.2019 tarihli bilanço ve gelir tablosu ayrı ayrı okunurken, faaliyet raporu ve bilanço, gelir-gider tablolarının daha önce KAP(Kamu Aydınlatma Platformu) ve şirketin internet sitesinde yayınlanmış olması sebebiyle yayınlanmış şekliyle okunmuş kabul edilmesi teklif edildi. Ve oy birliği ile kabul edildi.
    4) Genel Kurul da okunan 2019 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun müzakeresi kabulü ya da reddi hakkında karar alınması,
    2019 yılı Yönetim Kurulu faaliyet raporu müzakereye açıldı. Söz alan olmadı. Faaliyet raporu oylandı. 77.344.495 kabul oyu kullanılmış ve oybirliği ile kabul edilmiştir.
    5) 2019 yılı bilanço, gelir-gider tablolarının müzakeresi kabulü ya da reddi hakkında karar alınması,
    2019 yılı bilanço ve gelir gider hesapları 77.344.495 kabul oyu kullanılmış ve oybirliği ile kabul edilmiştir.
    6) 2019 yılı Bağımsız Denetim Raporunun müzakeresi kabulü ya da reddi hakkında karar alınması,
    2019 yılına ait Bağımsız Denetim Raporunun ilan edildiği için okunmaması ve ilan edildiği şekli ile kabulü oya sunuldu, 77.344.495 kabul oyu kullanıldı ve oybirliği ile kabul edilmiştir.
    7) Yönetim Kurulunun ibra edilmeleri,
    Yönetim Kurulu üyelerinin ibrası oylamaya sunuldu, kurul üyelerinin kendi ibralarında oy kullanmamak suretiyle yapılan oylama sonucunda 8.184.681 kabul oyuyla, oy kullanma hakkına sahip ortakların kabul oyuyla ibra edilmiştir.
    8) Yönetim kurulu üyelerinin seçimi,
    Yönetim Kurulu üyeliklerine Abdi MERTTÜRK, Aynur Çilem MERTTÜRK, Mustafa Toğan TOPRAK, Abdulcabbar ERBAKAN ve Damla MERTTÜRK'ün 3 yıl süre ile seçilmelerine oy birliği ile karar verilmiştir.
    9) 2019 yılı dönem karının dağıtımı önerisinin müzakeresi kabulü ya da reddi hakkında karar alınması,
    Yönetim Kurulunca 24.02.2020 tarih ve 2020/04 sayılı kararı Genel Kurula teklif olarak sunuldu. Karara göre
    "Net dönem kârından vergi karşılıkları ve yasak yedek akçeler düşüldükten sonra kalan 5.193.127,68-TL'nin olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması" Olağan Genel Kurul'a teklif edildi.
    Teklif genel kurulun onayına sunuldu. 77.344.495 kabul oyu kullanılmış ve oybirliği ile kabul edilmiştir.
    10) Yönetim Kurulu Üyelerinin huzur hakkı ücretinin tespiti,
    Divana sunulan yazılı bir önerge ile Yönetim Kurulu Başkanına aylık net 20.000,00 TL (Yirmibin), diğer Yönetim kurulu üyelerinin her birine ödenecek huzur haklarının net aylık 6.000,00 TL (Altıbin Türk Lirası) huzur hakkı ödenmesi teklif edildi. Önerge oylandı. Ve 77.144.628 kabul oyu 199.867 red oyu kullanılmış ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.
    11) Sermaye Piyasası mevzuatı gereğince Yönetim Kurulu tarafından 2020 yılı için önerilen Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşunun seçiminin onaylanması,
    Yönetim Kurulu tarafından 2020 yılı için bağımsız denetimi için önerilen HSY DANIŞMANLIK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.'nin seçilmesine 77.131.741 kabul oyu 212.754 red oyu kullanılmış ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.
    12) Temsil iç yönergesinin görüşülmesi ve kabulü,
    Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan 18.03.2020 tarihli 2 sayılı iç yönergenin kabul edilmesine ve ticaret siciline tescil edilmesine 77.344.495 kabul oyu kullanılmış ve oybirliği ile kabul edilmiştir.
    13) Yönetim Kurulu üyelerine T.T.K.'nun 395. ve 396. maddelerinde sayılı hususlarda gerekli yetki ve izinlerin verilmesi hakkında karar alınması,
    Yönetim Kurulu üyelerine T.T.K.'nun 395 ve 396. Maddelerinde sayılan hususlarda gerekli yetki ve izinlerin verilmesine 77.344.495 kabul oyu kullanılmış ve oybirliği ile kabul edilmiştir.
    14) Dilekler ve kapanış,
    Dilek ve temmenilerde Alper TAŞTEKİN firmanın hisse geri alım planı olup olmadığını ve Ana Pazar geçiş şartlarını sağlayıp sağlamadığı ile başvuru yapılıp yapılmayacağını sordu. Söz alan Abdi MERTTÜRK Ana Pazar başvuru şartları uygun hale geldiğinde yönetim kurulunda görüşülüp başvuru yapılması planlandığını, firmanın geri alım planı olmadığını ve olmayacağını belirtti. Elektronik ortamda Gürsoy HAFIZOĞLU "İçinde bulunduğumuz piyasa durumunu ve gelecek hakkında öngörüleriniz nedir?" diye soru yöneltti. Yine söz alan Abdi MERTTÜRK Çin'de şubat ayında meydana gelen durumun önceden öngörülerek gerekli tedbirlerin alındığını şirkette kısa vadede bir sıkıntı olmadığını ifade etti. Gündemde görüşülecek başka bir madde kalmadığından toplantı başkanınca toplantıya saat 11:50'de son verildi.
    Bu toplantı tutanağı toplantı mahallinde düzenlendi. Okunarak imzalandı. 18.03.2020/İzmir

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Kar Payı Dağıtım Görüşüldü

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 2019 olağan Gen.Kur. Topl.Tutanağı.pdf - Tutanak
    EK: 2 hazirun_.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi

Ek Açıklamalar
    Şirketimizin 2019 faaliyet yılı olağan genel kurul toplantısının 18.03.2020 Çarşamba günü saat:11:00 de 10001 Sokak No:56 Ulukent Sanayi Bölgesi Menemen / İzmir adresinde TTK 416 uyarınca ilanlı olarak yapılmasına,
    Toplantı gündeminin Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilmesine, ayrıca Şirketimiz internet sitesi, Kamuyu Aydınlatma Platformu ve Elektronik Genel Kurul Sistemi vasıtasıyla kamuya duyurulmasına,
    karar verilmiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/830343

BIST

(18/03/2020 - 13:47:01)

Sayfa 453/4283 İlkİlk ... 3534034434514524534544554635035539531453 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz