Sayfa 453/601 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    vakıf yatırım 367 çeyreklik kar bekliyor, sizler ne bekliyorsunuz arkadaşlar.... ya da şöyle sorayım 350 civarı gelirse piyasa bunu olumlu karşılar mı?
    Aksende kar tahmini yapmak zor is. Vakif 367 diyorsa %10 ustunu beklerim acikcasi.kurumlar minimum rakamlari cikarir genelde. Yurticinden iyi katki geldi 3.ceyrek.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    Aksende kar tahmini yapmak zor is. Vakif 367 diyorsa %10 ustunu beklerim acikcasi.kurumlar minimum rakamlari cikarir genelde. Yurticinden iyi katki geldi 3.ceyrek.

Ben 3. çeyrek 413 Milyon bekliyorum.
    Bir çok faktörden bağımsız basit bir hesap yaptım sadece.
    Salladım da diyebilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben 3. çeyrek 413 Milyon bekliyorum.
    Bir çok faktörden bağımsız basit bir hesap yaptım sadece.
    Salladım da diyebilirim.
    Bende 404m salliyorum o zaman.

4.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Ben de normalde çok yazmam ama malum zaten 3 haftaya bilanço gelecek ve herşey belli olacak. O yüzden biraz erken de olsa yazayım. Gelecek sene ile ilgili de tabiki her şey olası ama benim net kar beklentim bu seneki FAVÖK'ün 70-75%'i. Temkinli olmakta fayda var . Ama hepsi de olabilir yani. Sonucta kur 1 TL oynasa bizim FAVÖK 300mnTL civarı oynar yani. Şu konjonktürde her şey olası. YTD.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu seneki favök ün %70-75 ini 2022 de kâr olarak bekliyorum demişsiniz sn. Neva91. Peki bu hesabın içinde 2022 dolar kuru tahmininiz neydi? 2022 kuru 10 tl üzeri olsa kâr beklentiniz ne olurdu? Teşekkürler..

5.  Alıntı Originally Posted by meddlesome Yazıyı Oku
    Bu seneki favök ün %70-75 ini 2022 de kâr olarak bekliyorum demişsiniz sn. Neva91. Peki bu hesabın içinde 2022 dolar kuru tahmininiz neydi? 2022 kuru 10 tl üzeri olsa kâr beklentiniz ne olurdu? Teşekkürler..
    9 TL. Dediğim gibi her 1TL artışa 300mnTL FAVÖK ekleyin. Ve benim beklentim minimum . Ek olarak Özbekistan kredisi(yaklaşık 110mn dolar) TR içinde mi gösterilecek yoksa yurtdışındaki şirket üzerinden mi ? Bunlar da önemli(çok olmasa da) YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

6. bu sayfanın aktif kullanılmasına sevindim. Bir sorum var. Şirket ekim sunumunda 2021 için 7.750 milyon tl satış geliri beklentisinde olduğunu belirtmiş ama belki de 3. çeyrekte bu sayıyı aşacaklar. Ekim de bilançoya yakın bir tarih. Bu beklentiyi niçin değiştirmemişler acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    bu sayfanın aktif kullanılmasına sevindim. Bir sorum var. Şirket ekim sunumunda 2021 için 7.750 milyon tl satış geliri beklentisinde olduğunu belirtmiş ama belki de 3. çeyrekte bu sayıyı aşacaklar. Ekim de bilançoya yakın bir tarih. Bu beklentiyi niçin değiştirmemişler acaba?
    Bizim şirket öyledir. Sene başında ne verdiyse yıl boyunca değiştirmez . Mesela ekim sunumunda hala;

ORT. PTF : 300TL
    Doğalgaz fiyatı da 1550TL
    Göynük için EÜAŞ alım fiyatı da ort. 420 TL . Uğraşmıyorlar böyle şeylerle(ama en azında sunumlara koyma artık). Zaten 2 ayda bir çıkıp kar beklentimiz şudur diyen şirketleri de pek itici buluyorum kendi adıma. YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Bizim şirket öyledir. Sene başında ne verdiyse yıl boyunca değiştirmez . Mesela ekim sunumunda hala;

ORT. PTF : 300TL
    Doğalgaz fiyatı da 1550TL
    Göynük için EÜAŞ alım fiyatı da ort. 420 TL . Uğraşmıyorlar böyle şeylerle(ama en azında sunumlara koyma artık). Zaten 2 ayda bir çıkıp kar beklentimiz şudur diyen şirketleri de pek itici buluyorum kendi adıma. YTD.
    teşekkür ederim.

Sayfa 453/601 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •