Sayfa 457/1002 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Sayın hayrani, evet alım yapalım da ne alalım? bir gün bankayı satıp hava yolu alıyolar, hava yolunu satıp demir çelik alıyolar. sonra hepsini satıyorlar falan. tamamen yazı turaya dönmüş iş. evet alalım da ne alıcaz? onu tut bunu sat, bunu sat onu tut formasyonu var aylardır.
    Ceşitlendirilmiş bir portfoy yapsaniz boyle dertleriniz olmayacak
    Biraz da sabır.

Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Ceşitlendirilmiş bir portfoy yapsaniz boyle dertleriniz olmayacak
    Biraz da sabır.

Saygilar.

uzun vadede kesinlikle katılıyorum ama bizim borsamızda en uzun vade 15 gün oldu. buna zorluyorlar insanları. şu an çeşitlendirilmiş portföy birbirinin getirisini nötrlüyor maalesef.

3.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Sayın hayrani, evet alım yapalım da ne alalım? bir gün bankayı satıp hava yolu alıyolar, hava yolunu satıp demir çelik alıyolar. sonra hepsini satıyorlar falan. tamamen yazı turaya dönmüş iş. evet alalım da ne alıcaz? onu tut bunu sat, bunu sat onu tut formasyonu var aylardır.
    aslında haklısınız. aynen dediğiniz gibi yaptıkları için popüler fonlarımız bu yıl endeksin de gerisinde performans sağlıyorlar. ama çare var. ben birkaç aydır eskisi gibi mac tkf tcd nnf vs. olaylarını bıraktım. bana endekse yüzde 90 paralel getiri hedefleyen fonlar yetiyor. mesela geçen hafta akşamı al sinyali oluşacağını anlayınca bu fonlardan aldım. 4 günde yüzde 4 kâr ettim. bist30 veya bist 100 getirilerini baz alan fonları tefaştan kontrol edilip uygun olanlarından alınabilir diye düşünüyorum. ama bu durum, uzun vadeden ziyade trent süresince oyunda kalınmasıtratejisinde mantıklı olur. uzun vadelerde isteneni vermeyebilir. ortalamalar kırıldıkça bu fonlar artırılıp aşağı kırılımlarda da azaltılabilir diye düşünüyorum acizane. yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir. karışık ortamlarda kurtlar sofrasındakilerle boğuşurken kendimce geliştirdiğim taktiklerdir ve işe yaramayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Aynı şey Amerika borsasında da var. Bende TFF ve AFS var. Bir gün TFF çıkıyor AFE düşüyor. Diğer gün AFS çıkıyor TFF düşüyor.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    aslında haklısınız. aynen dediğiniz gibi yaptıkları için popüler fonlarımız bu yıl endeksin de gerisinde performans sağlıyorlar. ama çare var. ben birkaç aydır eskisi gibi mac tkf tcd nnf vs. olaylarını bıraktım. bana endekse yüzde 90 paralel getiri hedefleyen fonlar yetiyor. mesela geçen hafta akşamı al sinyali oluşacağını anlayınca bu fonlardan aldım. 4 günde yüzde 4 kâr ettim. bist30 veya bist 100 getirilerini baz alan fonları tefaştan kontrol edilip uygun olanlarından alınabilir diye düşünüyorum. ama bu durum, uzun vadeden ziyade trent süresince oyunda kalınmasıtratejisinde mantıklı olur. uzun vadelerde isteneni vermeyebilir. ortalamalar kırıldıkça bu fonlar artırılıp aşağı kırılımlarda da azaltılabilir diye düşünüyorum acizane. yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir. karışık ortamlarda kurtlar sofrasındakilerle boğuşurken kendimce geliştirdiğim taktiklerdir ve işe yaramayabilir.
    yazdıklarımın daha iyi anlaşılması adına şunu belirteyim: bir yıl satmamak üzere katılım fonu alacak olsam qinvestin elz'sini alırım. ama katılım endeksindeki al sinyali boyunca daha kısa vadeli tutmak için elz yerine ziraatın katılım endeksi fonu zpe'yi tercih ediyorum. o gün endeks ne kazandırmışsa veya kaybettirmişse nispeten yakın getiriler oluyor. ama diğerleri zaman zaman endeksin gerisinde veya bazan da ilerisinde kalabiliyorlar. ben endekse yakın getiriye razı olup acaba bu gün relatif mi gelecek, geride mi kalacak diye kafamı hasta etmeden trent takibi yapıyorum. bir süre sonra turkishbulls sat sinyali verse gözümü kırpmadan hsyf'lerimin en az yarısını veya duruma göre tamamını satar gerekirse dahab yüksekten alırım. ama büyük düşüşlere de yüklü pozisyonda yakalanmamaya çalışırım. aslında şu sıtrateji, hele de fo n yatırımcısı için çok mantıksız. ama şu anki ekonomi politikaları da ekonomistlerin çoğuna göre mantıksız. böyle politikalarla yönetilen bir ülkede de böyle yatırım sıtratejisi olur. yapacak bir şey yok malesef

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    yazdıklarımın daha iyi anlaşılması adına şunu belirteyim: bir yıl satmamak üzere katılım fonu alacak olsam qinvestin elz'sini alırım. ama katılım endeksindeki al sinyali boyunca daha kısa vadeli tutmak için elz yerine ziraatın katılım endeksi fonu zpe'yi tercih ediyorum. o gün endeks ne kazandırmışsa veya kaybettirmişse nispeten yakın getiriler oluyor. ama diğerleri zaman zaman endeksin gerisinde veya bazan da ilerisinde kalabiliyorlar. ben endekse yakın getiriye razı olup acaba bu gün relatif mi gelecek, geride mi kalacak diye kafamı hasta etmeden trent takibi yapıyorum. bir süre sonra turkishbulls sat sinyali verse gözümü kırpmadan hsyf'lerimin en az yarısını veya duruma göre tamamını satar gerekirse dahab yüksekten alırım. ama büyük düşüşlere de yüklü pozisyonda yakalanmamaya çalışırım. aslında şu sıtrateji, hele de fo n yatırımcısı için çok mantıksız. ama şu anki ekonomi politikaları da ekonomistlerin çoğuna göre mantıksız. böyle politikalarla yönetilen bir ülkede de böyle yatırım sıtratejisi olur. yapacak bir şey yok malesef
    Madem böyle bir yol benimsediniz, o zaman siz borsa yatırım fonu (BYF) alıp satacaksınız.Normal hsyf'ların al sat gecikmelerini yaşamayacaksınız BYF alırsanız.
    Ziraatin endeks takip eden BYF'leri bu iş için idealler.

Çeşitleri de gayet yeterli.
    -BIST Likit Banka Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPLIB
    -BIST Banka Dışı Likit 10 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPBDL
    -BIST 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZPX30
    -BIST 50-30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu
    -Yıldız Pazar Likit Temettü Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZTM15
    -Risk Eşit Banka Dışı 20 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF ZRE20
    -Yıldız Pazar Teknoloji ve İletişim 10 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu
    -BIST 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30EA
    -Katılım 30 Eşit Ağırlıklı Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30KE
    -Katılım 30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun BYF Z30KP

Çeşit bol.
    Hisse senedi alır gibi alın satın.
    Alın on dakika sonra satın, yarım saat sonra tekrar alın, hareket kabiliyeti süper.
    Sadece alım ve satımda komisyon ödeyeceksiniz o kadar.
    Eğer ziraatten al sat yaparsanız Borsa Yatırım Fonu işlemlerinde uygulanan komisyon oranı on binde 2,5'tur.

7.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    uzun vadede kesinlikle katılıyorum ama bizim borsamızda en uzun vade 15 gün oldu. buna zorluyorlar insanları. şu an çeşitlendirilmiş portföy birbirinin getirisini nötrlüyor maalesef.
    Hocam 4 sene oldu elimdeki hisse portfoyu.Dusuyor cikiyor ama en sonunda sirketin dedigi oluyor.
    Bence 15 gün icin hisse almak cok riskli

8. bazı sorular abi bana acil güzel para kazandıracak bişeyler söyle tadında gidiyor. öyle bir dünya yok söyleyeyim. yatırım işi gerekirse yıllarca faizde kalarak dip bekleme işi. o yüzden faiz hassasiyeti olanlar kolay av oluyor. git emlak arsa araba al ama rasgele borsaya altına dövize girme.

Sayfa 457/1002 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •