Sayfa 46/946 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Haber kaynaklarında bir tutarsızlık görüyorum. Örnek bu hafta DTH'larda azalma var deniyor. Ben bunu bddk verilerinden doğrulayamıyorum. Resmi veriler tam tersini söylüyor:

8 Nisan 2019. Döviz mevduatı/toplam mevduat oranı %54.1. Yakın tarihin rekoru kırılmış durumda.

DTH'lardaki düşüş haberi bu nedenle gerçeği yansıtmıyor olabilir. TL mevduat ciddi oranda geriliyor, toplam para arzı da son 1 haftada nededeyse 10 milyar dolar azaldı. Geniş para arzındaki DTH efektif olarak 800 milyon dolar azalınca DTH azalmış mı oluyor. Hesap ortada.

Para arzı 10 milyar dolar azalmış. TL mevduat 9.2 milyar dolar. DTH'taki azalma 800 milyon dolar.

Böylelikle para arzının içinde DTH'ın oranı rekor seviyeye çıkmış. %54.1!!!!

Geniş para arzının içinde para çarpanı etkisi ile teorik olarak düşüyor gibi gözüken DTH'a aldanmayın. Düşüşün para çarpanından mı yoksa gerçekte döviz satışı ile mi olup olmadığını bence sağlıklı olarak gösterecek veri DTH'ın toplam para arzına oranıdır.

%54.1!!!!
    Yüce kozmoz buda nesi

2.  Alıntı Originally Posted by Enflasyon Yazıyı Oku
    Yüce kozmoz buda nesi
    .
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Mevlüt Uysal'ın "Soyadından AK Parti'ye oy verdiği tespit edilen 3 bin 92 kişinin kaydı silinmiş" sözlerine yanıt veren Ekrem İmamoğlu, "Süreç mesnetsiz olunca işin ucunda ne söyleseler komik gelmeye başladı ama en komiği buydu." dedi.

A101 ve BIM'den bildiriyorum...

A101'deki sogani 6 ay evvel sokağa döksen,
    kimse toplamazdi 2.75 gayme...

BIM ithal sogan 6.75 gayme...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5. "Seçmen bizden ne bekliyor, neden kaybettik...Neden kendimizi anlatamamışız millete demişler..."

o kadar iyi anlattınızki...millet uyandı artık...

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    11 Nisan Perşembe 15:51 YSK, AK PARTİ'NİN BÜYÜKÇEKMECE BAŞVURUSUNU GÖRÜŞMEYE BAŞLADI -HT
    Kritik karar.
    Seçim iptal edildi tekrar yapılacak kararı çıkarsa ayrı sıkıntı.
    Seçim geçerlidir kararı çıkarsa, iktidar cephesinden bu karar yok hükümündedir açıklaması gelirse ayrı sıkıntı.
    Bekleyip göreceğiz.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Kritik karar.
    Seçim iptal edildi tekrar yapılacak kararı çıkarsa ayrı sıkıntı.
    Seçim geçerlidir kararı çıkarsa, iktidar cephesinden bu karar yok hükümündedir açıklaması gelirse ayrı sıkıntı.
    Bekleyip göreceğiz.
    İkisi de aynı sıkıntı aslında, aynı sıkıntının yansıması.

8. cds 438 vurdu çekmedi

Sayfa 46/946 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •