Onemli Gunler Banner
Sayfa 46/330 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon
Arama sonucu : 2636 madde; 361 - 368 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1. Kardeş bu nasıl düz bir mantıktır? Şu anda 4-5 fk ile işlem gören şirketler gelecek dönem karları iyi gelmeyeceği düşünüldüğü için öyle fiyatlanıyor.(soda, eregl vs.) Ayrıca 4-5 fk faizlerin %25 olduğu dönemlerde nominal değer kabul edilebilirdi ama en doğrusu esas faaliyet karı üzerinden değerlemek. Pd/Efk 7 desek 8.4 tl eder hesaplıyorum knfrt için. Ama bu içinde karın artacağına dair hiçbir beklenti içermeyen hesap. Kurun ve hasılatın artacağına dair beklentiniz varsa eder çok daha yukarıda bence.
     Alıntı Originally Posted by HARP Yazıyı Oku
    Hesap gayet açık 9 aylık kar 24 milyon yıllık kar 32 milyon gelirse bu tempo ile 5 fk dan hesaplarsanız 5 çarpı 32 bölü 33 milyon sermaye 4.90 civarı çıkar. 5 fkyı niye baz aldın derseniz şu anda temettü veren bist30 hisselerinin neredeyse tamamı 5 fklarda y.t.d
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Benim en önemli kriterim tecrübe..Hissedeki ky miktarı ve hisseyi alan kuruluşlar..Konfurtun twittırda,youtubede, forum ana sayfa sol kısımda en çok izlenenlerde olması düşüşün yakın olduğunun habercisiydi, bunun üstüne pastalarda alanın yatırım finans olduğunu görünce zaten kararımı vermiştim, çünkü birkaç hissede karşıma bu kuruluş alıyor gözüktümü ilk başlarda hisse güzel ivmelenerek artıyor ve çok geçmeden ani düşüş yaşanıyor,yani zireveye yakın girip son vuruşu yapıyorlar.Tabi bunun yanında beklenti gerçekleştiğinde hisse düşer, bölünen hisse düşer,bir hisse sürekli artmaz, bunlar herkesin bildiği kurallar.Ky nın hala alıyorum demesi adamların işini ne kadar iyi yaptığını gösteriyor düşerkende satabiliyorlar alıcı olmasa hisse ellerinde kalır taban olur.Bu fakirin kişisel görüşleridir önemsemeyiniz.

genel yönetim giderlerinin %50 artması ve pazarlama giderlerinin %100artması hoş olmamış. Bunun çeyreklik olduğunu ispatlamaları gerek. Oysa hasılat geçen seneye göre %40 artmış.o zaman pazarlama giderleri niye artmış? Kafadaki soru işaretlerini diğer çeyrek silebilir.
    Esas faaliyet dışı gelirler geçen sene 15 bu sene 7. Dolayısıyla 8 milyon az bir kar geçen seneye göre gelmiş. Buda gözardı edilemez. Şirket bilançosu için pozitif bir detay.

4. Sy yantar size yüzde yüz katılıyorum parti bitti dağılın algısı hepsine bu alım fırsatını verdikleri için çok çok teşekkür ediyorum güzel temettülerde görüşmek üzere.ayrıca sy yantar sizede teşekkür ederim ne söylediğini bilen ve yazan.

5. Kültürümüzde bazı atasözleri vardırki gercekten ders verici , bilgilendirici ve hatırlatıcidir. Dahası yol göstericidir..
    Örnegin ; Ya hayır konuş ya sus..Bir deli kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış...Kurt puslu havayı sever..gibi...
    ALKİM : FK : 6.5 DEFTER DEĞ : 13 FIYATİ : 30
    ÇELEBİ : FK : 13 DEFTER DEĞ ; 14 FIYATI : 96
    EGE END. : FK : 3.87 DEFTER DRGERI : 192 FIYATİ : 473
    EGE GÜBRE : FK : 4.79 DEFTER DEGERI 21 FIYATİ : 39
    JANTSA : FK : 6.5 DEFTER DEGERI : 23 FIYET : 47
    Fazla da söze gerek yok ! Selamlar...ytd

6.  Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    Kültürümüzde bazı atasözleri vardırki gercekten ders verici , bilgilendirici ve hatırlatıcidir. Dahası yol göstericidir..
    Örnegin ; Ya hayır konuş ya sus..Bir deli kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış...Kurt puslu havayı sever..gibi...
    alamayana tüh diyenlere fırsat verdi işte ...
    teşekkür ede ede bir hal oldular daha ne diyecekler ki...

Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    Kültürümüzde bazı atasözleri vardırki gercekten ders verici , bilgilendirici ve hatırlatıcidir. Dahası yol göstericidir..
    Hocam listendeki her kağıt kaliteli ama. Net karın sermayeye oranını 8 fk bile hesaplayınca fiyatları normal. Temettü veren şirketlerin defter değeri düşük çıkar çünkü para çıkışı her sene olur. Nerdeyse çoğu %40 üstü net karını dağıtıyor. Ayrıca
    Hepsinin istisnasız minimum %50 döviz geliri var.

8. Is bankasindaki catlak kafasina gore takiliyor.bizde tirtikliyoruz.aferim sana.catlak

Sayfa 46/330 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •