Sayfa 460/967 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon
Arama sonucu : 7731 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Bu hisse de yükseliş başlamıştı.piyasa karışınca bence fırsattan faydalandı başladığı yere geri döndü.ve hacimsiz bir şekilde.belki topikte ki havayı da kullanarak düşürdü.adamlar belli ki burayı okuyor.adim gibi eminim.bu nedenle fiyat vermeyelim şuraya düşer, çıkarsa geri gelir gibi cümleler kurmayalim arkadaşlar.mesela benim hedef fiyatim yok.su iştirakler satılınca kaç TL de olursa hisse oradan satarım.yil da kaç yıl sürerse.
    Bu düşüncenize katılıyorum. Hatta hiç kimsenin pasife emir yazmamasını da ( ytd) operasyonel olarak tavsiye ederim. Alım da satım da aktiften olmalı, işlem yapma kararları da spontan gelişmeli bana sorarsanız.

Dikkatli davrananlar hem iyi yatırım yapma şansına sahip hem de trade etme olanağına.

2.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    Ben o fiyatı beklemiyorum.inerse ben fullerim.baygorgede öyle diyor.birde uzun vadeli bakıyoruz bizden hisseleri almaları da sorun olur.o nedenle düşürmez.
    inerse alırım inmezse başka bir suru hisse var önümüzdeki süreçte ucuzlayacak onları alırım.
    bana göre şu anda fiyatlaması 1.7 +- 30 kuruş dalgalanır hiçbir haber gelmezse.
    ama borsa bu inerde çıkarda (endeks 84bin bekliyorum 2019 sonuna kadar,bedava yer olursa). nakit tutmakta zarar olmaz 100 liranın 35 i nakit dursun orası olursa diye. olmaz giderse zaten malımız var ;)
    haber gelmeden 4 gorurse veririm. satım haberi gelirse hesaplama yaparım ona gore ölcerim. gelen parayla daha iyi bir işe girerse tutarım.

2.6 dan hisseye saldıran hızlı borsacilar neredesiniz

2.6 dan hisseye saldıran hızlı borsacilar 1.5 den öküzün trene baktığı gibi neden bakar niye kendilerini aldatan bu hirsiz spek bozuntularinin ekmeğine yağ sürer.hissenin fiyatı sadece elindeki tatil budur iştiraki kadar bile yok belki.neden korkuyorsunuz..sizin cebinizdeki üç kuruşa göz diken bu alçaklara çoluk çocuğunuzun rızkını niye yediriyorsunuz. Ulkemi battı.koca isbank iştiraki hissemi battı.iki haftada ne değişti.hissenizi buradan gasp ettirene kadar uc kuruşa kıyıp gidip şu iştiraklerin yönetimleri ile konuşup ederlerini öğrenip ona göre alıp satsanızda bu alçaklar sizlerin bizlerin rızkını göz göre göre gasp etmeseler olmaz mı? Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,872
    Kriz = Fırsat , Yabancı şimdilik veriyor . Deuche ve CiTi hala satış yapıyor . Kağıdımızda beklentiler daha olgunlaşmadı . Olgunlaşmadı derken , demem şu ki : Bir malın , özellikle bir iştirakin satılabilir durumda olması için piyasaların elverişli , güven ortamının oluşmuş ve gelecek kaygısının olmaması gerekir . ISGSYS için bu şartların oluşmadığını sanıyorum .
    Kağıdı 2.5x lere götüren ile 1.50 lere getiren aynı kişi ve/veya aynı gruptur . Malını 2.5X den beri basarak bitirmiştir . Yoksa 1.51 leri görmezdik . Şimdi kağıdımız kendi haline yani eski yatırımcılarının eline bakıyor . Bu tespiti nereden mi Anlladım ?
    ISYAT kağıt harekete başladığında alım yapmıyordu çünkü taahhüt verdi sanıyorum . Kağıt düşerken ise alım yapmaya başladı .
    Bu kağıdı Noreply ın dediği gibi pasiften almaya kalkmamak lazım geçtiğimiz 4 sene bu hataya hep beraber düştük . Gene de elinde çok olanlar yukardan satış yazıp aşağıdan destek olmak süreti ile tutuyor ve buna da mecburlar . Aktif yap demek işin doğasına aykırı . Daha Haziran a çok var kağıdın geri geleceğine de eminim . Bu çıkarıma da nereden ulaştım derseniz : hareketlerinin özeliğinde yatıyor . Borsa çıkarken yüzde olarak onun altında kalıyor ama düşerken daha hızlı aşağı geliyor . Ayrıca borsanın beklentilerinin çok olumsuz olması sebebi ile düşmesini gerektiriyor . Kısaca kağıdın ve borsanın beklentileri örtüşüyor .
    O halde ayrışmayı ne sağlayabilir ?
    Bence ayrışma iki kademeli olacaktır .
    1 Kağıdımızda ortaya çıkacak bir beklenti kağıdımızın çıkışına sinyal olacaktır
    2 Borsadaki kötümser beklentinin ortadan kalkması

Birinci madde ISGSY ye bağlı ve satış yada alış haberi demektir ki bu da 2. maddeyi öncelikli kılıyor . İkinci madde çok karışık . Öncelikle Türkiye çok dolarize oldu . Doların çıkışı , fed faizleri , Orta doğudaki karışıklıklar , Ordumuzun Suriye de olması AB ve ABD ile ilişkiler vs vs . Seçimler bile Haziran da bittiğinde ortaya çıkan yeni belirsizlikler yeni yönetim şekli nin de ne olacağı Ağustosu bulacaktır . Fed ise dünyayı Aralığa kadar sıkıştıracak . Iran vs ABD kolay kolay durulmaz .
    Bu kadar karışık ortamda birilerinin bizim iştiraklere talip olması sürpriz olur .
    Bence 1.47 TL den 1.37 ye kadar olan alan daha mantıklı çünkü kriz öncesi bulunduğumuz yer 1.51 idi onun altına inileceği kesin . Ne kadar inileceği belirsizliği ise üzerimizdeki baskının ne kadar olacağı ile ilgili .
    Bence bu bir dayanıklılık testi . BAskı arttıkça stress artar . Baskı , stress ve tepki fiyatın yerini belirleyecektir .
    Buraların az aşağısı olacağı kesin , 24 Haziran yaklaştığında bu baskı maksimum olacaktır .
    Tabi ki burada yazdıklarım kendi görüşlerim sizleri bağlamaz . Bu baskı da fiyatlara yansıyacak .
    lk cümlem Yabancı satışı hakkında idi ref vereyim : 2 Mayıs 10 Mayıs arasında bırakın yabancıyı , Takası en yüksek ilk 3 - 5 firmanın yaptığı alış satışa bakın . Hepsi Muazzam eksideler . Satıştalar yani . Bu durumun ortadan kalkması seçim belirsizliğinin ortadan kalkması ile düzelecektir . Bu duruma uygun olmayan her davranış rüzgara karşı işemek demektir ve mutlaka diyeti olur .
    Madem küçük yatırımcıyız saygı gösterip duruma uygun pozisyon almamız gerek . Bekle ve gör en iyi durumdur .
    Şu da önemli bir tespittir .
    Yabancılar korkularından , güven azalmasından , belirsizlikten şu veya bu sebep ten satıyor olabilir tabi ki bu önemlidir ama bir yere kadar , burası bizim ülkemiz , bu yüzden ne zaman ne yapılacağını ve ne zaman alınacağını da en iyi biz biliriz .

Albay Metaksas bizi iyi bilir .
    https://www.youtube.com/watch?v=-bDn...&feature=share

Saygılar dostlar

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Şok marketin bu dönemde halka arzı tamamlanabilirse olumlu görürüm.
    Bugün YKB sendikasyon kredisi imzaladı.

Önümüzdeki günlerde alım fırsatları tekrarlayabilir. Endeks neredeyse 2,25 usd ye geriledi.
    Evet, durum zor fakat yabancı için elverişli fırsatlar var.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Ortam kötü kolla mötü stratejik olarak yanlış.2001 kirizinin içinde öncesi ve sonrası çıkan hisseler bile vardı istediği zaman her hareket mümkün.

Endeks düşmüş buda düşmesi gerekir yanlış varsayım.endeks 5 yıl önce 90 bin iken bu zaten 2 TL idi ne çıktı ki neden düşsün

Piyasa kötü iştirak satışı olmazmış kurtlu fasulyenin kör alıcısı olur derler.eger iyi kâr ediyor da iştirak kârı gören birileri alır sonuçta milyar dolarlık yer satmiyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,872
    Ben kağıdımızın düşeceğine 1.42 Leri bile göreceğine inanıyorum ama alımlarım devam edecektir çünkü bu millet büyük bir millettir her krizi fırsata çevirecek güçtedir . IS grubu ise her ne kadar korkuyu kullanarak kağıdı bu hale getirdi ise aynı şekilde çıkaracaktır diyelim ki o çıkarmadı bunu biz yaparız . Ülkeye , millete güvenim tam olduğu için kağıdıma güvenimi sorgulatmam .
    Her düşüşü fırsata çeviririm .
    Saygılar .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Sayfa 460/967 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •