Sayfa 460/1000 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Programı izlemedim ama bu Işık Ökte nasıl bir adam ya..öyle nasıl oluveriyormuş altın önce 1400, hoop 1800, sonra 2500..

Altın açısından öncelikle şu soruları sormak lazım bence..2019 da doların sıkılaşması devam edecek mi ve enflasyona ne olacak..

Bir kere enflasyon çok zor..petrol dahil emtialarda aşağı iniş çok belirgin, dünya küçülüyor..diğer taraftan doların sıkılaşmasını sadece faiz artışına bağlamamak lazım..QT si, global küçülmesi vs. var bu konuda..

Diğer önemli konu güvenli liman meselesi..tamam altın güvenli limandır ve bu sebeple yükselebilir ama doların güçlü olduğu yerde altına güvenli liman diye atlayıp son vagona binenleri kötü avlayabilirler söyliyeyim..

Kısaca altın açısından grafikteki 2000 yıllarla pek bugünü kıyaslamamak lazım..2000 yıllar parasal gevşemenin ufaktan ufaktan başladığı yıllardı..

Ha şunu da belirteyim MB ları bugünkü söylemlerinden ve uygulamalarından geri adım atarlar, parasal gevşemeye felan geçerler o zaman altın iyi yükselir..o başka..YTD..
    Dolar endeksi nereye gidecek Altın nereye gidecek belli değil. Ben bir süredir altına giriyordum kademe kademe. En son %15 Euro'yu da altına çevirdim. Son durumda %50 Dolar %50 Altın yaptım. TL daha fazla zor değerlenir diyerek TL bırakmadım. İşler tersine dönerse Dolar 5.10'lara inerse stop olabilirim ama 5.25-5.30'ların üstünde kaldığı sürece kısa vadede 5.40-5.70 zorlayabilir diyerek dolar ve altında beklemedeyim. Önümüzdeki günlerde bir sıçrama olursa bir miktar kar satışı yapmaya çalışacağım. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    demedi demeyin bankalara bu kadar yüklenilirse sonları iflas olur
    dizilere gelince aylık 200-300.000 tl dizi oyuncularına para ödeyerek yapımcıalr kendi sonlarını getirdi.
    Eski oyuncular, şarkıcılar, futbolcuların ömrü bedavaya geçti, şimdikilere bakınca...

Hiç unutmam, Cemil Turan FB topcu 300 bin gaymeyemi ne transfer edilimişti olay olmustu, 10 dene Murat 124 parasına...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Dolar endeksi nereye gidecek Altın nereye gidecek belli değil. Ben bir süredir altına giriyordum kademe kademe. En son %15 Euro'yu da altına çevirdim. Son durumda %50 Dolar %50 Altın yaptım. TL daha fazla zor değerlenir diyerek TL bırakmadım. İşler tersine dönerse Dolar 5.10'lara inerse stop olabilirim ama 5.25-5.30'ların üstünde kaldığı sürece kısa vadede 5.40-5.70 zorlayabilir diyerek dolar ve altında beklemedeyim. Önümüzdeki günlerde bir sıçrama olursa bir miktar kar satışı yapmaya çalışacağım. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bugünkü ortamda Dolar endeksinin nereye gideceğini bilsek zaten gerisine gerek kalmayacak..

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bugünkü ortamda Dolar endeksinin nereye gideceğini bilsek zaten gerisine gerek kalmayacak..
    DXY düşşe bile altınla hedge ettiğimde totalde daha avantajlı olacağım gibi bir hissiyata kapıldım kendimce ama doğru mu yanlış mı zaman gösterecek. Aracı kurum %15-20 Euro tutabilirsiniz demişti ama ben altına geçirdim onları da. Euro için olumlu konuşan bir ekonomiste veya analiste denk gelmedim son zamanlarda. Doğru yanlış bilmem Euro'dan vazgeçtim.

Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    DXY düşşe bile altınla hedge ettiğimde totalde daha avantajlı olacağım gibi bir hissiyata kapıldım kendimce ama doğru mu yanlış mı zaman gösterecek. Aracı kurum %15-20 Euro tutabilirsiniz demişti ama ben altına geçirdim onları da. Euro için olumlu konuşan bir ekonomiste veya analiste denk gelmedim son zamanlarda. Doğru yanlış bilmem Euro'dan vazgeçtim.
    Mantıklı, bende benzer düşünüyorum..bugüne kadar genelde olumlu sonuç verdi bu düşünce tarzı..bakalım bundan sonra ne olacak..YTD..

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bu arada TV dizi sektörü de çok zor durumdaymış...Dizilerin çoğu 3-4 hafta yayınlanmaya ara vermişler...Bir çoğu da erken final yapıyorlar...Reklam veren şirketler zor durumda olunca büyük masraflı diziler de sekteye uğramışlar...
    Çok iyi olmuş.
    Yazın sahilde haftada bir çekim ekibi görmekten, veya yolda seyir halinde çekim yapıp trafiği felç etmelerinden gınağ gelmişti.
    Bir sürü karavanı peş peşe park ediyorlar, ne yol kalıyor ne kaldırım.
    Bir de yol kesmeleri var, "abi yolun az ilerisinde çekim yapıyoruz, iki dakka bekleyiver" falan. Ya kardeşim banane senin çekiminden. Bırak geçeyim mk.

Bunca çileyi çekiyoruz, sonra TV'ye bakıyoruz bir sürü çer çöp dizi.
    İzleyecek adam gibi bişey yok.

Şu kriz ilk sinyallerini göstermeye başladığından beri sürekli tekrarladığım bir söz var.
    "Beleş parayı bulunca saçmalamıştık.. Sıkı bir fakirlik bizi çok güzel adam eder.. "
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    dolar ortalaman kaç üstad?
    ?

Sayfa 460/1000 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •