Sayfa 463/602 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1. Başka bir konuya değinelim malum endeks düşerken hisselerde düşecektir. Düşüşlerini alım fırsatı gördüğümüz hisseleri yazsak nakiti olanlar belki faydalanan olur. Örneğin birkaçı yazayım.
    SISE/ALGYO /ALKİM /CEMTS / ARCLK /ISMEN/KOZAL / OZKGY /DEVA /CİMSA /ARDYZ /KLMSN /VESTL vb.daha yazılacak çok hisse var. YTD .

2. Korkmayın bu kadar bir şey olmaz borsa bu düşer kalkar Su akar yolunu bulur zaten bunu cuma günü sattılar bence

3.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa, gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder.

George Orwell
    Güzel bir söz.

4.  Alıntı Originally Posted by celik comak Yazıyı Oku
    Korkmayın bu kadar bir şey olmaz borsa bu düşer kalkar Su akar yolunu bulur zaten bunu cuma günü sattılar bence
    Inşallah. Fakat Celik hocam Bu kadar atraksiyonu ülkemiz olarak haketmiyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by balkara Yazıyı Oku
    Naci Bey'in göreve gelmesi ve görevden alınması aynı aklın-zekanın ürünü.... Kendi içinde tamamen tutarlı görüyorum. Kirli işleri yapacak birileri getirilir ve sonra cezalandırılır. Faiz haram diyerek iktidara gelenler için faiz artırımları yapmak kolay iş değildir. Naci Bey görevden alınır, biriken gaz boşaltılır... Naci Bey gitti diye pazartesi günü faiz artırım kararları geri alınmayacak.... Berat Bey'in görevinden ayrılması da dahil hep tiyatro izleyip duruyoruz... Mevlam büyüktür.. Elim de çok fazla bi kağıt yok. Tek lot bile satmayacağım. Düşerse ve imkanım olursa takviye yaparım elimde olanlara... Ben hala borsanın yönünün yukarı olacağına dair düşüncemi değiştirmedim.

YTD.
    Geçenlerde Çelik üstad 200-250 baz puan artış bekliyoruz dediğinde ( ki piyasada 100 baz puan yönünde bir beklenti oluşturuldu yabancı tarafından ve uzun süre düşüşte olan kurla kısa vadede yukarı yönde oynanarak bu dayatılmaya çalışıldı aba altından sopa gösterdiler deyim yerindeyse faizi arttırmazsanız kuru yükseltiriz dediler ) şaşırmamın sebebi MB nın böyle bir kararı yönetime rağmen alamayacağı ve sabit tutacağı yönünde idi hatta geçen ay faiz sabit kaldığında bu ay için mutlaka indirime gidilir diye aklımdan geçirmiştim.Sonuç olarak yazdıklarınıza aynen katılıyorum faize karşı bir iktidarın bu işi bir şekilde yapacak ve bize rağmen yaptı denecek ve sonunda günah keçisi yapılıp görevden alınacak bir MB başkanına ihtiyacı vardı.Aynen Berat Albayrak ta olduğu gibi...Faiz arttırım kararı elbette geri alınamaz ama birde öyle bir hamle gelirse ki ( ben bu hamleden sonra her an bir gece yarısı 2 de böyle bir hamlede gelirse şaşırmam ) 1 ay beklenmeden o zaman yandı gülüm keten helva olur bistin helvasını yeriz İşin mizahi tarafı bir yana yazdıklarım sakın malda olan arkadaşlar tarafından algı yapıyor olarak algılanmasın benimde yüzde 40 ile taşıdığım hisseler mevcut ve orta uzun vadede güveniyorum düşündüğüm seviyeler görülürse de maliyet düşürme amaçlı ek alımlar elbet yapacağım.Yani acil ihtiyacı olmayan kredili işlem yapmış olmayanlar hisselerini satmadıkları sürece sadece kağıt üzerinde zarar yazarlar şöyle düşünün sizde 10 yada 1000 varsa balinalarda milyon milyon var onlar daha çok kaybediyor aslında ama hem zamanları daha çok hemde nakitleri o yüzden sakin kalmakta ve beklemekte fayda var stop olmayanlar için söylüyorum bunu yada stop olamayacak kadar yüksek maliyetleri olanlar için biz pandemi düşüşünü yaşamışız arkadaşlar borsada anlık düşünen kaybeder her düşüşün daha kuvvetli çıkışları her zaman olmuştur ve yine olacaktır.YTD...

6.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Sadece yeni MB sayin Şahap Kavcioglu yapacaklari konusunda beyanları çok önemli olacak. Piyasayi yatıştıracak olanda bu.
    Esma Hanım,

Köşe yazılarından gördüğüm kadarıyla Şahap Bey ekonomi dinamikleri konusunda reis gibi düşünüyor. Yani yüksek faize karşı. Piyasalarda "faiz indirim" beklentisi ağır basıp dolara aşırı talep olması olasıdır.

Ek olarak, görevde bulunduğu 4 ay boyunca, bağımsız duruşuyla yerli yabancı tüm kesimlerin güvenini kazanmış Naci Bey yerine eski bir Ak Parti milletvekili, ayrıca iktidar yanlısı Yeni Şafak yazarı Şahap Bey getiriliyor.

4 aydır zar zor zaptedilebilmiş bir dolar kurunu tekrar roketlemek için bundan daha münasip bir karar düşünemiyorum. Hayır tcmb geçen haftalardaki döviz düşüşünde kasayı doldurdu desek o da olmadı.

Biz ne yapıyoruz böyle? Kendi ayağına sıkmak bu değilse nedir? Bir Allah'ın kulu açıklayabilir mi?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

7. Dışarıdan devletimize milletimize vatandaşımıza aksiyon yaşatanlara bir şekilde aşırı aksiyon yapmak gerekiyor faiz artışına sevinen parası çok olanlar adamın 1000000 parası var ayda 20 bin lira hiçbir şey yapmadan kazanacak bu hakta değildir reva da değildir. Bu kadar dolar bolluğu varken dünyada bu kadar faiz yükseltmek yanlıştı

8.  Alıntı Originally Posted by celik comak Yazıyı Oku
    Korkmayın bu kadar bir şey olmaz borsa bu düşer kalkar Su akar yolunu bulur zaten bunu cuma günü sattılar bence
    Haberleri olduğu konusunda ve dün yaptıkları satışın bizim bilmediğimiz bu haberle ilgili olduğu konusunda hemfikirim Hocam.Ama çarşamba günü de dahil 3 gün ağır dayak yiyeceğimizi düşünüyorum umarım ben yanılırım ve cuma günkü düşüş ile sınırlı kalır bu haber bekleyelim görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler...Herkese iyi hafta sonları...

Sayfa 463/602 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •