Onemli Gunler Banner
Sayfa 464/612 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon
Arama sonucu : 4892 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. Sayın thyshine üstteki yazı kombine ve konsolide farkini anlatıyor istersen konsolide bilançonun fotoğraf olarakta Polisan boyanın olmadığını ama kombine bilançoda olduğunu da atabilirim. Zaten Tolga beyde bunu anlatıyor. Hatta Polisan boyanın ortaklığında bile Polisan kansai nin içerisine kansai para koyuyor sermayesine sadece Polisan holdinge para vermiyor.

***YENİLGİ YENİLGİ BÜYÜYEN ZAFER***

2. Abi şimdi tolga üzümcünün level-1 yatırımcıya verdiği bilgileri bi yana bırakırsak. Benim dediğim yerlere baktın mı? 317 nin nasıl hesaplandığını biliyor musun? Özet geçiyorum: iş ortaklıkları ve iştirakler, konsolideye direkt karlarıyla katılmıyorlar. Katılınca kombine oluyor. Konsolide de ise özkaynak yöntemiyle hesaplanan bir tutar konsolideye dahil ediliyor. O da 38.7 milyon tl dir. Yani boya ve rohm un özkaynak yönetmiyle hesaplanan katkısı, esas faliyet karı (366 mn) içindeki payıdır. Sonra vergiler vs düşüp 317 ye ulaşıyorsun. Tüm detayıyla anlatamam biraz senin de bakman lazım.

3. ***YENİLGİ YENİLGİ BÜYÜYEN ZAFER***

4. Thyshine bak konsolide de boya yok kombine de boya var. Çünkü onlar öz kaynak yönetimi ile muhasebelestiriliyor. Yani kombine de

5. Pie chartlarda konsolideye direkt kar yazanları koyuyorlar. Ve aralarındaki ilişkiyi görüyorsun orda. Ee boya nerde demeyesin diye de altına o özkaynak yöntemiyle muhasebeleştirilsiği için buraya koymadık diyor. Finansal tabloların detaylı olanını incelemen lazım. Sunum sayfalarından anlayamazsın.69239205-B2D5-45CF-A812-A530AA55B0A0.jpg

Bak burada özkaynak yöntemiyle eklenen 38.7 milyon var. Bunun hesabı şöyle yapılıyor: faaliyet raporunda boya kısmında boyanın 37,7 milyon kar ettiği yazıyor. İş ortaklığı olduğundan al yarısını 19 milyon. Rohm da 50 milyon kar etmiş. Al %40 ını 20 milyon. Toplam 38,7 işte.
    Son düzenleme : Thyshine; 10-08-2022 saat: 21:32.

6.  Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Pie chartlarda konsolideye direkt kar yazanları koyuyorlar. Ve aralarındaki ilişkiyi görüyorsun orda. Ee boya nerde demeyesin diye de altına o özkaynak yöntemiyle muhasebeleştirilsiği için buraya koymadık diyor. Finansal tabloların detaylı olanını incelemen lazım. Sunum sayfalarından anlayamazsın.
    peki niye kombine ile konsolide arasında bu kadar fark var ama dediğini önemsiyorum şu an tatildeyim tatil dönüşü özellikle tek tek bakacağım gerekirse tek tek toplayacağım

7. Senin bu beklemelerin yüzünden ALBRk yi kaçırdım saçma salak bir tahta yapıcinin insafına kaldık. Aptal herifler enflasyon %200 olduğu yerde burada tahta ile oynadıklarını ve kazandiklarini sanıyorlar.
    Ulan buraya bagladigin para ile Polisan boya al koy kenara tereftalat al koy kenara daha fazla para kazanırdın hem biz sen olmayinca daha fazla kazanırdık hem boya satışımızi artırirdin.

Beni burada yıllardır tanıyan tanır hiç bir zaman hakaret etmem kötü söz söylemem sitem dahi etmem kendinize gelin tahta yapıcı ve yandaşları resmen bilancoyu hiç ettiniz ne yaptınız 3-5 hisse sattınız bunu kar mı sayiyorsunuz? Vur şu hisseyi bilanço ile 7 ye sonra haberle 10 yap akıl tutulmasi mi yaşıyorsunuz yoksa güç zehirlenmesi mi?

8. 10 lira da olsa satılık mal yok bende 4 küsüre aldığımız malın maliyeti 10 liraya geldi. 50 centte almışız 33 cente takıldık. 17 cent te gördük sıkıntı yok yola devam.

Sayfa 464/612 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •