Sayfa 465/1012 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565965 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Oha bedavadan biraz pahalı.
    Ben 1400 küsür ödedim.2019 yaklasik 1900 küsür olmuş.
    Degistirecem arabayı başka çaresi yok.
    Abartılı olmasın ama son 16 senede MTV ödemelerimin bugüne yaşlandırılmış ve faiz ile nemalandırılmış olarak 35kTL gibi bir avantajım olduğunu düşünüyorum. Kasko da yaptırmadım, Oradan da 16 yılda 80kTL (bugüne yaşlandırılmış) bir fark olduğunu düşünüyorum. Toplamda sadece 1 arabadan 16 yılda 115-120kTL gibi bir karım olduğunu düşünüyorum.

İnsan bunun gibi 3-4 ana kaleme dikkat ederse 15-20 yıllık bir zaman diliminde çok ciddi bir birikim farkı yakalayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Asıl sorun belki şu an olmayacak , zira halihazırdaki eski konut kredilerini zararı göze alıp %18 yıllık faizle paketlediler diye okudum.

Ama ileride uzun vadeli (10-20 yıl) konut kredilerinin yıllık %7-8 'li rakamlara düştüğü bir ortamda bu kredilerin çoğunun eş zamanlı olarak menkul kıymetleştirilip BES'e kitlendiğini düşünürsek hakikaten yazık olabilir.

BES fon yöneticileri ben bu menkul kıymetleri almayacağım diyebilecek mi?

Yukarıda paylaştım yapılan değişiklik ile devlet katkısının nemalandığı fonların arasında VDMK'larda olacakmış. Yani devlet katkısının %70'i hazinenin gösterdiği özel nemalanma oranına sahip tahvillerde duracak , %30 luk kısmına da örneğin konut kredilerinin paketlendiği VDMK'lar alınabilecek.
    Ya bu memlekette hep mi gariban oyulacak,hep mi vatandaş kandırılacak.Memlekette bir ton iş çevrilir,gelir garantili köprüler havaalanları,yollar ,hastaneler yapılır milyon kişi köşeyi döner,vergi afları olur vergisini ödemeyen bir ton çakal nemalanır,imar affı olur keza öyle, devleti zarara sokan bir ton iş olur bunlar devletin bütçesini bozduğundan devlet asli görevlerini layıkıyla yapamadığından enflasyon azıyor denmez ama emekliye, işçiye ,memura enflasyon kadar zam olacak denince aman ha bunu bu kesime vermeyelim yoksa harcarlar enflason azar param arttı zanneder faydasını göremez teraneleri başlar.Ya bırak enflasyon azarsa azsın adam bir nefes alsın az bişi rahatlasın istemezler.Zorunlu bes yapman ayrı garabet o besi yönetme hakkını adamın elinden alman ayrı garabet,o paralarla inşaatçıların batık kredilerini fonlaman en büyük garabet.Ya bırak asgari ücretin zorunlu besi mi olur adam zaten açlık sınırında ver işte adamın parasını.Yok biz adam olmayız ,bence gelen global krizde bu kafalarla çok çekeriz.Ha halkımız bunlara layık mı,onu da martda göreceğiz artık.

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Daha once bahsettim mi bilmiyorum ama 6 ayligina Turkiyeye gelmeyi dusunuyoruz. Bir arac almayi dusunuyorum. Sizinde dusuncelerinizi almak isterim.

Yeni almayacagim, 2. el alacagim. SUV istiyorum. Aklimda ki modeller sunlar

VW TIGUAN

HYUNDAI IX35

MITSUBISHI ASX

PEUGEOT 2008

SUZUKI VITARA.

Baska bir onerisi olan varsa da lutfen paylassin. Arabaya ayirmak istedigim butce 70 80 bin civari. Eger sonrasinda kalmaya karar verirsek 0 bir araba alabilirim (Esim calismaya baslarsa OTV odemeden alabilir) ya da 2.el temiz bir Range Rover Evogue dusunuyorum.
    Benim arabam satılık ama, kendinize uygun görmezsiniz sanıyorum.
    2005 model kia sorento ex.4x4 istediğim fiyat 43 tl.
    Diğer forum uyelerinede duyurulur.

4. Bu hataları yapanlara oy verenler ekmek arası makarna yedikleri için hiç bi şey olmaz, hiç bi şey değişmez....
    Ancak ekmek ve makarna bulamadıkları zaman sorgularlar....beyinde sorgulayacak hücre kalmışsa tabii...!!!

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ya bu memlekette hep mi gariban oyulacak,hep mi vatandaş kandırılacak.Memlekette bir ton iş çevrilir,gelir garantili köprüler havaalanları,yollar ,hastaneler yapılır milyon kişi köşeyi döner,vergi afları olur vergisini ödemeyen bir ton çakal nemalanır,imar affı olur keza öyle, devleti zarara sokan bir ton iş olur bunlar devletin bütçesini bozduğundan devlet asli görevlerini layıkıyla yapamadığından enflasyon azıyor denmez ama emekliye, işçiye ,memura enflasyon kadar zam olacak denince aman ha bunu bu kesime vermeyelim yoksa harcarlar enflason azar param arttı zanneder faydasını göremez teraneleri başlar.Ya bırak enflasyon azarsa azsın adam bir nefes alsın az bişi rahatlasın istemezler.Zorunlu bes yapman ayrı garabet o besi yönetme hakkını adamın elinden alman ayrı garabet,o paralarla inşaatçıların batık kredilerini fonlaman en büyük garabet.Ya bırak asgari ücretin zorunlu besi mi olur adam zaten açlık sınırında ver işte adamın parasını.Yok biz adam olmayız ,bence gelen global krizde bu kafalarla çok çekeriz.Ha halkımız bunlara layık mı,onu da martda göreceğiz artık.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Abartılı olmasın ama son 16 senede MTV ödemelerimin bugüne yaşlandırılmış ve faiz ile nemalandırılmış olarak 35kTL gibi bir avantajım olduğunu düşünüyorum. Kasko da yaptırmadım, Oradan da 16 yılda 80kTL (bugüne yaşlandırılmış) bir fark olduğunu düşünüyorum. Toplamda sadece 1 arabadan 16 yılda 115-120kTL gibi bir karım olduğunu düşünüyorum.

İnsan bunun gibi 3-4 ana kaleme dikkat ederse 15-20 yıllık bir zaman diliminde çok ciddi bir birikim farkı yakalayabilir.
    tlc aşırı pintiler üstat bizi keşfetseler iyi bir program çıkardı bahri&rxpu ben evdeki sabit tlf hattı kapatarak yılda 600 tl tasarruf yaptığımı ve reel faizimi artırdığımı düşünüyorum daha çok farklı fikirlerim var aslında da burası yeri değil

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Devletin amacı hakikaten tasarrufu özendirmek olsaydı, çok basit olarak belirli meblağlarda ve sürelerde açılan mevduattan stopajı kaldırırdı. Böylelikle sistem daha inandırıcı olurdu.

Örneğin belirli bir meblağa kadar (BES limitine benzer) mevduat bankalar arası taşıma serbest olmak kaydıyla stopajdan muaf tutulabilirdi.

Bu olmadığına göre yüksek yönetim giderleri , karışık , verimsiz yapısı ve kuralları ile halihazırdaki BES hazine tahvillerini uygun fiyattan fonlamak ve devlete kaynak yaratmak için tasarlanmış bir aygıt izlenimi uyandırıyor.

Yapacak bir şey yok. devlet neyi nasıl isterse öyle oluyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Bi de bu parayi temettu hisselerine yatirdigimizi dusunelim.
    Kose olurus evelallah
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    tlc aşırı pintiler üstat bizi keşfetseler iyi bir program çıkardı bahri&rxpu ben evdeki sabit tlf hattı kapatarak yılda 600 tl tasarruf yaptığımı ve reel faizimi artırdığımı düşünüyorum daha çok farklı fikirlerim var aslında da burası yeri değil
    Ben de iş yerindeki ve evdeki sabit hattı fiber internete taşıdım. Hem de numara değiştirmeden. Aylık sabit ücret yok. Hatta bir ara ayda 1000 dakika konuşma bedavaydı.

Ancak TLC'dekiler bence kafayı yemiş. Önemli olan hayat konforundan taviz vermeden tasarruf edebilmek. Telefon edebiliyor muyum edebiliyorum. ama daha ucuza eh o zaman tamam.

Ama adamlarınki artık hastalık halini almış. En son bir programda adam bulaşık makinasını fırın olarak kullanıp yemek yapıyordu.
    Yemekleri Aluminyum folyoya sarıp bulaşık makinasının içine koyuyor?!?!. Neymiş hem bulaşık yıkayıp hem de yemek pişiriyormuş.

Dünyayı gezeceksin en iyi şeyleri yiyeceksin, en iyi yerleri göreceksin ama bunları maksimum marjinal faydada yapacaksın.

Örneğin 3-4 yılda bir kere 5 yıldızlı otelde bir Avrupa tatili yapacağına, Her yıl 1-2 kere 3 yıldızlı iyi bir otelde Avrupanın her yerini gezebilirisin.

Bence işin sırrı bu.

Sayfa 465/1012 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •