Sayfa 467/742 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon
Arama sonucu : 5933 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Toplam Üretim: 39,96 MWh
    tosunlar jes

2. Toplam Üretim: 42,64 MWh
    ges

3. akça res gerçekten verimli.. aynı verimlilik çalışmalarının Aliağa tarafında da yapılması üretimi ciddi oranda artıracaktır..

ayrıca yeni kapasite artışının akça tarafında olması ideal bir durum..

buna ek olarak yeni jes kurulacaksa bunu yabancı bir ortakla yapmak finansman açısından şirketi de rahatlatır.. umarım bu yönde bir gelişme olur..

4.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Enerji tarafını sormuştu bir arkadaş, üretim vs. Paylaşımlar biraz temkin içermektedir

https://twitter.com/LRDR_ekofut/stat...90683078578177
    Hocam selamlar. Floodunuzda domates uretiminin gıda tarafinda ki cironun küçük bir kısminı oluşturdugundan bahsetmişsiniz ama benim gördüğüm yıllik 7700 ton üretim var seracilikta ve tamamı yurtdisina gidiyor diye biliyorum. Ton fiyatinin 2000 usd den aşağı olmayacagini tahmin ediyor ve ilk 6 ayda tarim tarafindaki ciroda %30 üzerinde bir katkı sağladığını düşünüyorum.

Net kara katkısının ise bu %30 un daha ustunde, %35-40 aralığında oldugunu düşünüyorum. Yani kısaca domates üretiminin şu gunlerde hiç te yabana atilmayacak bir gelir oluşturduğu fikrindeyim.

Saygılar...

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Hocam selamlar. Floodunuzda domates uretiminin gıda tarafinda ki cironun küçük bir kısminı oluşturdugundan bahsetmişsiniz ama benim gördüğüm yıllik 7700 ton üretim var seracilikta ve tamamı yurtdisina gidiyor diye biliyorum. Ton fiyatinin 2000 usd den aşağı olmayacagini tahmin ediyor ve ilk 6 ayda tarim tarafindaki ciroda %30 üzerinde bir katkı sağladığını düşünüyorum.

Net kara katkısının ise bu %30 un daha ustunde, %35-40 aralığında oldugunu düşünüyorum. Yani kısaca domates üretiminin şu gunlerde hiç te yabana atilmayacak bir gelir oluşturduğu fikrindeyim.

Saygılar...

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ortak domates gıdanın küçük ayağıydı, bahsettiğiniz fiyatlarla satış olduğunu sanmıyorum bu çeyreğe kadar, bundan sonra daha yüksek fayda gösterebilir, tabi benim tahminim, yanılıyor olabilirim. Diğer gıda işlerinde oluşabilecek karlılık düşüşünü dengeleyip marjı korutsun domates yeter bize

6.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Ortak domates gıdanın küçük ayağıydı, bahsettiğiniz fiyatlarla satış olduğunu sanmıyorum bu çeyreğe kadar, bundan sonra daha yüksek fayda gösterebilir, tabi benim tahminim, yanılıyor olabilirim. Diğer gıda işlerinde oluşabilecek karlılık düşüşünü dengeleyip marjı korutsun domates yeter bize
    Smyrna seracilik ın sitesinde şeker domates uretiminin yıllik 1000 ton olduğu ve toplam uretimin %13 ü nü oluşturduğu bilgisi var. Buradan toplam üretimin yillik 7700 ton civarında olduğunu anliyoruz.

Bir iki ay önce Avrupa ulkelerinin bizden 3 euro ya domates almak için sıraya girdiği ile ilgili bir yazı okumuştum. Ben ihtiyatli olarak 2 euro-usd aldım. Smyrna nın urettigi domates kalitesindeki domatesler iç piyasada bile kg fiyatı 30-35 tl den aşağı değildir.

7700 x 2000 = 15.400.000 usd ve 285.000.000 tl yillik ciro eder.

Seralarin üretim teknigi ve jeotermal avantaji nedeniyle %35-40 favök marjindan aşağı çalıştığını zannetmiyorum. Sizinde dediginiz gibi ilk 6 ay belki bahsettigim kadar katkı yapmamistir ama 2. 6 ayda bu katkiyi yapar diye düşünüyorum hocam.

Tekrardan saygılar...

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : balıkadam; 30-10-2022 saat: 19:33.

7.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    alarko
    mndrs
    ittifak
    metur
    glyho

portföyde orta vadeli 5 hisse devam.. alark ve mndrs ağırlığı %60 civarı..

froto uzun vade.. karlarla alıyorum..
    Birçok forumdaşın ağırlığı menderesten yana. Sonumuz hayr olsun

1) mndrs
    2) golts ( biraz heycan biraz karşıt yatırımcılık. klinkerde ihracat zayıf lakin iç pazar birazcık canlı ve tekniği güzel )
    3)Desa ( deri sektörü ihracat canlı bu aralar )
    4)makim ve ruby ( ikisinde de miktar azaltıp mndrs aldım ama ikisini de seviyorum ayrı ayrı)
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

8.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Birçok forumdaşın ağırlığı menderesten yana. Sonumuz hayr olsun

1) mndrs
    2) golts ( biraz heycan biraz karşıt yatırımcılık. klinkerde ihracat zayıf lakin iç pazar birazcık canlı ve tekniği güzel )
    3)Desa ( deri sektörü ihracat canlı bu aralar )
    4)makim ve ruby ( ikisinde de miktar azaltıp mndrs aldım ama ikisini de seviyorum ayrı ayrı)
    hocam bazen o değilde nerede yan kağıt var, patronu lanet ama değeri olan kağıt var yapışıyoruz menderes bunların piri..
    meturda olmamanız beni derinden yaraladı demeden edemeyeceğim..

Sayfa 467/742 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •