Onemli Gunler Banner
Sayfa 468/607 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Pozitif haber akışı, temettü ve bilanço dönemi olmasına rağmen kağıt yerinde sayıyor.

evet! son iki gün yaklaşık yüzde 13 primli olmasına rağmen söylüyorum bunları..

2. 26 üzeri bir kapanış çok olumlu olur yarın için.

25.76'daki 35 bin lotu alırlarsa 26 üzeri kapatır rahatlıkla.

3. 26'nın kapısında kapattı. Üstüne de çıktı bir ara ama tutunamadı kar satışları geldi.

Aslında bir çok gıda firmasının tavan olduğu yada %8-9 yaptığı bir günde tavan da olabilirdi. Ama nedense benim yatırım yaptığım hisselerin tavan olmaya karşı bir alerjisi oluyor nedense

ULUUN , AVOD , MERKO , İZTAR , PENGUEN gibi hisselerin tavan kapatması , yarın da bu hisselerin alıcılı açılacağının göstergesi eğer bu gece çok olağanüstü bir olay olmazsa.

Bu durumda biz de yarın 26 üstünde kalmayı deneyeceğiz . Birkaç gün iyi işlem hacmi ile 26 üstünde kapatırsak 31-32'lerin yolu açılır.

Hem Gıdalardaki olumlu hava , hem de Cuma günü temettü için hak kullanım günü olması hisseyi alıcılı tutacaktır bu hafta sonuna kadar diye düşünüyorum. O zaman belki bu meşhur 26 direncini kırmış oluruz.

Herkese hayırlı iftarlar hayırlı kazançlar.

4. Pınarlarda müthiş baskı var.anlamis değilim.pandemi ile karını en fazla artiran hisse petun.ama en arkada giden petun.uluunla arada bir etkilesiyor Fakat petunda un işi yok sadece isminde kaldı.sirket isim degisikligine gitmesi lazım.ben 35 civarı kar bekliyorum 6 aylığı daha iyi bekliyorum.9 aylıkta turizmden dolayı iyi gelir.bu sene temettü 2-2.5 civarı bekliyorum.

5. Hayırlı iftarlar hayırlı kazançlar Üstadım.
    Bizim çılgına selam olsun 😃
    Penguen biz 13 Nisanda 27.5 yi zorlarken 4.8 leri zorluyordu diye hatırlıyorum.Petun ,penguen paritesi 5.7 ydi son zirvelerde.Bizden fazla düştü son yükselişlerden bahsediyorum.O yüzden tepkiside daha fazla olmuş olabilir.
    Bize 26 desen penguende 4 desen.
    Şu anki petun,penguen paritesi 6.5.
    Yani 1 lot petuna şu an 6.5 lot penguen alınır.
    Tabi bu kıstas doğru bir analiz değil.Dinamikleri çok farklı olabilir.Bizim çılgın faktörü vs.
    Yani kısaca son düşüşüne göre bir tepki gelmiş olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Force Yazıyı Oku
    Pınarlarda müthiş baskı var.anlamis değilim.pandemi ile karını en fazla artiran hisse petun.ama en arkada giden petun.uluunla arada bir etkilesiyor Fakat petunda un işi yok sadece isminde kaldı.sirket isim degisikligine gitmesi lazım.ben 35 civarı kar bekliyorum 6 aylığı daha iyi bekliyorum.9 aylıkta turizmden dolayı iyi gelir.bu sene temettü 2-2.5 civarı bekliyorum.
    İnşallah dedikleriniz gerçekleşir Sn. Force
    Son bilanço tahmininiz isabetliydi.

7. Bilanço bu cuma gelir muhtemel geçen sene pandemi dolayısıyla Mayıs sonu gelmiş diğer yıllar 25-30 Nisan arası gelmiş.

8.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    Ben şu daha önce yaptığı hareketin benzerini bekliyorum..Yapar yapmaz bilinmez tabi

Haftalık periyot çizgi altında kalmadıkça bozulma olmaz..

Benzerlik çalışacaksa daha yolun başındasın

Sayfa 468/607 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •