Sayfa 468/1252 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. 500 baz puan artışının enflasyondaki yükseliş ile nötr lediğini söyleyen çok ekonomist var. Aksini söyleyenler çakma ekonomist:-) ya da a haberi izliyorsun:-)
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ekonomistlerde de bir görüş birliği oluşturulmuş efendim faiz artmalı ancak bir ovp yi görelim efendim faiz artışı çözüm değil 500 arttı da ne oldu efendim dünyanın en yüksek faizini veriyoruz nereye kadar faiz artacak her şeyi para politikasına bağlayamayız bu kur seviyesini hak etmiyoruz hergün bu sözleri duymaktan beynim yoruldu
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    500 baz puan artışının enflasyondaki yükseliş ile nötr lediğini söyleyen çok ekonomist var. Aksini söyleyenler çakma ekonomist:-) ya da a haberi izliyorsun:-)
    pek çoğu ne diyeceği konusunda şaşırmış durumda benim gözlemim bu önce faiz artmalı diyor 15 saniye sonra ama çözüm mü hayır diye lafı bambaşka noktaya getiriyor izleyen birisi ekonomistin yaptığı yorumdan faiz artırımını destekliyor yorumunu da çıkarabilir desteklemiyor yorumunu da çıkarabilir

3. Faiz arttırımı konusunda arada geçecek diyaloğu ben size söyliyeyim
    Damat: Bubacım merkez bankası faiz arttırılması lazım uçuruma doğru yuvarlanıyoruz diyo
    Reis: Olmaz öyle şey, ısrar etmesinler hepsini külliyeye çağırır kırbaçlatırım
    Damat: Tamam bubacım söylerim
    Merkez Bankası: Faiz arttırmaya gerek yok, ekonomik göstergeler olumlu

4. https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...598816768?s=19

Commerzbank: TCMB'nin dün rezerv mekanizmasında değişikliğe gitmesi iki şeyi ortaya koydu: 1- TCMB durumdan endişe duyuyor ve bir adım atması gerektiğini düşünüyor 2- Ancak TCMB'nin faizleri artırmaya ceraseti yok veya bunu yapmasına
    artık izin verilmiyor
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. ABD ile ön mutabakat sağlandığı haberi boşta kaldı piyasa bekliyor haberi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...912310784?s=19

Commerzbank: Gelişmelere bağlı olarak TL'nin destek bulmak yerine 5,40 seviyesine geriledi. TL'de kısa süreli toparlanma krizin sona erdiği anlamına gelmez. Türkiye'nin cari işlemler açığının finansmanı konusunda bir risk var. Bu büyük bir reel ekonomik krize ulaşabilir

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Çok anlamam ama öncü gösterge olabilir
    Bizim borsa kapandıktan sonra çakılmış
    Yarın borsada cümbüş olabilir

Evet bu işten hiç anlamadığımı teyit etmiş olduk tekrar..Borsa artıda

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    pek çoğu ne diyeceği konusunda şaşırmış durumda benim gözlemim bu önce faiz artmalı diyor 15 saniye sonra ama çözüm mü hayır diye lafı bambaşka noktaya getiriyor izleyen birisi ekonomistin yaptığı yorumdan faiz artırımını destekliyor yorumunu da çıkarabilir desteklemiyor yorumunu da çıkarabilir
    Ben de bu şekilde gözlemliyorum, lafı başka yere getirmeseler zülfiyare dokunacak diye korkarak yorum yapıyor çoğu. Zaten bu şekilde konuşmaya devam edenleri de sunucu hemen susturup konuyu değiştiriyor iki de bir geçen ay çok geç kalmış bir şekilde yapılan 500 baz puana getiriyor, yeter bu kadar faiz demeye getiriyor. Güya çok yüksek faiz veriliyormuş, enflasyondan, reel faizden bahseden yok...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 468/1252 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •