Sayfa 469/579 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: HALK Cafe - III

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Hulk da kara para aklama yok.

Iran a ambargo konulunca gıda ve ilaç hariç tutuldu. Iran ben bunların parasını nasıl ödeyeceğim deyince turkiyeye sattığın doğalgaz ile dediler.

Bu doğalgaz parası hulkta birikti. Zarrab da paravan şirketler ile ben irana ilaç gıda satıyorum verin paramı dedi. Hatırlarsanız bir ara ben ülkenin dış ticaret açığını kapatıyorum dedi.

Esasen zarrab abd nin adamı. Iran da abd nin ülkesi. Iran ve abd ambargo ile ülkeyi soyuyorlar.
    Ambargo oldukça iran halkı zenginleşemiyor ve sadece karnım doysun durumunda kalıyor.

Neyse bu herif belki rüşvet verdi belki vermedi ihracat dosyalarını isletti ve biriken paradan bol bol aldı. Bir de kankasina kaçtı.

Uzun lafın kısası para aklama yok. Irani soyma var. Adam bizide soydu kdv iadesi aldı.

Tabi bunlar 15 temmuz itibari ile bitti.

Abd bize ceza kesemeyecek bence çünkü derin devleti trumpi yola getirdi bence. Ayaklanma sonrası savcı degisti. Çünkü soydukları ülke uğruna bizi kaybetme noktasına geldiler bu yüzden derinleri rahatsız oldu. Is israil 'in güvenliği noktasına kadar gidebilir. Çünkü esat ve rusya kazandı. Kaybetseler idi bize gerek kalmadan korurlardı.

Belki göstermelik ceza gelebilir ama o bile çok tehlikeli onlar acısından. Üste para vermis bu para ile sermaye arttırımı yapılmış bile olmuş olabilir.
    Su yazdiklarina itibar edenlerin IQ sunu cok merak ediyorum. Hepsi yanlis hepsi bos.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Abd tarihindeki en buyuk kara para aklama davasimi?

Bir link varmi bunu yazan?
    https://www.courthousenews.com/no-de...halkbank-case/

WASHINGTON (CN) – A month into Senator Ron Wyden’s investigation of Halkbank, the Turkish state-run bank accused of the biggest money-laundering scheme ever charged in U.S. history

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
    O iş investigation halinde. Oradan bisi çıkmaz.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
    Konu bahsi ise ambargo delmek o da bm nın uranyum zenginleştirme engellemesi için yaptığı. Hatta bu iş abd ambargosu da değil bm ambargosu. Esasen bu davanın yeri de yanlış.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
    Zarrab davada ambargo deldim demedi rüşvet ve paravan şirketler ile hulkdaki iran parasını huplettim dedi. Zaten atilla da bu yüzden ceza almadimi orada.
    Son düzenleme : secbul; 28-06-2020 saat: 07:57.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
    Onun için bu davada en minik kötü sonuç çıksın abd yanlış davranmış olur ve bizi kaybeder. Bu davaya gitmek savunma vermek bile yanlış bence. Iran gitsin dava açsın abd ye bizi dolandırdınız diye.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Su yazdiklarina itibar edenlerin IQ sunu cok merak ediyorum. Hepsi yanlis hepsi bos.
    Benim iq um hepinize bol bol yeter.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,795
    Blog Entries
    1
    Size buradan aylarca çok ceza gelir aza indirilir merak etmeyin diye aylarca algı kasıp kabul etmenizi boyun egmenizi sağladılar. Benim vergilerim ile kurulmuş bankaya ceza gelmesi ucu savaşa bile gidebilecek durum doğurabilir. Ben vatanımın parasını toprağını yedirmem arkadaş yediren olur ise sonuçlarına katlanır.

Zarrab iranin parasını yedi tasası bize mi kaldı. Abd götürsün davayı bm e versin.

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 469/579 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •