Sayfa 47/509 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon
Arama sonucu : 4065 madde; 369 - 376 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1. Ttkom 400milyon 585bin lira ARAŞTIRMA ve geliştirme için harcama yapmış.bu para bir yerlere transfer edilmiş olmasın?

2.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    Ttkom 400milyon 585bin lira ARAŞTIRMA ve geliştirme için harcama yapmış.bu para bir yerlere transfer edilmiş olmasın?
    Yönetim kurulunda bankaların olması nedeniyle, ttkom da paranın bir yerlere peşkeş çekilmesi olasılığı bana düşük geliyor.
    Kanaatimce TTKOM un bankalarda kalması biz yatırımcılar için daha iyi.

Eğer TVF alacak ise de gerçek değerini bankalara vermesi ve bizler için de çağrı fiyatı belirlemesi lazım.
    Şu an ttkom hakkettiği borsa değerinde değildir. TVF 4 yılda dolar bazında 3 te 1 fiyatına gelmiş olan ttkom hakkettiği değeri vermesi gerekiyor. Ayrıca bu işi lütfen sürümcemede bırakmasınlar. Eğer bankalardan devir alınacaksa fiyatının bir an önce belirlenmesi ve ilan edilmesi gerekiyor.

Ben şahsen bu yıl temettü veriminin %10 u zorlayacağını umut ediyorum. Hedef 1 TL temettü.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

3.  Alıntı Originally Posted by mustican Yazıyı Oku
    Yönetim kurulunda bankaların olması nedeniyle, ttkom da paranın bir yerlere peşkeş çekilmesi olasılığı bana düşük geliyor.
    Kanaatimce TTKOM un bankalarda kalması biz yatırımcılar için daha iyi.

Eğer TVF alacak ise de gerçek değerini bankalara vermesi ve bizler için de çağrı fiyatı belirlemesi lazım.
    Şu an ttkom hakkettiği borsa değerinde değildir. TVF 4 yılda dolar bazında 3 te 1 fiyatına gelmiş olan ttkom hakkettiği değeri vermesi gerekiyor. Ayrıca bu işi lütfen sürümcemede bırakmasınlar. Eğer bankalardan devir alınacaksa fiyatının bir an önce belirlenmesi ve ilan edilmesi gerekiyor.

Ben şahsen bu yıl temettü veriminin %10 u zorlayacağını umut ediyorum. Hedef 1 TL temettü.

çok değerli arkadaşım cumhurbaşkanımız çağrı yaparmı hiç bu mümkündeğil. kanun hükmünde kararname çıkarır yine çağrı yapmaz.milyon tane küçük yatırımcı umut edip beklese yine çağrı yapmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    çok değerli arkadaşım cumhurbaşkanımız çağrı yaparmı hiç bu mümkündeğil. kanun hükmünde kararname çıkarır yine çağrı yapmaz.milyon tane küçük yatırımcı umut edip beklese yine çağrı yapmaz.
    Eskisi gibi devam edemez mi.. TVF satın alır, işletir veya 3. tarafa satılır. Halka açık kısım bağımsız şekilde devam eder.

5.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Eskisi gibi devam edemez mi.. TVF satın alır, işletir veya 3. tarafa satılır. Halka açık kısım bağımsız şekilde devam eder.
    Bu ihtimali zayıf görüyorum.

Hükümete para lazım. Satacak bir şeyler arıyor.

TL ile bankalardan TTKOM u satın alıp, döviz üzerinden de yurt dışına satmayı planlıyorlar. Bu şekilde ülkeye döviz sokmayı hedefliyorlar.
    Son düzenleme : mustican; 02-02-2022 saat: 09:40.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

6.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    evet satın alır işletir karsız bir şekilde veya zararda ettirir. böylece enflasyon sepetinde eksi enflasyonla cumhurbaşkanının istediği rakamları tutturmasına yarar.amaç ttkomun büyümesi değil siyaseten fayda sağlayıp sağlamadığı önemli. bu benim şahsi görüşüm.yatırım tavsiyesi değildir. .inşallah TVF NUNA SATILMAZDA TTKOM DAKİ KÜÇÜK YATIRIMCI TEMETTÜSÜNÜ ALIR .3. tarafa satılır düşüncesi tamamen hayaldir.

7.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    evet satın alır işletir karsız bir şekilde veya zararda ettirir. böylece enflasyon sepetinde eksi enflasyonla cumhurbaşkanının istediği rakamları tutturmasına yarar.amaç ttkomun büyümesi değil siyaseten fayda sağlayıp sağlamadığı önemli. bu benim şahsi görüşüm.yatırım tavsiyesi değildir. .inşallah TVF NUNA SATILMAZDA TTKOM DAKİ KÜÇÜK YATIRIMCI TEMETTÜSÜNÜ ALIR .3. tarafa satılır düşüncesi tamamen hayaldir.
    TVF de kalacaksa çekimser yaklaşırım bende

8.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    TVF de kalacaksa çekimser yaklaşırım bende
    Her şekilde elimizde değerli bir şirket var. Bence borsa fiyatına fazla takılmayın. Her yıl temettünüzü alın ve hisse adedinizi arttırmayı hedefleyin.

Sayfa 47/509 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •