Sayfa 47/371 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon
Arama sonucu : 2961 madde; 369 - 376 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1. Bugün inceledim ve havayı kokladım da endex sanki sert bir yukselişe hazırlanıyor kozalaklar dirençlerini kırarsa endeks üzerinde prim yapmasını beklerim.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by firtina55 Yazıyı Oku
    gübre gibi gidecekse ve iyi bir grup varsa ne içerden iyi haberler alıp ne zaman geleceğini bilerek yukarı sürüyorlarsa ne temel,ne bilanço ne rezerv bilinmezliklerini biliyor ve o zamana kadar götüreceklerdir..madencilik cazip hale gelecek ve maden şirketleri pandemide ilaç ,teknoleji ve teknik malzeme üreten ve tarıma dayalı şirketler kat be kat gitmişse şimdi enerji,madencilik ve tekstil ön plana çıkacaktır...tarımsal şirketler her daim cazibesini sürdürecek...pandemi sonrası havacılık,trizm vs vs..
    kozal 150 üstü kalabilirse daha değişik bir hal alabilir diye düşünüyorum..ama borsa bu ??
    madencilik konusunda aynı kanıdayım kozalak dışında tek madenci prkme sanırım dun ondan da aldım biraz. baktım bakır fiyatları ve dolar yuksekmiş 2020 son çeyrekte çok yuksek bir kar tahmin ediyorum. ayrıca şirket bilançosunu 10 martta gönderecekmiş yazısı gelmiş bu da beni şüphelendirdi ky ya bir ay gidin başka kağıtlarda oynayın der gibi. bu da speğin sert yukselteceğini hissettirdi bana temel veriler de çok iyiydi teknik desen uzun vade kırılım sonrası pullback yapmış destekte hallen.. . 6.41 hafif direnç. kazanırsam kozal da uygun yerlerdeyse tekrar kozala dönmek şartıyla tabi.

3.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    madencilik konusunda aynı kanıdayım kozalak dışında tek madenci prkme sanırım dun ondan da aldım biraz. baktım bakır fiyatları ve dolar yuksekmiş 2020 son çeyrekte çok yuksek bir kar tahmin ediyorum. ayrıca şirket bilançosunu 10 martta gönderecekmiş yazısı gelmiş bu da beni şüphelendirdi ky ya bir ay gidin başka kağıtlarda oynayın der gibi. bu da speğin sert yukselteceğini hissettirdi bana temel veriler de çok iyiydi teknik desen uzun vade kırılım sonrası pullback yapmış destekte hallen.. . 6.41 hafif direnç. kazanırsam kozal da uygun yerlerdeyse tekrar kozala dönmek şartıyla tabi.
    Yukarıda size yazılmış olduğunu düşündüğüm bir yazı var okumadınız her halde.Burada kozal dışında başka HİSSE yazacaksanız onların başlığına yazarsan ben dahil burayı takip edenlere bir güzellik yapmış olursunuz.Bırakın burayı kozal da olanlar paylaşsın okusun.
    “Vicdan insanın içindeki tanrıdır” VICTOR HUGO

4.  Alıntı Originally Posted by demir35 Yazıyı Oku
    Yukarıda size yazılmış olduğunu düşündüğüm bir yazı var okumadınız her halde.Burada kozal dışında başka HİSSE yazacaksanız onların başlığına yazarsan ben dahil burayı takip edenlere bir güzellik yapmış olursunuz.Bırakın burayı kozal da olanlar paylaşsın okusun.
    8-9 ay kadar önce 2 hisse yazmıştım kozaa forumunda ittifak ve klgyo. 2-3 ayda %400-300 prim yapmıştı. klgyo forumunda %400 gideceğini de yazmıştım. o gün cihan şahittir ve sadece o almıştı sanırım. kazandıktan sonra da tekrar kozaaya dönüp portfoyu 2ye katlamıştım.Bu bir öneri değil strateji, full kozalda bulunmayın anlamında. o zaman biz kazanırken speğe daha fazla zarar verebiliriz. ben portföyümü yazdım diye almak zorunda değilsiniz elbet ayrıca %300-400 lük muhabettler öldü artık %20-50 gelse yeter umarım anlatabildim

5. Bakın ben size bütün sene kozal aldırmadım 2 seneye yakın kozaadaydım ve oraya yazdım. Ne zaman ki kozal fk oranında kozaanın %5 altına düştü o zaman aldım %10 düştüğünde artık tamamen kozaldaydım. 13.85 civarı kozaa satıp 78 civarından kozal almıştım.. ve bir daha kozaa forumuna yazmaz oldum. buradan da kozalın diğerlerine göre hala çok çok ucuz olduğu anlaşılabilinir. ne oldu o çok hareketli kozaa ipeğe? günlerce 14.20 ve 13.50 sert iniş çıkışlarına? ne oldu ağır abi dediğiniz kozala? spekülatörün psikolojiye oynadığını anlamadınız mı 2020 yılı boyunca?
    23ay kadar önce 5.30 dan aldığım kozaayı 1385den satıp 78den kozal alarak ve arada bahsettiğim 2 hissede kazanarak %1300 kazandığıma hepiniz yazılarımdan şahit olabilirsiniz. buraya bir şey yazıyorsam kötü niyetimden değil. sizin aleyhinize tek bir şey yazmadım ki ben. mart krizinde bankadan kredi çekip aldım dedim kozaayı. ortalama 8 den .. demek istediğim siz de kedi çekin alındı ama bir sürü eleştiri geldi. o 50 bin liralık kredi bile beşe katladı. speğe ne kadar zarar verirsek o kadar hedefe değil hedef üstüne gitmek zorunda kalır mesele budur

6. Bence başka kağıtlardan bahsetmekte bir beis zarar yok. Karşılaştırma dan daha doğal ne olabilir. Ee bir yerde mecbur diğer kağıtlarına değineceksin. Bence gerekli hatta faydalı bir şey. Ama tabi kanal, amaç değiştirme niyeti olmadan. Eskiden yasal olarak hisse reklamı yapmak yasaktı. Şimdi ise yine aynı olabilir fakat resmi kanallarda bile aleni reklam yapılıyor. Altına yatırım tavsiyesi değildir yazmak bu gerçeği değiştirmiyor. Ama işte kural gelenek bu ya yinede o uyarı yasal olarak kalkan oluyor. Aynı şey borsadan başka alanlarda da var.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

7. Çok ilginç bir veri , Türkiye deki milyoner sayısı son 1 yıl ıcerisinde yani pandemi döneminde ! 82 bin kişi artarak yaklaşık 310 bin kişiye ulaşmış. Yani % 25 ten fazla.

Birde benim pandeminin yatışması sonucu reel piyasa iştahı nın patlamasını bekliyorum sözüm gerçeklesirse bu sayı muhtemelen katlanır. Hatta sirket yatırımların ı takip ediyorum da bu şimdiden görünüyor gibi. YTD.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8. Bu verideki milyoner kriteri nedir acaba ?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

Sayfa 47/371 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •