Sayfa 470/672 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Pzifer'ın çok kirli çamaşırı var insanların farkında olmadığı. Biraz didikleyince çıkıyor google'da hepsi. Masum bir şirket değil.

Silah üreticisi ne olduğunu saklamıyor. Pfizer daha sinsi.

MSCI World ESG UCITS ETF' inin 14% civari saglik sektöründen ve Pfizer'de var icinde.
    Pfizer kesin mavi tabletlerden dolayi BAD ETF'inde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by emre77 Yazıyı Oku
    Midasa da tam güvenemiyorum bir türlü.
    Fintech sektöründe çalıştığımdan dolayı IB ve Midas tamamen rakipsiz diyebilirim.
    Bunların dışındakiler dijitalizme ayak uyduramadı.
    Kalite,güvenlik ve düşük işlem ücreti en önemli kriter fintech sektöründe.
    Son düzenleme : Trade Shark; 24-12-2021 saat: 16:36.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. altın, gümüş vb. emtialar için nasıl yatırım yapıyorsunuz? ya da yapmıyor musunuz? fiziksel, banka'da dijital, yatırım fonları, yurtdışı etf ya da cef denilen yurtdışı aktif fonlar. sprott benim dikkatimi çekti. fiziksel külçe olarak kanada kraliyet darphanesinde tutuyorlarmış. altın, gümüş, hem altını hem gümüşü içeren, paladyum ve pilatini içeren. yönetim ücretleri çok düşük olmasa da aşırı da yüksek değil. ayrı vergi avantajları varmış. peki bize olur mu?

https://sprott.com/investment-strate...ullion-trusts/

5. Altın için NEM var benim hisse portföyünde sadece. Newmont Corp. Temetü de veriyo.

Onun dışında komple fiziksel. ETF MTF bunlar hikaye bence.

ytd

6. Yerli yabancı karışık portföyümün son hali bu. Burada ETF'ler yok. VUKE/VUSA/VUSD var bir de. Toplamın 20% si kadarlar.

Portföy son halini aldı diyebilirim. Aynı şekliyle şu anki miktarın 10 katına çıkarmak hedefim.

Bisti 5 hisseye indirdim. Bugün baya bi budama yaptım.

ytd

7. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku

Yerli yabancı karışık portföyümün son hali bu. Burada ETF'ler yok. VUKE/VUSA/VUSD var bir de. Toplamın 20% si kadarlar.

Portföy son halini aldı diyebilirim. Aynı şekliyle şu anki miktarın 10 katına çıkarmak hedefim.

Bisti 5 hisseye indirdim. Bugün baya bi budama yaptım.

ytd
    Süper ama alkol yok.

Bende 4 yerli, 1 amerikan, 1 çinli 3 ingiliz düşünüyorum. Kalanda eurobond olacak. Bu kadar yeter.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 470/672 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •