Sayfa 470/1230 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. sayın Cautionary

Bu ortam EM ler için en kötü ortam

bunun sebebini açıklar mısınız?

Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Değerli dostlar, ziraat yatırımdan vakıf yatırıma hisse senedi virmanı nasıl yapılabilir? (2 hesabın sahibi farklı kişiler) Masrafı çok olur mu? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Selamlar.
    Ben internet bankacılığı vasıtasıyla, YKB' den kendi hesabımdan, Halk Bank' a başka bir kişiye hisse senedi virmanı yapmıştım 7 - 8 ay önce. 2 - 3 TL gibi bir ücret almışlardı.

3.  Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    sayın Cautionary

Bu ortam EM ler için en kötü ortam

bunun sebebini açıklar mısınız?
    Cümlenin geçtiği yerde zaten yazmışım neden kötü olduğunu.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2019q4-2020q4 dönemi için 1 yıl öncesine göre daha karamsarım dedim ama...bizim için 1. Belkide tek önemli gösterge fiyatlar...önce 101500 sonra da 104500 seviyeleri geçilirse, beklenen yükseliş hareketi başlıyor diyebiliriz.
    Normalde sık endeks yorumu yapmıyorum..ancak kritik bir dönemdeyiz...101.500 kırıldı gibi, 104.500 daha da önemli...burayı da kurarsak 1 yıldır yolunu gözlediğimiz son çeyrek rallisi başlayabilir.

Not: makro görüntü, genel görünüm böyle bir yükselişin zor olduğunu gösteriyor...ama bizim için önemli olan fiyatlar, fiyatlar yükseliyorsa görüntü olumsuz diye kenardan seyredecek hakimiz yok.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de yaptim kucuk bir araci kurumdan baska bir banka kokenli araci kuruma kagitlarin ciktigi araci kurum 3 TL aldi cunku tek cesit idi.
    Yuzbinlerce lot da olsa tek bir lot da olsa ayni para yani cesit sayisina gore.
    Bankalar nasil para bir baska bankaya gitmesin diye yuklu eft parasi almaya calisirlar bazi araci kurumlar da bizdeki takas saklama dusmesin diye boyle yapiyorlar.
    Syg,
    Sabah Ziraat Yatırıma talimat verdim öğleden sonra virman gerçekleşti. 15 TL masraf çıkacağını söylediler. Bu kadar kolay olacağını beklemiyordum valla

6. Selamlar,
    Yukarıda kaya temur isimli arkadaş paylaşınca benim de hikayem aklıma geldi paylaşmak istedim. Borsaya 2009 sonrası girdim. Önce ufak tefek al satlar yaptım. Sonra nasıl olduysa net maaşımın 10 katı bir tutarla brisa bedelsizini yakaladım ve ortalama 160 tl den aldığım brisaları yaklaşık 2 ay içinde 450 tl civarından satmıştım. Fakat bu hayatımda borsadan yediğim en büyük kazık oldu. Hep böyle olacağını düşünerek farklı bir hisse aldım ve 5-6 yıl bekledim. Ama aynı hikaye olmadı tabii ki... hatta reeli geçtim nominal bile zarar etmiş olabilirim. Sonrasında ufak tefek karlar olsa da genelde zarardayım sanıyorum. Bu forumu, Cautionary, Dudu ve aklıma gelmeyen diğer arkadaşları bizim için büyük fırsat olarak görüyorum.

BES ile İlgili daha önceki tartışmaları uzatmamak için girmedim ama ben bes sözleşmemdan oldukça memnunum. Zaman zaman altın ve borsa fonlarında değişiklikler yaptım. Çok söyledigim halde eşim yapmadı Ve likit fonda bekledi. Şu anda ikimizin portföyü arasında ciddi bir fark oluştu. Çoğu Katılımcı fon değişikliğini uygulamıyor maalesef. %25 devlet katkısı ve şirket katkısı ile oldukça cazip diye düşünüyorum. Tabii fon İşletim vb. masrafları herkes kendine göre hesaplamalı.

7.  Alıntı Originally Posted by ruzgarsorfu Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Yukarıda kaya temur isimli arkadaş paylaşınca benim de hikayem aklıma geldi paylaşmak istedim. Borsaya 2009 sonrası girdim. Önce ufak tefek al satlar yaptım. Sonra nasıl olduysa net maaşımın 10 katı bir tutarla brisa bedelsizini yakaladım ve ortalama 160 tl den aldığım brisaları yaklaşık 2 ay içinde 450 tl civarından satmıştım. Fakat bu hayatımda borsadan yediğim en büyük kazık oldu. Hep böyle olacağını düşünerek farklı bir hisse aldım ve 5-6 yıl bekledim. Ama aynı hikaye olmadı tabii ki... hatta reeli geçtim nominal bile zarar etmiş olabilirim. Sonrasında ufak tefek karlar olsa da genelde zarardayım sanıyorum. Bu forumu, Cautionary, Dudu ve aklıma gelmeyen diğer arkadaşları bizim için büyük fırsat olarak görüyorum.

BES ile İlgili daha önceki tartışmaları uzatmamak için girmedim ama ben bes sözleşmemdan oldukça memnunum. Zaman zaman altın ve borsa fonlarında değişiklikler yaptım. Çok söyledigim halde eşim yapmadı Ve likit fonda bekledi. Şu anda ikimizin portföyü arasında ciddi bir fark oluştu. Çoğu Katılımcı fon değişikliğini uygulamıyor maalesef. %25 devlet katkısı ve şirket katkısı ile oldukça cazip diye düşünüyorum. Tabii fon İşletim vb. masrafları herkes kendine göre hesaplamalı.
    En büyük şanssızlık çok karlı bir işlemle başlamak olmuş..sonuçta zararın neresinden dönülse kardır.

Alıntı Originally Posted by ruzgarsorfu Yazıyı Oku
    Selamlar,

Dün cautinin önerdiği programda güzel bir nokta vardı. BES gibi uzun vadeli bir yatırımda likit fon gibi kısa vadeli bir ürünün olmasında tezat olduğu reel getiri düşük olduğundan yönetim gideri ile birlikte negatife bile geçildiği vurgulandı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 470/1230 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •