Sayfa 472/1012 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: Viop LV

1. Yıllarca kubbenin altında yaşamışsın. Askerinin saha çatışması tecrübesi yok..

Şimdi kubbe dışına çıkıp mayınlı, tünelli, keskin nişancılı, hangi binadan ne çıkacağını bilmediğin yere gireceksin ve bunu da bu askerlerin ile yapacaksın...

İç siyasette zaten bitmişsin. Şu an rehin askerlerinin-sivillerinin hesabını ailelerine veremezken, bir de kara harekatının ölülerinin hesabını vereceksin...

Zor be....

Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    ABD'yi küçümseme..
    Gerekirse, yahudileri de vurdurtur.. Hatta YAhudi/yahudiyi vurur,öldürür..

STANDART OİL,
    2.Dünya Savaşında, HİTLER'in uçaklarınının yakıtını veriyordu..
    O uçaklarla,ingiltere bile vuruldu..
    Hitler yahudi katliamı yaparken, Yahudi/Standart Oil, Hitlere uçak yakıtı ile para kazanma derdinde miydi?

Belki,oyunu 10-20 sene ileri götürerek oynadı..
    2 Dünya savaşı bittiğinde kazanan ve güçlü çıkan ABD oldu..Avrupa'nın yıkılması pahasına..
    Bilemiyoruz..

ABD nin ,planları İBLİS'in gücünü aşacak şekilde..
    Tek güç TANRI ise, Onlara göre PARA..para kazanmak,her şeyden,her yerden..kazanmak

Oyunun sonunda %100 başarılılar.. Ufak zayiatlarda önemsiz,onlar için..
    2. dünya savaşını

ABD büyük buhrandan çıkmak için, SAVAŞ EKONOMİSİ'ne geçiş hamlesi olarak biliyorum

6 sene heryer yıkıldı, harab oldu... 2 atom bombasıyla savaşı bitirdi.

yıkılan yerlerin yeniden İMARI için yaratılan ekonomik hareket BUHRAN'dan şıkardı ABD EKONOMİSİNİ

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    vaad edilmiş topraklar ne la..

o niyle oluyo.

bana vahiy geldi.. üsküdar kadıköy bundan gelli komple benim bundan sonra gibim bişey mi.

Vaad edilmiş torpak.
    Babayın
    ben hakkın rahmetine kavuştuğumda
    köyün üst başındaki daşlı tarlayı ortanca kardeşinize verin deki
    tarlaya diyolar.
    Hani vermezsen kardeşler birbirini furuyo onun gibin.
    Yazdıklarımı üzerine alınma
    Hiç biri sana değil.

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    vaad edilmiş topraklar ne la..

o niyle oluyo.

bana vahiy geldi.. üsküdar kadıköy bundan gelli komple benim bundan sonra gibim bişey mi.

Öyle bişi olsa sen sarık cüppe giyip tesbihle gezersin mirim

Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Vaad edilmiş torpak.
    Babayın
    ben hakkın rahmetine kavuştuğumda
    köyün üst başındaki daşlı tarlayı ortanca kardeşinize verin deki
    tarlaya diyolar.
    Hani vermezsen kardeşler birbirini furuyo onun gibin.
    eee bu dünyada hepimiz kardeşiz..

dinsel anlamda ademden geldik.

adem babam olur

ben karışmam üsküdarınan kadıköy benim.

.....

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Şu ARALIK VADE çok heyecanlı olacak...Ortası yok...Bence ARALIK VADE ENDEKS KONTRATI ya 7000 ü görecek ya da 11.000 üzerini.

Bu kadar sıkışma fazla sürdürülemez.

Aralık vade şimdi 9174
    7000 in imkanı yok

akkız 35, garan 55 iken XU030.. 890000 ortalamada idi diyelim

savaş çıktı.. fdow 35000 den 33500 e % 5 düşmesine rağmen

akkız 31,5, garan 49,5 (%10 düştü ) xu030 850000... % 5 düştü

yani; BİST'i hangi ortam olursa olsun, her türlü tutmaya yemin etmişler, 1 birim salsalar.. dönüp 2 birim kaldırıyorlar

7. Konuyu şöyle tamamlamış olayım:

Soru:Şöyle bir hesap yapalım. Benim portföy büyüklüğüm 100 birim olsun. Bunun yüzde beşini riskli yatırımlar için ayırayım. Ve bu ayırdığım payın yarısı batak olsun ki bu iyi bir ihtimal, diğer yarısıyla da on kat kazanmış olalım. Bu durumda portföy ne kadar büyümüş olur? Kalan her şeyin sabit durduğunu varsayalım

GPT: Portföyünüzün başlangıçta 100 birim olduğunu ve bu miktarın %5'ini riskli yatırımlar için ayırdığınızı belirttiniz. Bu durumda riskli yatırımlar için ayrılan miktar 5 birim olur (100 birim x 0.05 = 5 birim). Bu 5 birimin yarısını, yani 2.5 birimi kaybettiğinizi, diğer 2.5 birimle ise on kat kazanç elde ettiğinizi varsayıyoruz.

1. Kayıp durumu: 2.5 birim kaybedilir.
    2. Kazanç durumu: 2.5 birim x 10 = 25 birim kazanç elde edilir.

Bu durumda, toplam kazanç miktarınız 25 birim - 2.5 birim = 22.5 birim olur.

Portföyünüzdeki diğer 95 birim sabit kaldığı için, yeni portföy büyüklüğü 95 birim (sabit kısım) + 22.5 birim (kazanç) = 117.5 birim olur.

Sonuç olarak, portföyünüz 117.5 birim büyüklüğüne ulaşmış olur.

Özet: bu iyimser bir senaryo ve bir vade de yok gördüğünüz gibi. Bu sebeple her zaman, kendi koşullarınız dahilinde bir risk iştahı ile en iyi alternatiflere odaklanmak ve sürekli yenilerini keşfederek ilerlemek makul bir senaryo olsa gerek

Sağlıkla …

Alıntı Originally Posted by ugusek Yazıyı Oku
    Mesela

https://x.com/marshcap0/status/17126...EY6ydxxsk8_Eyg

Muhtemelen bunun gibi birçok vardır. Ama tavsiye etmem.

Gene mesela openAI vardı geçen sene, fakat borsaya açık değildi. Şu an şirkete 90 milyar dolar değer biçiliyor ki böyle giderse değeri bir 10x daha yapabilir

Yani bulunmaz şeyler değil ama almak cesaret isteyebilir. Tamamen risk algınız/bütçeniz ile ilgili

Ha bir de borsaya değil de daha ikinci lig diyebileceğimiz şirketler/hisseler de olabilir. Ama tam yaptırımcı olmanız gerek orada. Mesela ben kuşkonmaz tarlasına ortak olmuştum, ki kuşkonmaz 2. Sene ürün veren ve 10 sene sonra ömrü tükenen bir bitki, gibi …

Sağlıkla …

8. Defence Turk
    @Defence_Turk
    ·
    2s
    ������İsrail Hava Kuvvetleri'ne ait taarruz helikopterleri ����Lübnan sınırında Hizbullah unsurlarına vuruyor. Hizbullah'ın elinde çeşitli güdümlü tanksavar füzeleri ve hava savunma füzeleri (MANPADS) bulunuyor.
    FORMASYON AVCISI -53

Sayfa 472/1012 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •