Onemli Gunler Banner
Sayfa 474/981 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Anket Sonuçlarını Gör: TCMB Faiz Kararı Ne Olur?Oylayan 12. Bu ankete katıldınız.
    Bu anket 24-07-2019 günü ve saat 10:25'de sona erecektir.
    Sabit Kalır 0%
    100 puan iner 16.67%
    200 puan iner 0%
    300 puan iner 25.00%
    500 puan iner 58.33%

https://www.hisse.net/topluluk/showt...t=36549&page=2

Oy kullanalım.

2. Internetten buldum..doviz cok etkilenmemis görünüyor..kapalicarsi kurları Screenshot_20190706-122626_Chrome.jpg

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
     Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    DEĞERLİ BÜYÜKLERİM,
    sn cumhurbaşkanı bundan yaklaşık 1 ay önce İHRACAT VE TURİZM sektörünüde desteklemek minvalinde şöyle bir açıklaması olmuştu

İHRACATÇILARA DESTEK
    İhracatçılarımızı desteklemek için geçen yıl 2 milyar lira, bu yıl ise 3.1 milyar lira kaynak ayırdık. Türk Eximbank'ın sermayesini 3 milyar liradan 10 milyar liraya çıkardık. Geçtiğimiz yıl sektöre 44.2 milyar dolar tutarında finansman desteği sağladık. Böylece toplam ihracatımızın yüzde 26'sını finanse etmiş olduk.

BİNDE 1'LİK KAMBİYO VERGİSİ İHRACATÇIDAN ALINMAYACAK
    Şimdi sizlere bir müjde daha vermek istiyorum. Bugün imzaladığım, yarın da Resmi Gazete'de yayımlanacak. Sanayi sicil belgesi sahipleri ve ihracatçı birliklerine yapılan döviz satımlarına muafiyet getiriyoruz. Artık ihracatçılarımız döviz alırken binde 1'lik kambiyo vergisi ödemeyecek. Döviz spekülasyonu için aldığımız önlemlerin ihracatçıları etkilemesinin önüne geçiyoruz. Yönetim sistemindeki değişikliğin faydası bu.

açıklaması yapıldı ,
    ben nacizane ; Geçtiğimiz yıl sektöre 44.2 milyar dolar tutarında finansman desteği sağladık. Böylece toplam ihracatımızın yüzde 26'sını finanse etmiş olduk.
    cümlesinden hareketle bu yıl turizm ve ihracatcıya bu kaynak aktarımının yapılamayacağı ve dahi desteğin ancak kurdaki artışla yapılacağı inancıdayım
    bunun ilk ayağı olarakta tcmb başkanının görevden alınarak başladığını düşünüyorum
    her türlü yorumunuza saygı duyuyorum hürmetler..
    Çok mantıklı.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,450
     Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Internetten buldum..doviz cok etkilenmemis görünüyor..kapalicarsi kurları Screenshot_20190706-122626_Chrome.jpg

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O pazartesi belli olur.Asil tepkiyi yabancı verecek.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    yeni partiler çıkmak üzereyken yaşanakcak yeni kur şuku erken seçim getirir.....

2001 reloaded ?
    Yeni parti çıkmaz hocam, onlarda o cesaret yok bence...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Cds 500 u geçerken bist diplerken faiz eski seviyesine cikarken mb rezervleri sifirlarken
    Kamular hangi dolari satti da dolar gidemedi eski dibine yoneldi
    Bu soru çözülmeden dolardan umutlu değilim

7. Yeni merkez bankası başkanı Murat Uysal'ın Halkbank'ta çalışırken 2009 yılında yaptığı bir yorum:

Bu yorumdan beyninde oluşturduğu stratejileri ve düşünce tarzı incelenebilir.

Halkbank Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanı Murat Uysal: TCMB açıklamaları arasında en önemli olanı bence 'faizlerin üç yıllık tahmin ufku boyunca tek haneli seviyelerde kalabileceği öngörülmektedir' açıklaması. Piyasada önümüzdeki yıl ikinci yarından itibaren faiz artırımına başlayabilir görüşleri vardı. Ben zaten bu görüşlere katılmıyordum ama açıklamalar konuyu daha da netleştirdi. TCMB'nin '3 yıl' boyunca söylemi 1 yıl değil de daha uzun bir sürece faizlerin düşük seviyelerde kalacağını netleştirdi. Bu çok önemli. Bu nedenle ikincil piyasada faizler yüzde 11'in altına tarihi düşük seviyelerine indi. Daha uzun vadeli Hazine kağıtlarında da aşağı yönlü hareket görülmeye başlandı. Böylece artık faiz tarafında yeni bir bölgeye geçiyoruz ve artık faizlerde yüzde 14'lerin uzunca bir süre görülemeyecek seviyeler olduğunu gösteriyor. Güne damgasını vuran açıklama bu.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yeni merkez bankası başkanı Murat Uysal'ın Halkbank'ta çalışırken 2009 yılında yaptığı bir yorum:

Bu yorumdan beyninde oluşturduğu stratejileri ve düşünce tarzı incelenebilir.

[FONT="]Halkbank Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanı Murat Uysal:[/FONT] TCMB açıklamaları arasında en önemli olanı bence 'faizlerin üç yıllık tahmin ufku boyunca tek haneli seviyelerde kalabileceği öngörülmektedir' açıklaması. Piyasada önümüzdeki yıl ikinci yarından itibaren faiz artırımına başlayabilir görüşleri vardı. Ben zaten bu görüşlere katılmıyordum ama açıklamalar konuyu daha da netleştirdi. TCMB'nin '3 yıl' boyunca söylemi 1 yıl değil de daha uzun bir sürece faizlerin düşük seviyelerde kalacağını netleştirdi. Bu çok önemli. Bu nedenle ikincil piyasada faizler yüzde 11'in altına tarihi düşük seviyelerine indi. Daha uzun vadeli Hazine kağıtlarında da aşağı yönlü hareket görülmeye başlandı. Böylece artık faiz tarafında yeni bir bölgeye geçiyoruz ve artık faizlerde yüzde 14'lerin uzunca bir süre görülemeyecek seviyeler olduğunu gösteriyor. Güne damgasını vuran açıklama bu.
    İşte beklediğimiz başkan adam bu murat adam adammmmmmmm adamın dibi.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Sayfa 474/981 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •