Sayfa 477/1032 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Bedelsiz de verebilir. Sonuçta temettüde kesinti yaptı. Versin %100 bedelsizimizi ne yaparsa yapsın ötesini. Kağıt zaten yine en kötü gelir bedelsiz sonrası bu aralıklara. Yapılabilecek en mantıklı şey ky'yi rahatlatmak için güzel bir bedelsiz.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Bedelsiz sermaye artırımının bankanın mali tablosuna hiç bir katkısı olmaz. Mesela %100 bedelsiz verme durumunda; özsermaye kalemindeki "geçmiş yıllara ait kârlar" kaleminden alınacak 1.25 mlyar tl ödenmiş sermaye kalemine aktarılıp ödenmiş sermaye 1.25 den 2.5 milyar tl ye çıkacak. Sonuçta da toplam özsermaye ayni kalıyor, sadece alt kalemler arasında oynamalar olacak. Böyle bir bedelsiz içinde bulunduğumuz ortamda hem anlamsız hem de katma değeri olmayan bir girişimdir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Piyasa değerimiz 7.5 milyar tl civarında şu anda. Geçen seneki konsolide net kâr 4.1 milyar tl idi. Yani hissenin F/K'sı 2 nin bile altında. Böyle bir durum hiç normal değildir. Hisse batık seviyesinden işlem görmekte. Diğer TR bankaları da defter değerlerine ve F/K oranların göre çok ciddi iskontolu seviyelerden işlem görüyor. Piyasa maalesef HALKB de dahil tüm TR bankalarını bu kategoriye koymuş.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

sen biraz yaz
    içini dök
    biz işe gideceğiz.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4. Halkbank dolar bazlı Eurobond'larının fiyatları 64 e kadar düşmüş. Önümüzdeki Haziranda itfa var. Bunun anlamı, bu tahvilleri bu fiyattan alan birisinin 10 ayda dolar bazında kabaca %55 kazanacağıdır. Tabii bu tahvillerde işlem hacimleri son derece cılız. O yüzden bu seviyeler gerçek fiyat sevisini yansıtmıyor, çarpıtılmış seviyeler. Ciddi bir alım yapılması durumunda bir kaç binden fazla tahvil alınabileceğine ihtimal vermiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    sen biraz yaz
    içini dök
    biz işe gideceğiz.
    Okey şahna, iyi mesailer. Seni burada gördüğüme çok sevindim. Yorumlarını bekliyorum, müsait olduğunda.

6. Öte yandan tüm TR bankalarının dolar/Euro bazlı eurobondları göçmüş durumda, bu durum sadece HALKB'ye özel bir durum değil. Kaldı ki HALKB'nin eurobond ihracı TR'deki diğer büyük bankalarınkine oranla ciddi oranda düşük. Mesela 2027 vadeli İşbank, Akbank, Garanti, YKBNK eurobondları şu anda dolar bazında %15 gibi yıllık faiz getiriyor.

7. Bu arada Yetkisiz kardeşimin yaptığı jeopolitik yorumlar gayet yerinde. Çok güzel beyin fırtınası yapıyorsun, tebrik ederim yetkisizcim. Senin yorumlarını okumak bir zevk. Halkbankın politize edildiği ve siyasete alet edildiği bu günlerde realpolitik/jeopolitik gelişmeler büyük önem kazanıyor.

8. 666 arkadaşıma sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Yokluğumda topiğimizi güncel tutup mümkün olduğunca bilgi paylaşımında boşlukların ortaya çıkmamasını sağlamış, eline emeğine sağlık.

Sayfa 477/1032 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •