Sayfa 477/928 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon
Arama sonucu : 7419 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

MB Kadını h,ç sevememiştim

Ama kadın eline geçen doların bir kısmını biriktirirken diğer kalanla piyasaya ayar veriyordu..Böylece hem rezerv artmış hemde kur şokundan piyasayı korumuş oluyordu...

Şimdi Nevbati sistemi geri geldi...Gelene ilave kasadan para koyup piyasaya ayar veriyorlar...

Bunun anlamı seçim sonrası piyasaya ayar verme işini 1-2 ay erteleyerek rezerv yapabilirler, Turizm ve ihracatçıda rahatlar,

Bu rakam neresidir ilk durak 400 usd= asgari....

2. Doları baskılayıp iş çevirdiklerinin piyasa farkında.Eninde sonunda doları serbest bırakacak nasılsa bunlar diye düşünülüyor ki haklılar.Bu sebeple de zamlar devam ediyor.Ben dolar falan dinlemem zammımı yaparım kafasındalar.Turizm mevsimi öncesi yine dolara bir ayar çekmek durumundalar.Bu da dolar bazında pahalılaşmamıza mal ihrac ederken zorluk yaşamamıza sebep olur.

3.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    MB Kadını h,ç sevememiştim

Ama kadın eline geçen doların bir kısmını biriktirirken diğer kalanla piyasaya ayar veriyordu..Böylece hem rezerv artmış hemde kur şokundan piyasayı korumuş oluyordu...

Şimdi Nevbati sistemi geri geldi...Gelene ilave kasadan para koyup piyasaya ayar veriyorlar...

Bunun anlamı seçim sonrası piyasaya ayar verme işini 1-2 ay erteleyerek rezerv yapabilirler, Turizm ve ihracatçıda rahatlar,

Bu rakam neresidir ilk durak 400 usd= asgari....
    Mantıklı.. Yine de zamana yayacaklar bence..

4.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Doları baskılayıp iş çevirdiklerinin piyasa farkında.Eninde sonunda doları serbest bırakacak nasılsa bunlar diye düşünülüyor ki haklılar.Bu sebeple de zamlar devam ediyor.Ben dolar falan dinlemem zammımı yaparım kafasındalar.Turizm mevsimi öncesi yine dolara bir ayar çekmek durumundalar.Bu da dolar bazında pahalılaşmamıza mal ihrac ederken zorluk yaşamamıza sebep olur.
    O yüzden gelen turist ulan burası pahalı diyip dumur oluyor.. Esnafın dolar molar dinlemem yaparım zammımı kafası yüzünden.. Olan nize oluyor tabi..

5.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    O yüzden gelen turist ulan burası pahalı diyip dumur oluyor.. Esnafın dolar molar dinlemem yaparım zammımı kafası yüzünden.. Olan nize oluyor tabi..
    Nas nus ayağına öyle bir bozdularki algıları.Ne yapsalar olmaz şimdi.Faizi 70 75 lere çekseler pozitif faize geçtik hadi.Bu sefer inanın bankalar sallanmaya başlar.O faizi mevduata verseler bir dert vermeseler bir etkisi olmayacak.Kredi dağıtmakta çok zorlanacaklar.İnsanlar tl ye geçse bu insanlara faiz veremeyecekler.Yok doları baskılasalar ihracat ve turizm de bütün rekabetçiliğimizi bitireceğiz.Hala taşıma suyla değirmen döndürme peşindeler.Amaçları dolar kurunu önemsizleştirmek.Hatırlayın.Faizi önemsizleştirdik kimse konuşmuyor bile denmiş idi.1 sene sonra 5 katına gitti faizler.Dolarda da işin sonu bu olur böyle devam ederlerse.

6. 2024 için erken rezervasyonlar iyi diyorlar.. 60 milyon turist beklentisi varmış..
    bu kurlarla çekerlerse o kadar turist iyi derim.. o gelen parayla gene kuru baskılarlar..

7.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Nas nus ayağına öyle bir bozdularki algıları.Ne yapsalar olmaz şimdi.Faizi 70 75 lere çekseler pozitif faize geçtik hadi.Bu sefer inanın bankalar sallanmaya başlar.O faizi mevduata verseler bir dert vermeseler bir etkisi olmayacak.Kredi dağıtmakta çok zorlanacaklar.İnsanlar tl ye geçse bu insanlara faiz veremeyecekler.Yok doları baskılasalar ihracat ve turizm de bütün rekabetçiliğimizi bitireceğiz.Hala taşıma suyla değirmen döndürme peşindeler.Amaçları dolar kurunu önemsizleştirmek.Hatırlayın.Faizi önemsizleştirdik kimse konuşmuyor bile denmiş idi.1 sene sonra 5 katına gitti faizler.Dolarda da işin sonu bu olur böyle devam ederlerse.
    İlla salacaklar doları benim tahminim olabildiğince uzağa atmaya çalışacaklar.. Baz etkisi, turizm geliri filan derken bence sonbaharda asıl kopuşunu yapabilir.. Yeni icatlar çıkarmazlar ise..

8.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    İlla salacaklar doları benim tahminim olabildiğince uzağa atmaya çalışacaklar.. Baz etkisi, turizm geliri filan derken bence sonbaharda asıl kopuşunu yapabilir.. Yeni icatlar çıkarmazlar ise..
    Geçen sene seçim mayıs da olunca el mecbur zorla tuttukları dolar seçim biter bitmez apar topar pazartesinden itibaren aman turizm sezonuna yetişsin diye 2 haftada nasıl yüzde 50 devalüe ettiklerini hepimiz izledik.Yaz sonuna kadar bekletmelerinin kendilerine bir yararı olmayacağını düşünüyorum.Seçim sonundan itibaren 2 ayları var bu sefer önlerinde.Biraz daha zamana yayarak bu 2 ay içinde bir tatlı devalüasyon yapacaklardır bence.

Sayfa 477/928 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •