Sayfa 481/1032 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581981 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,841 - 3,848 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Resmen 200 bin lotumla cevirmisim 5.96'dan. O kadar mudilere kredi vermekle ugrasacagina gelip tahtandan da alsana biraz birkac milyon lotluk gostermelik. Illa OFAC'i mi Papazi mi bekleyeceksin.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu hikayelere biraz kafasi calisan birinin inanmasi zor..........Buna da bakarsan, politikaciliarin isinin ne oldugunu anlarsin.........................
    666 selam. Sözüne güvenilmemesi gereken 4 meslek grubu vardır: 1) politikacılar, özellikle de hükümet üyeleri, bakanlar vs, 2) avukatlar, 3) oto galericileri, 4) emlak komisyoncuları. İşleri gereği bu meslektekiler çok sık yalan söyler, algı yönetimi yaparlar, psikolojiye oynarlar. Özellikle politikacıların ve hükümet üyelerinin/kurumlarının söylediklerini ciddiye almamak gerekir, bunun yerine icraata bakılmalı.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Hosgeldin TH.
    Biz krizde bir tane Leopard Katamaran alacaktik Cape Town'dan. 60 bin dolar transport istiyorlardi. Dedik ki gidip sunu biz getirelim. Rotalari, hizi hesapladik, 4 ay suruyormus. Cok cabuk vazgectik
    Hoşbuldum. Aslında Leopard Katamaranın hızı fena değil. Saatte 20 deniz mili rahat yapar hatta bunu aşar. Aralıksız seyirde günde 500 deniz milinden fazla yol alabiliyorsun yani maximum genişliği 4000 deniz mili olan Atlantik Okyanus'unu 1 haftada aşarsın. Cape Town'dan nereye götürecektin, New York'a mı? 4 ay sürmemeliydi, kim hesapladıysa hata yapmış.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bunu aciklayabilr misin? Adede cevrilmisti hepsi en son. 70 milyon TL nominalden ve 450 milyon liradan cikardik zaten 70 milyon lotu. O 7 milyar kafa karistirdi.
    yukarıda açıkladım zaten, bahsi geçen 7 milyar adet hisse kuruş cinsindendir, her 100 adedi 1 TL ye ve 1 lota tekabül eder, mevcut sistemde de lotlar baz alınıyor yani 1 lot eşittir 100 adet her biri 1 kuruş olan hisse. Şirketin tüzüğüne bakarsan 125 milyar hisse var her biri 1 kuruşluk. Bu durumda da 7 milyar hisse alımı demek bildiğimiz 70 milyon lot hisse geri alımı oluyor.

5.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Gördüm ve arttırıyorum...

na hah hah haaaa !...

*
    Selam trendciğim...Seni görmek ve okumak her zamanki gibi güzel...
    selam yetkisizcim, bakıyorum neşen yerinde, Allah neşeni ve sağlığını daim etsin. Çok güzel beyin fırtınaları yapıyorsun ve senin gibi realpolitik analizi yapanı görmedim. Eline, beynine sağlık diyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    hoş geldin TH üstadım, ayağının uğurlu gelmesi dileğiyle...
    Amin Doktor Bey. Yalnız bankaların toparlanması zaman alacak. Dolambaçlı, engebeli, bol virajlı ve uzunca bir yoldayız. Sabırlı olmamız gerekiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by karcal Yazıyı Oku
    Tüm bu 1 yıllık yıpranmışlık 3 dolar ile geçmez
    Bakarsın Finansbankın sahibi olan QNB; aktifler itibariyle TR'nin en büyük bankasına sahip olayı kafayı koyar. Finansbankın toplam aktifleri 150 milyar tl ye yakın. Halkınki ise 400 milyar tl ye yaklaşacak yıl sonunda. Eğer olur da QNB TVF'nin sahip olduğu %51.1 hisseyi beheri asgari 3 dolardan yani asgari 20 tl den satın alırsa HALKB'nin de ana ortağı olur ve Finans ile Halkı birleştirdiğinde toplam aktifleri 550 milyar tl ile Ziraati geçen TR'nin en büyük bankasına sahip olmuş olur. Bunu başarmak için 2 milyar dolar gibi Katarlılar için pek de büyük olmayan bir nakit gerekecek. Tabii TC ve RTE'nin bunu onaylaması lazım. Peki, onaylarlar mı? Neden olmasın?

8.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Vay anasını Mars bile yazmışım hele...Hiç hatırlamıyom, kesin kafa kıyaktı kuzu gibim...

na hah hah haaaaa !...
    Sen rakıya takılıyorsun ben ise malt skoça veya Fransız konyağına. Rakı zaten sağlığa zararlı çünkü %30 gibi şeker ihtiva ediyor ve kilo yapıyor. Öte yandan skoç ve konyakta sıfır şeker var. Gel şu ikisinin ortasını bulalım ve şarapta karar kılalım. Türkiye'de gerçekten de mükemmel kırmızı şarap üretiliyor.

Sayfa 481/1032 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •