Onemli Gunler Banner
Sayfa 481/1003 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581981 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,841 - 3,848 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Cuma mı Perşembe mi veriledi emir?İki mesajınız arasında bir çelişki var gibi.Yoksa iki ayrı emirdenmi bahsediyorsunuz acaba?

Cuma ise yatmaz zaten, Cuma tatil günü o yüzden pazartesi öğleden sonra gelir.

Ama perşembe öğleden önce emir verdiniz de ve perşembe öğleden sonra yatmadıysa o işte bir terslik var demektir.
    Yanlış yazmışım Perşembe günü verdim talimatı.

2.  Alıntı Originally Posted by YYBOND Yazıyı Oku
    Yanlış yazmışım Perşembe günü verdim talimatı.
    sistem sorununa denk gelmiş sanırım yarın arayın.

benim cuma günü verdiğim emirler gerçekleşti. aynı banka.

3.  Alıntı Originally Posted by oldskool Yazıyı Oku
    Son 2 Yıl
    Son 18 Ay
    Son 12 Ay
    Son 6 Ay
    Son 3 Ay

Paylaşımınız için teşekkür ederim.

4. Anaparanız dışında aranızda her ay düzenli yatırım yapan var mı dostlar.

Aslında şunu sormak istiyorum; maaşınızdan kalanı anaparaya ekleyip yatırım yapmak yerine örnek veriyorum 5.000 tl biriktirebileceğiniz bir meblağ kaldı bunu nasıl değerlendirirsiniz. atıyorum 12 ay kredi çekip motor almak ya da daha üst seviyelerde bir şey almak gibi..

ticari mal almaktan bahsediyorum aslında borsa altın dolar dışında var mı tercih ettiğiniz düzenli yatırım yaptığınız bir alan

5. gsp.jpg

Günaydınlar, GSP için ekli çalışmayı yaptım. Mavi temettü ödemeleri ile tekrar fon alınırsa, kırmızı tefas'taki hesap yöntemine göre doğrudan fon değeri hesabı, yeşil ise temettü ödemesinin fon değerine eklenmesi durumunu gösteriyor. Yatırımcıya ödeme yapılırken stopaj düşmedim.

Tefas'ta görünen son 6 ay %23,4 ve 12 ay %40 getiri. Eğer temettüler ile tekrar fon alınırsa son 6 ay %31,3 - 12 ay %50,2 oluyor.

Benzer bir çalışma yapan oldu mu? Kimseyi yanıltmayayım.

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Acil durum fonuna ayırdığım miktarı şuana dek valörsüz Zpk fonunda tutuyordum. Yeni planım 1 aylık (4 haftalık) harcamalar için gerekli kısmı Zpk fonunda tutup, geri kalan kısmı bir-iki tık daha riskli t+1 valörlü bir fona aktaracağım. Böylece kısa vadeli ihtiyaçlarımı Zpk'dan karşılarım, hemde hızlı bir şekilde daha fazla paraya ihtiyacım olduğunda da t+1 fondaki parayı tasfiye edene kadar yeterli paraya erişmiş olurum diye düşünüyorum.

Şimdilik kendi kriterlerime göre buna uygun Ktm fonu var ama ben Qinvest'in yakında alıma başlayacak olan Pdd fonunu tercih edeceğim. Aynı ekip ve aynı risk derecesinde(4) Qinvest'in yönettiği emeklilik fonlarından Keg değişken fonu ayarında olacağını düşünüyorum. Geçmiş getirileri gayet tatminkar. Ayrıca Pdd katılım fonu olduğu için, 31 mart a kadar stopaj indirimindeki fonlardan biri.

Mevcut durumda 2 aylık harcamalarımı karşılayacak durumda olan acil durum fonumu kısa zamanda 4 aylık harcamalarımı karşılayacak duruma getirmeyi planlıyorum. Maaşlı çalışan olarak, acil durum fonum için nihai hedefim ise, orta vadede 6 aylık harcamamı karşılayacak duruma getirmek ve bunu emekliliği elde edene kadar korumak. İş garantisi olmayan veya kendi hesabına çalışan için bu miktar 12 ay'a çıkartılabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.
     Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    gsp.jpg

Günaydınlar, GSP için ekli çalışmayı yaptım. Mavi temettü ödemeleri ile tekrar fon alınırsa, kırmızı tefas'taki hesap yöntemine göre doğrudan fon değeri hesabı, yeşil ise temettü ödemesinin fon değerine eklenmesi durumunu gösteriyor. Yatırımcıya ödeme yapılırken stopaj düşmedim.

Tefas'ta görünen son 6 ay %23,4 ve 12 ay %40 getiri. Eğer temettüler ile tekrar fon alınırsa son 6 ay %31,3 - 12 ay %50,2 oluyor.

Güzel çalışma olmuş. Bir yılda yüzde 40-50 getiri çok iyi ama genel olarak sanki forumda (ve bende) hsyflerden daha yüksek beklenti var ( bu yılki gibi bir piyasa için diyorum tabi)

7. Uzun vade için yatırım yapılıyorsa, Hisse yoğun fon seçimi, üzerinde dikkatle durulması gereken bir konu. Farklı özellikte hisse yoğun fonlar var, endeks fonları pasif olarak yönetiliyor,dönemsel veya sektörel olarak değerlenme düşünenler için tercih edilebilir. Endeksi kopya ettikleri için endekse göre önemli getiri elde etme ihtimalleri bulunmuyor.

Aktif yönetilen hisse fonlarında büyük kısmı ki çoğu banka fonlarıdır, likit büyük kağıtları fona alıp, benim gördüğüm, tabiri caizse ne şiş yansın ne kebap diyerek, endeks fonu gibi yönetiliyor.

Aktif yönetilen hisse fonlardan bunların dışında az sayıda da, değer bazlı ve büyüme hedefli yönetilenler var, uzun vadede performansları ile ön plana çıkarak zaten kendilerini farkettiriyorlar. Tabi bunlarda kendi aralarında türev kullanan, kullanmayan, bist30a ağırlık veren, bist 100 dışına ağırlık veren,kısa vadeli haber akışlarına göre hızlı hareket alan, almayan vs gibi farklılıklar var.

Hisse yoğun fon seçerken, ve seçtikten sonra beklentiye girerken bu durumları göz önünde bulundurmak gerekir.

Bunları nereden bileceğiz derseniz, fonların kap sayfasındaki izahnamesi, yatırımcı bilgi formu, kıstası, tefastan geçmiş fiyat hareketleri ilk bakılacak yerler. Daha sonrada ilgili şirketlerin sayfasında vermişlerse, yatırım strateji ve prensiplerine göz atılabilir. Son zamanlarda da fonlarin ve yöneticilerinin sosyal mesya hesaplarından ve youtube röportajlarındaki açıklamalara bakılabilir. Halen soru işareti varsa ilgili portföy şirketlerinden telefon veya mail ile bilgi alınabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by coltrane Yazıyı Oku
    gsp.jpg

emeğine sağlık..eğer doğru verilerse güzel getiri.

Sayfa 481/1003 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •