Sayfa 482/1044 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Bu günlük benden bu kadar...

Yarına çıkarsak görüşmek üzere...

Herkese hayırlı geceler...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Sayın T/A üstad öncelikle iyi olmana sevindim verdiğin bilgiler içinde çok tşk ederim. Kal sağlıcakla Y.T.D

Hayırlı Cuma 'lar...

Cuma 'nın hayrı ve bereketi üzerimize olsun inşaAllah...

4.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    AYDEM...

Aslında bir hareket yapmaya niyeti var. Harekete de geçmiş ama şimdi yalpa yapıp duruyor...

6.55 stoploss olarak düşünülüp devam edilebilir. Kol kesme ise 6.22 seviyesinde...

7.36 ise direnç seviyesi. Burayı geçmeden hissede bir şey olmaz...! Oraya da daha çok yolu var...

Stop koyarak devam edilebilir. Alacak olsam almazdım ama elimde varsa stopa göre beklerdim...

VBTYZ ise bugün güzel açmış ama devamı gelmemiş. Yukarılarda tutunmayı başarabilirse durumu fena değil...

23.50 'yi geçerse önü açılır...

22.14 stoploss, 20.58 kolkes seviyeleri olarak kullanılabilir...

Bu hisseler yeni hisseler olduğu için geçmiş verileri az. O nedenle daha uzun vade analiz zor...

hayırlı cumalar hocam ilgilenip bizi aydınlattınız .elinize yüreğinize sağlık ALLAHA emanet olun saygılar

Bugün yapmış olduğum çalışmada görmek istediğim son hedefi de gördüm ve sizlerle de paylaşmak istedim...

XU100 'ün bulunabilir en eski verileri olan 1987 yılından başlayarak, günümüze kadar olan yolculuğundaki durumunu irdelemeye çalıştım...

Grafik her ne kadar bazılarına karmaşık gelse de bilakis biraz dikkatlice bakıldığında her şeyi net olarak söylediğini görebiliriz:

- Yıllık çizgimize baktığım zaman gözlerime inanamadım. 2019 yılı başında kafayı yukarı kaldırmış bize yıllık bazda işaret vermiş. Müthiş bir olay...

- 2 Ocak 2019 tarihinde XU100 --> 888.65 kapanış yapmış ve bizim sinyal de o gün gelmiş...

- Aynı tarihte aylık grafik de yine müthiş bir hareket yapmış. Devamında endekste birçok dalgalanmalar ve çöküşler oldu ama işaretin verildiği yönde devam etmeye karar vermiş ve öyle de olmuş...

- Son olarak içerisinde bulunduğumuz ralli öncesinde Ekim 2021 'de yine aylık olarak ciddi bir dönüş yapmış...

3. grafikte işaretlemeye çalıştım. Eğer gösterebildiysem, fraktalların nasıl işlediğini anlayabiliriz. Şimdi bu yeni fraktal eskisinden daha büyük olacaktır ve fiyat hedefi de hâliyle çok daha yukarılarda olacaktır. 3.000 üzeri...

4. grafikten görüleceği üzere son 150 ayın yani 12.5 yılın oluşturduğu oluşumu delip geçiyoruz... Yakında 2000 yılı çılgınlığı gibi bir durum yaşanırsa artık şaşırmam. Arada ufak bir düzeltme yapsa bile devrini tamamlayacağını düşünüyorum...

Bu çalışma çok özel bir çalışmadır. Ben önemsiyorum. Benim gibi önemseyenler olduğunu düşündüğüm için paylaşmak istedim. Umarım işine yarayan birileri olur...

6. Ellerinize/emeğinize sağlık Sn. T/A, ben anlamak için bir kaç sefer okuyup grafiklere tekrar tekrar baktım ve yazdıklarınız bana da çok mantıklı geldi, veriler ne kadar eski olursa o kadar doğru sonuç elde etmek mümkün oluyor sanki, paylaşım için çok teşekkürler
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Ellerinize/emeğinize sağlık Sn. T/A, ben anlamak için bir kaç sefer okuyup grafiklere tekrar tekrar baktım ve yazdıklarınız bana da çok mantıklı geldi, veriler ne kadar eski olursa o kadar doğru sonuç elde etmek mümkün oluyor sanki, paylaşım için çok teşekkürler
    Teşekkür ederim... )

Eğer uzun vade analiz yapacaksak verilerimizin de çok eski tarihlere dayanması gerekiyor. Yoksa sadece bugünü görür, geçmiş deneyimlerden mahrum kalırız...

Meselâ bendeki XU100 verileri 1987 'den başlıyor ama Tradingview 'den bakan birisi 2008 veya Matriks 'den bakan birisi 1999 'dan öncesini göremiyor...

Eski verileri saklamak gerekiyor. Yıllandıkça değerleri artıyor. Fakat bu bölünmeler ve temettüler eski verileri bozuyor. Tek tek düzletmek gerekiyor...!!!

XU100 'ün USDTRY göre grafiği...

Soldaki ekranda base USDTRY alınmıştır. Yani dolara göre endeksin göreceli durumunu görüyoruz...

Sağdaki ekranda ise XU100 'ün kendisinin durumunu görüyoruz. Dolardan bağımsız...

Bu en kısa vade görüntü. Günlük işlem yapanlar için idealdir. Fakat bu görüntü ile orta ve uzun vade işlem yapılamaz...!!!

Şu anki duruma göre endeks karar aşamasına geldi. Eski usul grafiklere bakınca yükselecek gibi duruyor. Fakat bu yeni sisteme göre tekrar bir düşüş öngörüyorum...

Bakalım hangisi haklı çıkacak...?

Sayfa 482/1044 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •