Sayfa 483/752 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon
Arama sonucu : 6009 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1. Sayın ismen Vestel ve vesbe tarafında güçlü ihracat nedeniyle ve geçmiş dönemdeki kâr ile beklentim kuvvetli bugünkü hacimsiz düşüşlere aldanmamak lazım, tabi ki gündem ve endeks gercekleri var ancak güzel kar yanına temettüsü ile yolunun uzun olduğunu düşünüyorum, bugünkü sert tepkiyi 29 dan 26 ya düşüşte de yapıp çabuk toparlamisti, umarım endeks izin verir bugünkü kaybı da çabuk telafi ederiz

2. Borsa yeşile döndü kağıt biraz kafasını kaldırsa başlıyorlar deli gibi satmaya bu kadar aşırı satış nedendir anlamış değilim örneğin arçelik +2 oldu eksilerden biz hala - 3.6. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    muhtemelen portföylerinde çok mal var. dağıtımı kolay yapamıyorlar. satıcılı piyasa da grubu zorluyor. alım isteği
    bu dönem azaldı..
    piyasa satıcılı olmasaydı belki de 38-40 liralardan mallarını dağıtabileceklerdi..
    Grafik Yorumcusu

4. tarih tekerrür den ibarettir derler ya.. bu söz borsada fazlaca geçerlidir. 97 de yüklü temettü veren hisse aynı yıl verdiği temettüleri bedelli ve bedelsiz ortaya karışık yaparak geri almış. Lakin patron o zamanlar sanki biraz daha toymuş temettü yü tek seferde verip tek seferde geri almış.
    Bu defa 3 taksitte daha vermeden geri alacak sanki. Vestel gibi bir şirket borç ödemek için hisse satmaz, olsa olsa 4.000.000 satış bedelli için kaynak olabilir.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Ondery Yazıyı Oku
    Temettünün genel kurulda onaylanmaması gibi bir durumun ihtimali nedir sizce?
    Öyle bir durumda şirkete yüklü tazminat davaları açılır.
    Temettüden fazla borça girerler.
    Öyle bir şey yapabilecek cesaretlerinin olduğunu sanmıyorum.
    Ama böyle bir durumda gider şirkete dava açar fabrikadaki makinelere haciz koydurturum.

6.  Alıntı Originally Posted by ismen Yazıyı Oku
    Ya bu kurula kadar herkes diken üstünde en ufak düşüşte sanırım çığ gibi büyüyor kendime bunu düşündüm.
    İnşallah bizi sevindirecek bir karar çıkar veya en azından şu temettü işi netleşir de biz de rahatlarız düşüşler alım fırsatı deriz.
    Bu haliyle 2 gün azap çektirecek en azından bana maalesef.
    Uzun vadede zaten sahiplere duyulan güvensizlik haricinde herhangi bir olumsuz hikayesi yok ben göremiyorum belki hala bir miktar açık döviz pozisyonu ve borcu sayılabilir.Ancak önemsencek miktarlar değil.
    Öte yandan ihracatı kuvvetli olması ve bana,Avrupa'da hala pandemi etkilerinin sürmesi tüketimin tam anlamıyla canlanmadığını hatta
    pandeminin düşüşüyle birikmiş talebin de ülkemizde ve yurtdışında artması oldukça pozitif duruyor.
    Herkes için hayırlısı olsun inşallah.
    Sadece şu temettü işi degil, vestelin güven problemi var. bakın vesbe vestelden pahalı, ama düşüşlerde vestel kadar düşmüyor. güven oluşması yıllar sürer vesbe 10 yıldır düzenli temettü ödüyor oysa vestl 10 yıldır beş kuruş ödememiş. o yüzden şu an ödenecek 7 tl bu güvenin kalıcı olup olmadıgına yetmiyor. Bir kaç yıl düzenli temettü ödemesi vestlden gelirse güven oluşur,

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    hangi görüş olursa olsun. çok aşırı ucuz(FK/6.41) beklentiler kötü de ondan desek. hayır. işler , satışlar, ihracat çok iyi. üç aylık dönemde karlılığı en fazla artması beklenen şirketlerden. daha da ucuzlayacaktır.. yakın gelecekte yukarı ivmeli çıkışlar sürpriz olmayacaktır..
    böyle bir sanayi hissesi borsada yok..
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    bence temettü vermiyor ya da vermedi görüşü doğru değildir. yıllardır temettü verecek yüksek karllılığı sürekli yatırımlardan
    dolayı yakalayamadı. geçtiğimiz yıl inanılmaz bir kar rakkamı gelince gelince yedi lira brüt temettüyü verdi. işlerin çok iyi gittiğini esas faaliyet karlılığına bakarsak daha iyi anlarız. net dönem karı- 1.772 .000.000
    esas faaliyet karı ise - 2.848.000.000
    hissenin yükselmediği de doğru değil. karlılık artınca fiyatın önündeki engel kalktı. bu hisse 12 ay önce(bir yıl) dokuz liradan yükselmeye başladı.
    39 liradan 33 liralara neden geriledi. birileri bir grup oluşturmuş. masa kurmuşlar.. yapay bir hareket kalıcı olmayacaktır..
    Grafik Yorumcusu

Sayfa 483/752 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •