Sayfa 484/993 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1. Deniz Bey paylaşmış, kısaca vaziyet kel!!!
    https://twitter.com/BirolAydemir15/s...HW-c-Yf3w&s=09

Enflasyon öyle ya da 'böyle' tepe yapacak arkadaşlar...

Alım gücü düşecek, düşük maaş zamlarıyla...

Talep düştüğü için en nihayetinde enflasyon da düşecek...

De bu dolar, bu enflasyona bakmaz, o kendi dinamikleriyle gider.

Sonunda, ona da 'böyle' bir çare bulacaklardır. Belli bir sınır, hudut aramayın, çünkü bu onlar için hayat memat meselesi olmuş durumda. Allah, kimimize göre de Kozmoz, sonumuzu hayretsin, tadını çıkarın, yarın bugünden daha da kötü olacak.

2. https://www.sondakika.com/haber/habe...erde-15024880/

Her zaman papaz pilav yemez.
    Zabıta memurunun copu sadece vurmak için kullanmış olması daha büyük bir facia yaşanmasını engellemiş.

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Yani tam olarak ne soruyorsunuz anlamadım ama, Cihat hocanın hesabını bi özetleseydiniz keşke...

İlk bakışta 3 ayda denklem patlıyor zaten, kredi notu sonraki mesele..

Kaç ay ne harcıyor da, asgarisini ödeyerek, öteleyebildiği kadar öteliyormuş..

Patlamasaydı, bakardık enflasyonla gecikme faizi mukayeseli...

Asgari ödenmezse, %2,28 lik faiz devreye giriyormuş.

Kredi kartı asgari ödeme tutarı yükseltildi. Kullanılan kredi kartının oluşan borcunda son ödeme günü öncesinde ödenmesi gereken ücret olan kredi kartı asgari ödeme tutarı, limiti yirmi beş bin Türk Lirasının altında olan kredi kartları için asgari ödeme tutarının dönem borcunun yüzde yirmisi; limiti yirmi beş bin Türk Lirasının üstünde olan kredi kartları için asgari ödeme tutarının dönem borcunun yüzde kırkı olarak belirlendi.

Kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarı hesaplanır. Ödenen borç tutarı, asgari ödeme tutarından çıkartılır. Asgari ödeme tutarının altında bir ödeme yapılmışsa, ödenmeyen kısma %2,28 gecikme faizi uygulanır. Asgari ödeme tutarının dışında kalan dönem borcuna %1,98 akdi faiz oranı uygulanır.

Tesekkurler Sn. Achiles. Cihat hocanin yaptigi olayi tam olarak anlayamadigim icin ozetleyerek izah edemedim. Verdigi tavsiye bana cok mantiksiz gibi geldi ama cihat hoca cok mantikli gibi anlatinca tereddut ettim. Bu foruma yazanlarin finansal okur-yazarlik seviyesi yuksek oldugu icin sizlere bir sorayim , fikir alayim demistim.

Saygilar , iyi aksamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Yani tam olarak ne soruyorsunuz anlamadım ama, Cihat hocanın hesabını bi özetleseydiniz keşke...

İlk bakışta 3 ayda denklem patlıyor zaten, kredi notu sonraki mesele..

Kaç ay ne harcıyor da, asgarisini ödeyerek, öteleyebildiği kadar öteliyormuş..

Patlamasaydı, bakardık enflasyonla gecikme faizi mukayeseli...

Asgari ödenmezse, %2,28 lik faiz devreye giriyormuş.

Kredi kartı asgari ödeme tutarı yükseltildi. Kullanılan kredi kartının oluşan borcunda son ödeme günü öncesinde ödenmesi gereken ücret olan kredi kartı asgari ödeme tutarı, limiti yirmi beş bin Türk Lirasının altında olan kredi kartları için asgari ödeme tutarının dönem borcunun yüzde yirmisi; limiti yirmi beş bin Türk Lirasının üstünde olan kredi kartları için asgari ödeme tutarının dönem borcunun yüzde kırkı olarak belirlendi.

Kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarı hesaplanır. Ödenen borç tutarı, asgari ödeme tutarından çıkartılır. Asgari ödeme tutarının altında bir ödeme yapılmışsa, ödenmeyen kısma %2,28 gecikme faizi uygulanır. Asgari ödeme tutarının dışında kalan dönem borcuna %1,98 akdi faiz oranı uygulanır.

hadi diyelim bileşiği yine de enflasyonun altında diye 2,28 e de razı oldun, böyle gidince kredi notu b.ka battığı gibi kart limiti de dolmayacak mı kısa bir süre sonra.
    Son düzenleme : shorts; 19-06-2022 saat: 02:20.

5. Bir arkadaşım eylül ya da ekimde shibacoin diye bir altcoine 80 bin tl yatırmış. Sanırım o zamanki fiyatı 0.0008 civarıymış yani şimdi bakınca tam tepelerdeymiş..arkadaşım bir ecza deposunda finans müdürlügü yapan ama maaşı düşük, emegiyle geçinen iyi bir insan..o zaman birkaç başka arkadaşı o coinden kar etmiş ve kısa vadede kendi aralarında sıfır atacak diye tabir ettikleri bir deyimleri vardı, yani 10 katına çıkacak demek..9 ay geçti 1/10 un bile altına düştü yani batık durumda o para şuanda..ama artık unuttum satmam asla diyor..coinde işlemle batanı ve şu kaçıp giden coin şirketinde hesabı olan ve kardayken bir gecede sıfırlayan arkadaşları bilirim..dünyada coin yatırımında 3.sıradaymışız. Her işimiz bataga çıkıyor ülke olarak..az önce diger başlıkta buralardan alınır 10 bin dolar yatıracam diyen de var..5 sene önce kadar bir arkadaşla konuşurken o zaman 500 dolardan 800 e çıkmıştı ve arkadaş alınmaz artık 500 e düşerse alıcam demişti, tabiki de düşmedi ve ışık hızıyla 5000 e, oradanda 20000 e kadar çıkmıştı bir iki yılda..

Şimdi alınır mı sorusuna ben yine asla diyorum. Işık hızıyla en az 5000 e de düşebilir, 3-4 sene önceki fiyatı sonuçta..kazanın dogurduguna inanıp öldügüne inanmayanlar iyi düşünsün.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Bi teperse yalnız, öyle böyle tepmez..

Bul karayı al parayı...

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tesekkurler Sn. Achiles. Cihat hocanin yaptigi olayi tam olarak anlayamadigim icin ozetleyerek izah edemedim. Verdigi tavsiye bana cok mantiksiz gibi geldi ama cihat hoca cok mantikli gibi anlatinca tereddut ettim. Bu foruma yazanlarin finansal okur-yazarlik seviyesi yuksek oldugu icin sizlere bir sorayim , fikir alayim demistim.

Saygilar , iyi aksamlar.
    Muhtemelen aynı şeylerden bahsediyor, kredi faizleri enflasyondan düşük, bu yüzden konut kredileri çekildi, bu yüzden tüketici kredileri çekildi dolar alındı, engellemeye çalıştılar v.s. Aynı şey, kredi kartı üzerinden düşünmek işi karmaşıklaştırmaktan başka bir şey değil. Kolay gelsin.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    hadi diyelim bileşiği yine de enflasyonun altında diye 2,28 e de razı oldun, böyle gidince kredi notu b.ka battığı gibi kart limiti de dolmayacak mı kısa bir süre sonra.
    Yani...sıfır olsa faiz, asgari ödeme hiç olmasa, her ay 5000 TL harcansa, 25000 ile 5 ay gidilir, ötesi yok.

Sayfa 484/993 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •