Sayfa 485/560 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535 ... SonSon
Arama sonucu : 4558 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Vikipedi'ye göre Avrupa'nın en büyük 6. dünyanın en büyük 11. bira üreticisiymiş.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Anadolu_Efes
    TR Wiki'de öyle diyor da, şu yabancı kaynaklardan doğrulatamadım bir türlü Wiki'deki bilgiler her zaman doğru olmayabiliyor 100%

AB_Inbev Efes'in de 25% oranında ortağı imiş.

Dolar bazında 2013 den beri düşüş trendinde....Hisse ne yaptıda sürekli düşüyor...Temettü oranımı düştü karlılık mı , yoksa patron malları kitledi ,parayı dolaramı dönüştürdü....Kim bilir 8 senedir yatırımcısının parasını *** etmiş bir patron ve onun şirketi var....Bu hisseyi normal bir Trader alıp götüremez, ya patron götürecek ya da Yabancı fonlar ...Onlarda otırmuş film seyredip mısırlarını yiyorlar....

3. TR-Ozet-Gostergeler-2020.jpg

Son 6 yilda Bira satis hacmi %50 artmis..
    Satis rakamlari TL olarak 2.5 kat
    FAVOK 3 KAT
    Net finansal borc 1,9 Favok den 0,7 Favok e dusmus
    Toplam varkiklar 2.5 kar artmis

Senede 2 TL temettu vermeye baslamis..

Ama sirketin fiyati hala TL olarak ayni...

Ben tahtayı izliyorum...Umarım yükselişe geçince bende trende olurum ama adam treni 9 yıldır bakıma sokmuş hala bakımdan ne zaman çıkacağı belli değil.....Maalesef yatırımcısını oldukça hırpalamış nadir hisselerden ....Bankalar bile band hareketi yaparak yatırımcısına para kazandırırken bu hisse bistte benzeri görülmemiş bir hareket içinde....

Neyse tribünden izlemeye devam....

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Ben tahtayı izliyorum...Umarım yükselişe geçince bende trende olurum ama adam treni 9 yıldır bakıma sokmuş hala bakımdan ne zaman çıkacağı belli değil.....Maalesef yatırımcısını oldukça hırpalamış nadir hisselerden ....Bankalar bile band hareketi yaparak yatırımcısına para kazandırırken bu hisse bistte benzeri görülmemiş bir hareket içinde....

Neyse tribünden izlemeye devam....
    Ortak

Holding şirketlerinde bu tip hareketler oluyor, transfer fiyatlaması masal

Etap ‘ a neden bu kadar para bağlanır ve zarara göz yumulur sorgulamak gerek

Etap ‘ yönetmeyeceklerse kayyum atansın

Bu çeyrek de adam gibi kar gelmezse boşayacağım bu senedi

6. Bu son glutensiz birasını beğendim Efes'in. yarın bir kasa bira parası atarım hissesine dursun kenarda. Belki yumurtlar hisseler temettüleri bira olarak verirler. )

ytd

7. AB Inbev saf Amerikan değilmiş bu arada. AB'si Amerikan, InBev'i Belçikalı imiş. İki şirket bir araya gelmiş.

İkisi de batacaktı muhtemelen, birleşerek maliyet kısma yoluna gitmişlerdir diye bir hikaye uydurursam bir şey olmaz sanıyorum

ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    AB Inbev saf Amerikan değilmiş bu arada. AB'si Amerikan, InBev'i Belçikalı imiş. İki şirket bir araya gelmiş.

İkisi de batacaktı muhtemelen, birleşerek maliyet kısma yoluna gitmişlerdir diye bir hikaye uydurursam bir şey olmaz sanıyorum

ytd
    Aha OK şimdi yandı ampül

Yukarıda yazmıştım Leffe ile Hoegaarden'i severim yalan yok. İkisini de Avrupa birası olduğunu hatırlıyordum önceden de... AB_Inbev görünce ne alaka demiştim ama şimdi ayıktım bunlar zaten şirketin Belçika tarafına ait markalar.

Becks in ne halt olduğunu bilmiyorum, Budweiser'in de ABD markası olduğunu da biliyordum. Sonra bir de Belçika'yı görünce kafa iyice allak bullak oldu bir an. Corona ile Budweiser ABD tarafından markaları yani bu şirketin.

Bud'u sevmeyen çokmuş diye okuduğumu hatırlıyorum genelde Amerikalıların yaptığı birayı zaten pek beğenmiyor Avrupalılar galiba ben de Leffe ile Hoegaarden'i beğenip diğer markalarını beğenmediğim için aynı kervandayım.

Şirket (AB Inbev) çorbaya dönmüş. Amerikalı mı Avrupalı mı belli değil. Her nabza şerbet hesabı

Olur da şirket komple bunlara satılırsa bir de Türkiye ayağı olmuş olur. Zaten 25%'ini almışlar. İyice salataya dönerler

ytd

Sayfa 485/560 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •