Sayfa 486/1006 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

1. Yıl sonu enflasyon 19 u görür Ocak ayında 10 yıllık ABD tahvilleri 1,8 ve üstü olursa bakalım MB nasıl dayanacak

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Enflasyondan korunmak için ev alın, mal alın deniyor ama bu maceranın bir de şöyle bir yönü var.

Almanya'da otelde çalışan bellboy'un bahşiş olarak aldığı altın coin ile hiperenflasyon sonrasında bütün oteli satın aldığı bir hikaye var bilen bilir.

E hani hiperenflasyon ortamında emlak iyi bir yatırımdı diye sormazlar mı şimdi adama?

ytd
    Bu hikayeyi merak ettim ama bulamadim. Yardimci olabilir misiniz ?

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Yatırım yapmak için bundan sonra her gün yeni şafak okuyacağım yoksa aç kalacağız
    Yeni safak 200 baz puan dusus olacagini yazmis miydi ?

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Faiz haramsa faizi ve enflasyonu sifirlamalari gerekir.Yoksa faiz %10 da olsa haram %1 de olsa haram.Oran değişmekle aklanmiyor.
    Enflasyon vatandaşın cebinden çaktırmadan parasının çalınmasıdır.!!
    Kar payı beleşe risikosuz parayı kullanma sistemidir.!!
    Faiz den çok daha tehlikelidir.!!
    Şeytan çarpmasından daha tehlikelidir.!!
    Adam zarar ettim derse.!!
    Kar payı beklerken zarara ortak olursun.!!
    Bir bardak soguk su içersin.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Merak Akşenerinde merkez Bankasını gelecek ayki toplantıdan önce,
    ziyaret etmesi lazım.!!
    Şahap kesinlikle 400 Baz puan düşürür.!!
    Gelecek toplantıda.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5. Alan ekonomi olunca......!!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Bu hikayeyi merak ettim ama bulamadim. Yardimci olabilir misiniz ?
    https://www.silver-phoenix500.com/ar...ing-price-gold

Prior to the hyperinflation of Weimar Germany a bellhop was given a gold coin as a tip. He saved this coin (Gersham's law) and continued about his business. During the worst of the hyperinflation this same bellhop bought the entire hotel at which he was once employed, for that same gold coin he had saved earlier.
    Çok anlatılan bir hikayedir bu. (Peter Schiff de anlatır aynı hikayeyi zaman zaman) Olay benim kafama şu programı dinlerken dank etti:

https://www.youtube.com/watch?v=7uUeKTA8rgc

43.:45'te anlatıyor.

43. dakikaya gelinceye kadar ise İstanbul'da ev fiyatları 10 katına çıkacak, İstanbul'u terk eden bir daha geri dönemeyecek, İstanbul Londra gibi olacak vs vs diyor. Bariz bir çelişki var övüne övüne anlattığı Almanya hikayesi ile emlak fiyatları konusundaki beklentisi arasında ama farkında değil vatandaş.

10%'a çeksinler faizleri ev fiyatları 10 katına çıksın. Bakarız bakalım sürdürülebilir bir durum mu bu.

ytd

7. Elemanın kanal etrafında arası da olabilir. Programın bir yerinde çok müteahhit tanıdığım var diyordu sanırım.

İstanbul dediğin yer 2-3 ilçesi hariç 5 para etmez bir şehir benim gözümde. 15 milyon nüfusu kanal yaparak 25-30 milyona çıkarmak ise bu şehri daha yaşanılır yapmayacak.

Ytd

Turkiyenin katma değerli urun ihracati yapmasi lazim.bu isler baska türlü cozulmez.
    Katma değer, bir üretim sürecindeki çıktı ile girdi arasındaki farktır. Örneğin 10 TL değerinde hammadde alınmış, bu hammadde toplam olarak 20 TL ücretle çalıştırılan işçilerle işlenmiş ve 50 TL değerinde bir*ürün*ortaya konmuş olsun. ... Çıktı ise 50 TL'dir. 40 TL'lik fark*katma*değeri oluşturur.

Sayfa 486/1006 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •