Sayfa 487/745 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587 ... SonSon
Arama sonucu : 5959 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bank off dünkü aldığını veriyor. Çok onemli degil o bugun 9.50 den satar yarın 10.50 den alir. Sonucta adamlarin işi bu.

Biz faliyetlere odaklanmaya devam. Son ceyrekte kur sıçraması olmazsa zarar yazma ihtimali yok ama yeni res finansmanindan dolayi döviz borcunda artis göreceğimiz kesin gibi.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    döviz borcunda artış olacak o kesinde

12 aylık ta hemen zarar mı yazmaya mı başlayacak şirket bu borç uzun vade kredili borç alınmıştır
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

2. Net borç /favök oranına stokları da dahil etmemin sebebi buydu.

Çünkü geçen ceyrekte gereğinden fazla stok vardı.

Hala fazla stok var. Pamuk fiyatları daha fazla düşmediği sürece stoklara çok para harcamaya gerek yok bence

Nakit akışın güzelse, stoklar için para gerekmiyorsa, yatırımın da yoksa. Müşterilerden gelen para borca gider.

Dün gece alkölden dolayı MACY'S yanlış yazmışım. Kasım da başlamış ihracat ekim değil
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3.  Alıntı Originally Posted by kamuranaliriza Yazıyı Oku
    döviz borcunda artış olacak o kesinde

12 aylık ta hemen zarar mı yazmaya mı başlayacak şirket bu borç uzun vade kredili borç alınmıştır
    Hocam uzun vadeli de olsa sonuçta borç hanesine yaziliyor ve kur yükselirse kağıt üzerinde zarar yaziyor.

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bank off dünkü aldığını veriyor. Çok onemli degil o bugun 9.50 den satar yarın 10.50 den alir. Sonucta adamlarin işi bu.

Biz faliyetlere odaklanmaya devam. Son ceyrekte kur sıçraması olmazsa zarar yazma ihtimali yok ama yeni res finansmanindan dolayi döviz borcunda artis göreceğimiz kesin gibi.

Borç ödemeye devam edeceklerdir. Res olayı belki gelecek seneye sarkar. Şirkete sormak lazım da cevap vermeyebilirler.

5. Bu çeyreği tekstil kurtarmış, ilk 6 ayı sırtlayan gıda grubu bu çeyrekte yapmış olduğu 200 trilyona yakın hasılata rağmen neredeyse hiç kar etmemiş . Yani onca gıda firmasının bilancosunu inceledim çok güzel karlar açıklamışlar, hatta borsada 9 aylığında bu kadar hasılat yapamayan gıda firmaları var. Bu mendobur nasıl böyle gıda dan az kalsın zarar edecekmiş anlamadım. Benim için önemli olan özüne dönmesi ve asıl faaliyet alanında (tekstilde) yapmış olduğu yenilikler, maliyetlerini düşürmesi muhteşem. Basit hesaba göre yıl sonu 750 trilyon kara karşılık fiyatının 35 tl olması lazım, tabi gönülden geçenler bunlar.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

6. Sn.aptamil gıda işi seracılıktan ibaret sanırım. O da mevsimsel döngü şeklinde etki yapıyor ve yapacak sanırım bilançoya. Yaz aylarında hasat yapıldıktan sonra yeni sezonun ekim dikimi yapılıp ürünün yetişmesine kadar geçen sürede tarım kısmı bilançoya pek katkı yapmayacak galiba. Tekstil ve tarım bir diğerinin zayıp olduğu dönemde açığı kapatacak gibi duruyor. Bu durumda artık bi dönem kar diğer dönem zarar yazma dönemi sona eriyor diyebiliriz. Yanılıyor olabilirim. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorumlayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Bu çeyreği tekstil kurtarmış, ilk 6 ayı sırtlayan gıda grubu bu çeyrekte yapmış olduğu 200 trilyona yakın hasılata rağmen neredeyse hiç kar etmemiş . Yani onca gıda firmasının bilancosunu inceledim çok güzel karlar açıklamışlar, hatta borsada 9 aylığında bu kadar hasılat yapamayan gıda firmaları var. Bu mendobur nasıl böyle gıda dan az kalsın zarar edecekmiş anlamadım. Benim için önemli olan özüne dönmesi ve asıl faaliyet alanında (tekstilde) yapmış olduğu yenilikler, maliyetlerini düşürmesi muhteşem. Basit hesaba göre yıl sonu 750 trilyon kara karşılık fiyatının 35 tl olması lazım, tabi gönülden geçenler bunlar.
    ahanda büyük üstat gelmiş. pis pis güleyim mi...
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

Sayfa 487/745 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •