Sayfa 489/848 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589 ... SonSon
Arama sonucu : 6780 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/BloombergHT/stat...2wgNSr7Gg&s=19
    Boyner baba kredi kartı düzenlemesine tepkiyi koymuş çok iyi biliyor ki taksit sayısı azaltılırsa reel sektör ayvayı yiyecek daha çok tepki gelecek çok herkes gariban ev sahipleri gibi değil
    bahri bu bacı ne diyor:
    https://www.youtube.com/watch?v=4WYgLzvlJ20

2.  Alıntı Originally Posted by bogazici77 Yazıyı Oku
    %48,80 ile günlük fiba da kiraz hesapta kalmaya devam ediyorum. Bu alama da daha iyisi yok galiba
    Bana da %37 yazıyordu.. Aktife günlük için biraz atayım dedim lazımdı dolar bozdurup atarken uygulama otomatik mesaj çıkardı %47 kiraz hesabın faizi olsun dedi.. Kabul ettim.. Para çekmeye kalkmasak yüzümüze bakmayacaklar.. %48.80 iyimiş ama...

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    faiz düşmeden nasıl satacak evini arabasını fiyat kırsa bile satamaz her türlü işin ucu faize dayanıyor
    Yapma ve Bahri.. Yakışmadı bu yorum.. Olaya bun kadar sığ bakmadığını biliyorum.. Duygusal bir yorum olmuş..

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Konuştuğum emlakçılar yaprak kıpırdamıyor diyor.

Satışların neredeyse hepsi takas şeklinde yapılıyormuş.

Satılanlar ise yazılanların yarısı bedeline gerçekleşiyor diyordu.

Demek ki acele satmak isteyenlerden tam da emlak almak zamanı olabilir.
    Bak bu takas işi doğru.. Ev bakıyorum, bir arkadaşım sıkışmış biri var, git düşük fiyat teklif et dedi.. Neyse dediğim fiyata gelmedi ama daha üst bir fiyata müteahhite verdi.. Kadın yeni eve nakit saymış müteahhite.. Takas yani.. Baktığım diğer bir evin sahibi ise benim fiyat teklifinden sonra, başka birinin kendi evini teklif ettiğini üstüne parasını verip almak istediğini söylemişti.. Ama daha altı ay önce burnundan kıl aldırmayan takasa yanaşmayan ev sahipleri şu an piyasanın ilk tokadını yemiş durumdalar.. Bu iş takas bekleme işi seçimden sonra fiyatta indirime (piyasa şartlarında) gitme yoluna girecek.. Yarısına gitme olayı ile karşılaşmadım sanmam da.. Konut alımı hala çok güçlü isteyene grafik de atarım.. Yani fiyatlar düşmez.. İlla ki sıkışan hemen elden çıkarmak isteyen fiyat kıran olur.. Şu enflasyon ve talep ile çok da ineceğini sanmıyorum.. Not: Ev alınacak zaman değil biliyorum özel sebeplerden arıyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Yapma ve Bahri.. Yakışmadı bu yorum.. Olaya bun kadar sığ bakmadığını biliyorum.. Duygusal bir yorum olmuş..
    En iyi kalkan benden yenir modu yapmış bahri...Hoş benden daha iyisi yenir...

6. Genel yaklaşım ev yükseltme üzerine konutta.. Biraz para koy, eski evini sat, yeni eve geç.. O yüzden arsa tarla bekleyenler benze bir 2-3 senw beklemek zorunda kalacak..

7.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Genel yaklaşım ev yükseltme üzerine konutta.. Biraz para koy, eski evini sat, yeni eve geç.. O yüzden arsa tarla bekleyenler benze bir 2-3 senw beklemek zorunda kalacak..
    Arsacılar daha derken oha demenin vaktidir...

8.  Alıntı Originally Posted by bahad1r Yazıyı Oku
    İğneyi görüyorum.
    O zaman çuvaldızı da ben göstereyim.
    Sizin de anlamadığınız kısım var.
    Cumhuriyet kuruldu ve İzmir İktisat Kongresi oldu.
    Bu ülke kapitalist dünyanın düzenini/sistemini seçti.
    Bu da tasarruf yerine tüketim üzerine inşaa edilmiştir.
    İzmir İktisat Kongresini sınıflandırmak çok da doğru olmaz bence.. Yok bir ekonominin varoluşu demek daha doğru bence.. Kapitalist dünyanın kapıları maalesef ki İsmet İnönünün Marshall yardımlarına ihtiyacımız ve sebebimiz(2.dünya savaşından çıkan ülkelere veriliyordu) yokken imza atması ile aralanmıştır.. Aralanan bu kapı Menderesin kapıyı sonuna kadar açması ile bizi şu anki ve geçmişteki felaketlere götürmüştür.. 40 lı ve 50 li yıllardan nefret ederim..

Sayfa 489/848 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •